Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów 2 2008

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 27 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jesse Williams
jako Leo
Amber Tamblyn
jako Tibby Tomko-Rollins
Alexis Bledel
jako Lena Kaligaris
America Ferrera
jako Carmen Lowell
Blake Lively
jako Bridget Vreeland
Rachel Nichols
jako Julia
Rachel Ticotin
jako Mama Carmen
Shohreh Aghdashloo
jako Prof. Nasrin Mehani
Blythe Danner
jako Greta
Lucy Hale
jako Effie
Tom Wisdom
jako Ian
Michael Rady
jako Kostos

Fabuła

Dodaj pierwszy opis

Gatunek
Przygodowy, Komedia, Dramat, Romans

Szczegóły

Premiera
2008-08-08 (świat), 2008-11-28 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
117 minut

Recenzje

Historia przyjaciółek 3
  • 2008-12-13
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Po ten film sięgnęłam, gdyż po obejrzeniu pierwszej części czegoś mi brakowało i już wtedy powiedziałam, że powinni nakręcić kontynuację. Ku mojemu zaskoczeniu niedługo po tym przeczytałam informację o tym, że trwają zdjęcia do drugiej części Stowarzyszenia wędrujących dżinsów. Czekałam i liczyłam na naprawdę dobry film, tak jak w jedynce. Wiedząc, że aktorzy się nie zmienili, co jest plusem przy takiej produkcji, bo wielokrotnie czekałam na kontynuacje, a potem okazywało się, że powstał drugi odrębny film, bo bohaterka jest kimś innym, a przede wszystkim mniej znaną aktorką. Tak było w W rytmie Hip-Hopu, czy Książę i ja. No cóż, ale zdarzają się też aktorzy (aktorki), którzy są w stanie zająć się znowu tą samą rolą licząc na powtórzenie sukcesu z poprzedniej części. Tutaj się pomylili. Przede wszystkim ani pierwsza ani druga część nie została specjalnie uznana ani doceniona. Za to można liczyć na dobrą zabawę po raz drugi. Ale czy aby na pewno?

No właśnie, historia przyjaciółek idzie dalej. Cztery całkiem odrębne dziewczyny, każda inna, a jednak potrafiły się zaprzyjaźnić. W pierwszej części poznajemy historię czarodziejskich dżinsów, które o dziwo pasują na każdą z nich. I tak dziewczyny każda jadąc w swoją stronę, obiecują sobie, że będą się wymieniały wspomnieniami, historiami, przeżyciami i dżinsami. I tak spodnie wędrują z poczty na pocztę, a bohaterkom przytrafiają się same miłe i niezapomniane historie dzięki tym spodniom. Tak im się wydaje, do czasu gdy w drugiej części filmu, spodnie nagle giną. I choć powodują, że Tibby nie jest w ciąży, Carmen udaje się dostać rolę w teatrze, Bridget spotyka się z babcią, a Lena zakochuje. To jednak, co zrobić gdy ich ukochane spodnie giną, może nie do końca, bo jest to sprawka zazdrosnej siostry Leny, no ale mimo to ich nie ma.

Choć opowiedziałam prawie cały film to jednak zapewne Ci, którym podobała się jedynka i tak go obejrzą. Ja wiem, że nie było warto. Kilka ładnych krajobrazów i znane aktorki, to jednak za mało żeby film został uznany za ciekawy. Wiadomo, że Alexis Bledel, Blake Lively, czy America Ferrera przyciągną publiczność, ale ja już po niego na pewno nie sięgnę drugi raz. Strata czasu.

Choć jedyny plus jest przy DVD, gdzie zamieszczono kilka fajnych dodatków, gagi z planu (które lubię na DVD najbardziej), gafy oraz dowcipy na planie. Jednak czy są one aż tak wyjątkowe? Sama nie wiem.

4 z 6 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 3

Avatar square 200x200

matt2 2009-01-04 2

2/10 – beznadziejny – Proszę by moją oceną sugerowali się wyłącznie panowie. Film to takie babskie flaki z olejem. Płaskie historie czterech dziewczyn. Film jednak z pewnością gorszy jest od części pierwszej, bo i tę widziałem.

MacT matt2 2009-09-25 2

Nic dodać, nic ująć.

caryca84 matt2 2010-01-09 7

Z perspektywy kobiecej film jest interesujący, bo skupia się głównie na emocjach. Mi się bardzo podobał.

Współtworzą