Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką – Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy maniakalna zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku ogólnopolskich mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”. W tym samym czasie poza granicami, w Maroko, Siekiera (Aleksandra Popławska) przeżywa burzliwy romans z Amirem (Otar Saralidze) – bojownikiem państwa islamskiego. Kiedy mężczyzna ginie w brawurowej akcji z udziałem komandosów GROM-u, pałająca zemstą zabójczyni powraca do Polski. Ma do wypełnienia śmiercionośny plan.

Recenzja DVD - Kobiety mafii 2 3

Filmy Patryka Vegi budzą wiele sensacji. Jedni rozpływają się nad nimi z zachwytu, inni nie szczędzą im krytyki. Pewne jest jednak, że bez względu na powszechną opinię na temat kina Vegi, jego produkcje przyciągają tysiące osób do kin, co jest jednak fenomenem.

Kobiety mafii 2 (2019) - Katarzyna Warnke

Kobiety mafii 2 to kolejna odsłona kasowego hitu Patryka Vegi. Niektórych bohaterów zabrakło, jednak w zamian dostajemy kilka nowych postaci. Niania (Agnieszka Dygant) po przejęciu władzy nad stolicą, szykuje się do największego przemytu w kraju, czyli kolumbijskiej kokainy. Towar jednak znika, a kartel żąda głów, więc do Polski trafia niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Jej sojusznikiem zostaje Mata (Piotr Adamczyk), czyli mafioso, który chce umocnić swoją pozycję w przestępczym półświadku. Na wolność wychodzi również Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke), która z dnia na dzień staje się celebrytką. Siekiera (Aleksandra Popławska) wdaje się w romans z bojownikiem państwa islamskiego Amirem, który ginie w akcji z udziałem GROMu, dlatego żądna zemsty Siekiera wraca do Polski.

Kobiety mafii 2 to kolejny już zlepek nie do końca pasujących i łączących się ze sobą historii. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że podobnie jak w przypadku Botoksu, czy pierwszej części Kobiet, pełnometrażowe wersje to zlepek najlepszych scen z serialu. Próżno szukać sensu i jakiejś sensownej fabuły. Na ekranie dzieje się bardzo dużo, sceny przeplatane są losowo, więc nie trudno się w tym wszystkim pogubić. Na dobrą sprawę, gdyby wyciąć wątek Popławskiej czy Warnke, film zbyt wiele by nie ucierpiał.

Kobiety mafii 2 (2019) - Angie Cepeda

Co do gry aktorskiej nie można mieć zbyt wysokich oczekiwań. Nieźle prezentuje się Piotr Adamczyk, czy Janusz Chabior, który w filmach Vegi gra praktycznie takie same postacie. Dobrze wypada również debiutująca na ekranie Aleksandra Grabowska czy odtwórczyni roli kolumbijskiej kobiety mafii Angie Cepeda.

Jedyną kwestią , która zdecydowanie jest na plus to budżet filmu. Vega nie musi udawać, że akcja rozgrywa się w Maroku czy Kolumbii, a cały film kręcony jest w Polsce. Stać go bowiem, by całą ekipę zabrać do tych krajów i właśnie tam kręcić swój film. No i choć budżet był całkiem pokaźny, a nad niektórymi wątkami czuwali również zagraniczni specjaliści to efekt jest całkiem marny i od tego filmu można by rzeczywiście oczekiwać o wiele więcej.

Kobiety mafii 2 (2019) - Aleksandra Grabowska

Wydanie DVD zawiera film w formie oryginalnej oraz z angielskimi napisami. Wydane jest w formie książki, w której znaleźć można trochę informacji o filmie, wywiad z Patrykiem Vegą, Agnieszką Dygant, Aleksandrą Popławską, Angie Cepedą oraz Aleksandrą Grabowską. Na płycie znajdują się również dodatki takie jak zwiastuny filmu, making of oraz humor na planie.

Kobiety mafii 2 to kolejny taki sam film Vegi. Dużo efektów specjalnych, chaotycznie zmontowane sceny, szczątkowa fabuła i wiele wątków w których idzie się pogubić. Nie wnosi on za wiele do polskiej kinematografii, raczej jest to wątpliwa rozrywka, ale mimo to wciąż filmy Vegi przyciągają tłumy do kin i ciężko jest zrozumieć, dlaczego właściwie się tak dzieje.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 5
BuziakL 6

Oj, co tu się nie działo.. Normalnie poplątanie z pomieszaniem, ale fajne. Taki wyłącznik myślenia, za to lubię Vegę, że zawsze ugotuje potrawę ala fast food, człowiek niby je, ale nigdy nie jest najedzony, a wręcz przeciwnie. Po wszystkim nawet pozostaje niesmak :D Ale to jest taki typ producenta, reżysera, który tworzy dla kasy, nie dla wyższych wartości- oczywiście to tylko moje zdanie. Stara się wszystko jakoś ze sobą połączyć, tylko mam wrażenie, że tego jest za dużo, za szybko i sami aktorzy nie bardzo potrafią nadążyć za wizją Vegi.

i_darek1x 7

Interesujący scenariusz ,dużo akcji i cała reszta bez zarzutu ! Jedynie kto mi nie pasował w obsadzie to :Aleksandra Grabowska jakaś taka nijaka . Obawiałem się że film będzie gorszy od jedynki ? A tu niespodzianka – dobra robota ! Pozostaje mi czekać na kontynuację !

PoppinTom 1

Nie wiem czy głowa rozbolała mnie od filmu a może to ten obiad i wzdęcia. Nie trzeba kończyć filmówki aby zauważyć okropny film. Części składowe dają abominację

isleenais 8

Jak na polskie możliwości i denną polską kinematografię, film jest po prostu świetny. Prawdziwa rozrywka, świetna muzyka, znakomity montaż i fantastyczni aktorzy. Kasia Wernke – genialna! Mimo, że jest przemoc i w niektórych momentach scenarzysta popłynął, film ogląda się z przyjemnością. Na tym polega magia kina. Jak robić film, to na GIGANCIE!

pajki_filmaniak 7

niezłe choć 1 była lepsza

Proszę czekać…