Sztuka ścigania się w deszczu 6.7

Denny (Milo Ventimiglia) to kierowca wyścigowy bez reszty oddany swemu kochającemu, mądremu, przejawiającemu niemal ludzkie cechy psu o imieniu Enzo. Enzo (głos: Kevin Costner) jest dla Denny’ego więcej niż zwierzakiem domowym – to jego najlepszy przyjaciel. Pewnego dnia Denny poznaje nauczycielkę Eve (Amanda Seyfried); jakiś czas później zakochani pobierają się, wkrótce potem rodzi im się dziecko. Z pomocą Eve i Enzo Denny uczy się zasad życia rodzinnego, również w czasach kryzysu, korzystając z lekcji, które pobierał na torze wyścigowym.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Simon Curtis -
Jeff Zwart (reżyser drugiej ekipy) -
Chad Belair (asystent) -
Jim Brebner (asystent) -
Jackson Ezard (asystent) -
Regan Kosior (asystent) -
Mark Lukac (asystent) -
Matteo Parenti (asystent) -
Chris O'Hara (asystent) (Seattle) -
Brett Robinson (asystent) (Seattle) -
Lorenzo Signoretti (asystent) (Włochy) -
Tyler Delben (asystent) (druga ekipa) -
Clea Mihalik (asystent) (druga ekipa) -
Missy Morris (asystent) (druga ekipa) -
Jeremy Robinson (asystent) (druga ekipa) -
Gordon Piper (asystent) (druga ekipa) (Vancouver) -
Michael Bendner (dodatkowy) (asystent) -
Joel Cyr (asystent-stażysta) -
Haley Lauten (asystent-stażysta) -
Scenariusz
Średnia
Mark Bomback 6.5
Garth Stein (powieść) -
Producenci
Średnia
Patrick Dempsey
producent
7.3
Tania Landau producent -
Neal H. Moritz
producent
6.0
Joannie Burstein producent wykonawczy -
James C. France producent wykonawczy -
Cristina Giubbetti producent wykonawczy -
Donald J. Lee Jr. producent wykonawczy -
Whitney Brown kierownik produkcji -
Cecil O'Connor kierownik produkcji -
Prashant Sharan kierownik produkcji -
Marco Olivieri kierownik produkcji (Włochy) -
Samantha A. Duncan koordynator postprodukcji -
Dilek Osman koordynator postprodukcji -
Bliss McDonald koordynator produkcji -
Rebecca Booth koordynator produkcji (Włochy) -
Evan Godfrey koordynator produkcji (asystent) -
Devin Gunenc koordynator produkcji (asystent) -
Corine Buffel nadzorca produkcji (druga ekipa) -
Aktorzy
Średnia
Milo Ventimiglia
Denny
Amanda Seyfried
Eve
7.1
Kathy Baker
Trish
6.0
Martin Donovan
Maxwell
6.5
Gary Cole
Don Kitch
-
Kevin Costner
Enzo (głos)
8.3
Jackie Minns Pani Spangle -
Marcus Hondro Pan Spangle -
Ian Lake Mike -
Andres Joseph Tony -
Donald Heng Sean Wright -
Peter Ciuffa Szef załogi -
Matthew Kevin Anderson
Reporter Fox Sports
-
Reva Dexter Sędzina pokoju -
Kasia Machelak Położna -
Nicole Anthony
Położna
-
Kacy Rink Zoë (lat 3) -
Ryan Kiera Armstrong Zoë -
Fernanda Alcantara Biegaczka -
Dan Quinn Biegacz -
Ronald Patrick Thompson Tata na przystanku autobusowym -
Brian Markinson
Pan Ness
-
McKinley Belcher III
Mark Finn
-
Leo Chiang
Oficer
-
Patrick Roccas Oficer -
Vaughn Johseph Prezenter wiadomości biznesowych -
Al Sapienza
Luca Pantoni
-
Eli Gabay Student -
Adam Lolacher
Student
-
Grayson Maxwell Gurnsey Nastoletni kierowca -
Aliza Vellani
Asystentka weterynarza
-
Karen Holness
Weterynarz
-
David Lewis
Oskarżyciel
-
Judith Maxie Sędzina -
Lily Dodsworth-Evans Zoë (lat 17) -
Paolo Gasparini Włoski ojciec -
Giacomo Finn Włoski chłopak -
Giancarlo Fisichella Giancarlo Fisichella -
Colleen Bradford Fanka wyścigów (niewymieniony w czołówce) -
Robert L. Butler Jr. Facet w parku (niewymieniony w czołówce) -
Nathan Cann Conway Hopkin, kierowca wyścigowy (niewymieniony w czołówce) -
Gianpiero Cognoli Komentator F1 (niewymieniony w czołówce) -
Aias Dalman Przyjaciel Zoë (niewymieniony w czołówce) -
Ann Evans Pielęgniarka (niewymieniony w czołówce) -
Trish Everett-Kabut Fanka (niewymieniony w czołówce) -
Ian Hawes Klient w kafejce (niewymieniony w czołówce) -
Nakita Kohan Praktykantka adwokacka (niewymieniony w czołówce) -
Christian Lagasse Zebra (niewymieniony w czołówce) -
Irakli Lomaia Klient w kafejce (niewymieniony w czołówce) -
Jim Pagiamtzis Widz (niewymieniony w czołówce) -
Michael Schumacher
On sam (zdjęcia archiwalne) (niewymieniony w czołówce)
6.0
Cindy Senaud Fanka (niewymieniony w czołówce) -
Tashia Wong Klientka w kafejce i fanka wyścigów (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Ross Emery 7.0
Jeff Zwart (kierownik zdjęć) (druga ekipa) -
Kim Olsen (główna pomoc techniczna) -
John Stabile (główna pomoc techniczna) -
Paolo Tiberti (główna pomoc techniczna) -
Richard D. Leko (pomoc techniczna) (druga ekipa) (Toronto) -
Kompozytorzy
Średnia
Volker Bertelmann 6.0
Dustin O'Halloran -
Kostiumy
Średnia
Monique Prudhomme 6.0
Heather Osborne -
Alison Wall -
Luisa Dalmagro (nadzorca kostiumów) (Włochy) -
Alison Fraser (asystent) -
Montaż
Średnia
Adam Recht -
Joe Goode (asystent) -
Monika Radwanska (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Natalie Cosco nadzorca charakteryzacji -
Naomi Donne
nadzorca charakteryzacji (Włochy)
-
Amber Crombach główny charakteryzator -
Patricia Keighran główny charakteryzator (Toronto) -
Jennifer Popochock charakteryzator (asystent) (Seattle) -
Jessica Rain nadzorca stylizacji -
Naomi Donne
nadzorca stylizacji (Włochy)
-
Samantha Wyatt Smith główny stylista -
Vincent Sullivan główny stylista (Toronto) -
Emma Clarke fryzjer -
Jesse Minty fryzjer -
Akemi Hart fryzjer (asystent) (Seattle) -
Kate Blythe charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Jennifer Machnee charakteryzator (niewymieniony w czołówce) -
Patricia Murray efekty specjalne makijażu (niewymieniony w czołówce) -
Scenografia
Średnia
Brent Thomas scenograf 6.0
Shannon Grover dyrektor artystyczny -
Zoe Jirik dekorator wnętrz -
Cynthia Sleiter dekorator wnętrz -
Benoit Waller dyrektor artystyczny (asystent) -
Roberta Troncarelli dekorator wnętrz (asystent) -
Graham Coutts główny rekwizytor -
Marion Waterston główny rekwizytor (druga ekipa) -
Phillip Toesev główny rekwizytor (druga ekipa) (Toronto) -
Phil Gough główny rekwizytor (asystent) -
Haida Harper główny rekwizytor (asystent) -
Marion Waterston rekwizytor -
Lindsay Ledohowski projektant wnętrz -
John Dale koordynator konstrukcji -
Loree Cameron projektant graficzny -
Jeff Errico scenopis obrazkowy -
Anthony Liberatore scenopis obrazkowy -
John Whipple stolarz -
Aaron Rodriguez malarz (druga ekipa) -
Fraser Paterson malarz (druga ekipa) -
Dźwięk
Średnia
Martin Cantwell projektant dźwięku -
Phil Lee projektant dźwięku -
Max Walsh mikser ponownego nagrania -
Ian Wilson nadzorujący montaż dźwięku -
Ben Norrington montaż dialogów -
Oliver Ferris imitator dźwięku -
Sue Harding imitator dźwięku -
Hugo Adams montaż imitacji -
Adam Mendez mikser imitacji -
Andy Welker nadzorca postsynchronu -
Andy Welker montaż postsynchronu -
Jason Sharrow mikser postsynchronu -
Greg Crawford mikser postsynchronu (Atlanta) -
Jason Sharrow operator postsynchronu -
Andy Welker operator postsynchronu -
Andy Welker operator dźwięku -
Aran Clifford technik miksu -
Mirko Pantalla mikser -
Kelly Zombor mikser -
Michael Leder mikrofoniarz -
Season Kent nadzorca muzyki -
Peter Clarke montaż muzyki -
Gerard McCann montaż muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
Joel Whist nadzorca efektów specjalnych 7.0
Marcus Rait koordynator efektów specjalnych -
Mike Splatt koordynator efektów specjalnych 6.0
Dan Cervin efekty specjalne (asystent) 8.0
Dana Sarafinchan efekty specjalne (asystent) -
Matt Sleep efekty specjalne (asystent) -
Doug Cousens technik -
Pozostała Ekipa
Średnia
Yesi Ramirez dobór obsady -
Stephanie Gorin dobór obsady (Toronto) -
Armando Pizzuti dobór obsady (Włochy) -
Rebecca Davidson dobór obsady (asystent) -
Glenda Mariani dobór obsady (asystent) (Wielka Brytania) -
Sandra-Ken Freeman dodatkowy dobór obsady -
Jesse Griffiths dodatkowy dobór obsady -
Samantha Montgomery dodatkowy dobór obsady -
Keertana Sastry dodatkowy dobór obsady -
Francesca Bradley dodatkowy dobór obsady (Wielka Brytania) -
Denise Gibbs dodatkowy dobór obsady (Seattle) -
Rita Vannuccini dodatkowy dobór obsady (Florencja) -
Matteo Bianchi dodatkowy dobór obsady (asystent) -
Claudio Valentini dodatkowy dobór obsady (asystent) -
Jesse Griffiths dobór lokalizacji -
Leif Havdale koordynator kaskaderów -
Rich Rutherford
koordynator kaskaderów
Clay Cullen
kaskader dublujący: Milo Ventimiglia
-
Douglas Chapman
kaskader
-
Cassandra Ebner kaskader -
Glenn Ennis
kaskader
-
Heath Stevenson kaskader -
Guy Bews kierowca -
Dominic Cicero kierowca -
Ken Clark
kierowca
-
Lex Damis kierowca -
Michelle Damis kierowca -
Duane Dickinson kierowca -
Ryan Ennis kierowca -
Kirsten Foe kierowca -
Tanner Foust kierowca -
Dave Hospes
kierowca
-
Bret Kiene kierowca -
Jon Kralt
kierowca
-
Gaston Morrison kierowca -
Gerald Paetz kierowca -
Casey Rutherford kierowca -
Jeff Sanca
kierowca
-
Michael Hilow
kierowca (druga ekipa)
-
Sebastiano De Pascalis operator steadicam -
Peter Wilke operator steadicam -
Ian R.C. Levine operator kamery -
Brad McGregor operator kamery -
Keith Murphy operator kamery (druga ekipa) -
Will Roegge operator kamery (druga ekipa) -
Spencer Ennis kamerzysta (asystent) -
Bob Webeck kamerzysta (asystent) -
Adriene Wyse kamerzysta (asystent) -
Margaret Knoebel kamerzysta (asystent) (Seattle) -
Jason Knoll kamerzysta (asystent) (Seattle) -
Doug Lavender kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Kyle Petitjean kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Kyryll Sobolev kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Vincent Stander kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Luze Issa Rubio kamerzysta (stażysta) -
Daniele Cafolla oświetlenie -
Doane Gregory fotosista -
Yasmin Blake koordynator efektów wizualnych -
Praveen Kanshi koordynator efektów wizualnych -
Sammy Shikaze koordynator efektów wizualnych -
Rob Caisey koordynator efektów wizualnych (asystent) -
Anton Agerbo producent efektów wizualnych -
José María De La Puente producent efektów wizualnych -
Ashutosh Joshi producent efektów wizualnych -
Jamie Stevenson producent efektów wizualnych -
Michal Whitty producent efektów wizualnych -
Sonia D'Costa kierownik produkcji efektów wizualnych -
Mukund Agicha efekty wizualne -
Ankur Mishra efekty wizualne -
Nikki Snider efekty wizualne -
Tom Hannibal montaż efektów wizualnych -
Jelena Stojanovic nadzorca komponowania -
Shiv Kumar Vishwakarma tworzący w technologii cyfrowej -
Luke Hardisty zecer -
Swapnil Kamle zecer -
Rahul Kothari zecer -
Marko Radinkovic zecer -
Amanraj Sharma zecer -
Eva von Overheidt zecer -
Andie Aichholz księgowy (asystent) -
Alessandro Spinelli księgowy (asystent) -
Michael Vasquez księgowy (asystent) -
Matt Curtis projekt czołówki -
Deborah Dellosso treser zwierząt -
Teresa Ann Miller treser zwierząt -
April Morley treser zwierząt -
Connie Rusgen treser zwierząt -
Stephanie Stanton-Linder treser zwierząt -
Lori Koko dubler: Jackie Minns -
Christian Lagasse choreograf (niewymieniony w czołówce) -