Cmentarz na Smutnym Wzgórzu: Rekonstrukcja 2017

Desenterrando Sad Hill

Fani wraz z grupą zapaleńców próbują odtworzyć fikcyjny cmentarz zbudowany w 1966 roku na potrzeby pamiętnej sceny ze spaghetti westernu Dobry, zły i brzydki.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

W 1966 roku hiszpańska armia w Burgos zbudowała na potrzeby filmu ogromny cmentarz z 5000 grobów na finałową sekwencję w filmie Dobry, zły i brzydki. Po strzelaninie na planie i zakończeniu do niej zdjęć całe miejsce zostało zapomniane i było opuszczone przez 49 lat, w tym czasie natura poukrywała groby i wszelkie ślady tej sceny. W październiku 2015 roku grupa fanów filmu postanowiła rozpocząć kopanie, by pod 7–8 centymetrami ziemi odnaleźć oryginalny brukowany okrąg. Przez wiele miesięcy ludzie z całej Europy podróżowali do Sad Hill, by wspomnieć i odbudować to miejsce. Ten dokument to niesamowita historia jednego z najbardziej znanych miejsc w historii kina, eksponuje marzenia i determinację fanów, ale także pokazuje przemianę sztuki, muzyki i filmu w substytut religii. ZSGifMan

Gatunek
Dokumentalny
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2017-10-31 (świat)
Wytwórnia
Sadhill Desenterrado
Zapruder Pictures
Kraj produkcji
Hiszpania
Inne tytuły
Sad Hill Unearthed (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 13 lat
Czas trwania
86 minut
Budżet
150 000 EUR
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 1
ZSGifMan

Fani wraz z grupą zapaleńców próbują odtworzyć fikcyjny cmentarz zbudowany w 1966 roku na potrzeby pamiętnej sceny ze spaghetti westernu "Dobry, zły i brzydki".

W 1966 roku hiszpańska armia w Burgos zbudowała na potrzeby filmu ogromny cmentarz z 5000 grobów na finałową sekwencję w filmie "Dobry, zły i brzydki". Po strzelaninie na planie i zakończeniu do niej zdjęć całe miejsce zostało zapomniane i było opuszczone przez 49 lat, w tym czasie natura poukrywała groby i wszelkie ślady tej sceny. W październiku 2015 roku grupa fanów filmu postanowiła rozpocząć kopanie, by pod 7-8 centymetrami ziemi odnaleźć oryginalny brukowany okrąg. Przez wiele miesięcy ludzie z całej Europy podróżowali do Sad Hill, by wspomnieć i odbudować to miejsce. Ten dokument to niesamowita historia jednego z najbardziej znanych miejsc w historii kina, eksponuje marzenia i determinację fanów, ale także pokazuje przemianę sztuki, muzyki i filmu w substytut religii.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

ZSGifMan
89 punktów
fredaser
12 punktów
fantasta
3 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…