Brit Reid, wydawca gazety w Los Angeles, prowadzi beztroskie życie. Kiedy dotychczasowy los zaczyna go nudzić, przydziela kostium Zielonego Szerszenia i staje w obronie miasta terroryzowanego przez przestępców.

Kompletowanie obsady filmu

„Już rozpoczynając prace nad scenariuszem, nie byłem w stanie wyobrazić sobie innego aktora w tytułowej roli,” mówi jeden z producentów o obsadzeniu Setha Rogena jako Green Horneta. „Aby uwierzyć w to, że Britt Reid staje się Green Hornetem, widzowie muszą uwierzyć w to, kim jest ta postać na początku filmu, a nikt nie byłby w stanie zagrać tego lepiej niż Seth.”

„Cała historia skupia się na tym, że Britt to nieodpowiedzialny idiota, który w końcu decyduje się zrobić coś wartościowego,” mówi aktor i współscenarzysta Seth Rogen. „Jestem naprawdę całkiem niezły, jako nieodpowiedzialny idiota”.

Poszukując aktora do roli Kato, filmowcy zwrócili się do azjatyckiej gwiazdy pop, Jaya Chou uznanego przez magazyn Time za króla azjatyckiego popu i mającego na swoim koncie ponad 32 miliony sprzedanych płyt. Po przeczytaniu scenariusza, Chou był bardzo zaintrygowany rolą, która kilkadziesiąt lat temu uczyniła gwiazdę z Bruce’a Lee.

„Chociaż Green Hornet to bohater filmu, to właśnie Kato wykonuje wszystkie zadania,” mówi reżyser. „To on jest prawdziwym bohaterem, chociaż nikt nie oddaje mu honorów.”

W latach 30-tych, sekretarka Britta, Lenore Case była kobietą, która wyprzedzała swoje czasy, w roku 2011, grana przez Cameron Diaz Lenore jest kobietą swoich czasów. „Jest bystrzejsza niż Britt i Kato razem wzięci,” śmieje się aktorka. „Nie mają pojęcia co robią, czy to prowadząc gazetę, czy zwalczając przestępczość. Lenore jest pasjonatką dziennikarstwa i ma obsesję na punkcie kryminologii i medycyny sądowej.”

Do roli nemezis Green Horneta, Chudnofsky’ego, filmowcy zaangażowali Christopha Waltza, nagrodzonego Oskarem® za kreację w filmie Bękarty wojny (Inglourious Basterds). Tom Wilkinson zagrał niewielką, ale bardzo istotną rolę ojca Britta, Jamesa Reida. To właśnie stosunki Britta z ojcem zainspirowały go do przemiany w Green Horneta.

O Black Beauty

„Black Beauty to trzeci równorzędny bohater filmu,” mówi producent Neal H. Moritz. „Wzięliśmy pod uwagę mnóstwo różnych samochodów. Rozmawialiśmy z producentami gotowymi skonstruować nową Black Beauty”. Kiedy ostatecznie filmowcy zdecydowali się na samochód Chrysler Imperial, wybór wydawał się być naturalny. „Imperial był od początku moim faworytem,” mówi zajmujący się samochodami na planie Dennis McCarthy, który pracował uprzednio przy produkcji filmu Szybcy i wściekli (Fast and Furious). Oczywiście praca z samochodem, który nie jest już produkowany od blisko 50 lat była sporym wyzwaniem, tym bardziej, że musiał on zostać wyposażony w mnóstwo nowinek technicznych będących dowodem na olbrzymią wyobraźnię Kato.

„Oczywiście nasz filmowy samochód został wyposażony w świetny sprzęt. Na stronach internetowych znajdują się liczne informacje techniczne na temat tego, w co był wyposażony samochód pojawiający się w serialu w latach 60-tych. Bardzo chcieliśmy ich w tym prześcignąć.”

O Green Hornet

Słuchowisko autorstwa George’a W. Trendle zatytułowane „Green Hornet” miało swoją premierę na antenie stacji WXYZ Detroit 31 stycznia 1936 roku i było nadawane nieprzerwanie aż do roku 1952. Podążając za sukcesem, jaki odniósł na falach eteru, „Green Hornet” był także wydawany w formie komiksu, a w 1966 roku powstał serial zrealizowany dla stacji ABC, w którym wystąpili Van Williams jako Green Hornet oraz Bruce Lee w roli Kato, która przyniosła mu przepustkę do sławy.

Więcej informacji

Proszę czekać…