Moje wielkie greckie wesele 2002

My Big Fat Greek Wedding

Grecka rodzina Portokalos mieszka w USA. Wszyscy jej członkowie martwią się o Toulę, która w wieku 30 lat wciąż pozostaje niezamężna. Toula (Nia Vardalos (I)) pracuje w restauracji rodziców, Gusa (Michael Constantine) i Marii (Lainie Kazan), jest smutna i pachnie chlebem czosnkowym.Jej życie jest ponure i bezbarwne, podobnie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 17 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Nia Vardalos
jako Toula Portokalos
Michael Constantine
jako Gus Portokalos
John Corbett
jako Ian Miller
Christina Eleusiniotis
jako Toula Portokalos (lat 6)
Kaylee Vieira
jako Dziewczyna ze szkoły
John Kalangis
jako Nauczyciel greki
Lainie Kazan
jako Maria Portokalos
Marita Zouravlioff
jako Toula Portokalos (lat 12)
Sarah Osman
jako Athena Portokalos (lat 15)
Joey Fatone
jako Angelo

Fabuła

Grecka rodzina Portokalos mieszka w USA. Wszyscy jej członkowie martwią się o Toulę, która w wieku 30 lat wciąż pozostaje niezamężna. Toula (Nia Vardalos (I)) pracuje w restauracji rodziców, Gusa (Michael Constantine) i Marii (Lainie Kazan), jest smutna i pachnie chlebem czosnkowym.Jej życie jest ponure i bezbarwne, podobnie jak jej włosy, ubranie i stosunek do świata. Pokornie wysłuchuje rodzinnych komentarzy na temat jej beznadziejnej sytuacji. Odrzuca propozycję rodziców, którzy sugerują, że powinna pojechać do Grecji i tam znaleźć sobie męża. Czasami tylko marzy, by być odważniejszą i ładniejszą.I wtedy właśnie w restauracji pojawia się przystojny, wysoki nieznajomy. Jednak wszystko przestaje się liczyć w chwili, gdy Ian prosi ją o rękę. Mają szanse na szczęście, pod warunkiem, że sztywni i zdystansowani rodzice Iana zniosą żywiołowy tłum krewnych Touli: rodziców, ciotki, stryjów, szaloną babcię i 27 kuzynów. Anonimowy

Gatunek
Komedia, Romans
Słowa kluczowe
miłość, relacja ojciec-córka, restauracja, rasizm zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2003-02-07 (kino), 2002-02-22 (świat)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Gold Circle Films
Home Box Office (HBO) (współpraca produkcyjna)
MPH Entertainment Productions (współpraca produkcyjna) zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Kanada
Inne tytuły
Le mariage grec (Kanada) (tytuł TV)
Mariage à la grecque (Kanada)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
91 minut
Budżet
5 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Film traktujący o relacjach międzyludzkich. To produkcja pełna ciepłego poczucia humoru i bystrych dialogów. 10
  • 2009-01-20
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Kilka lat zajęło mi zebranie się do obejrzenia tego filmu. A to czasu brakowało, a to odtwarzacz dvd uległ awarii, a to myślałam, że 'ten film będzie nuuudny' i kilkanaście innych powodów...

Niedawno płyta, ponownie, wpadła w moje ręce. Obecnie aura nie sprzyja spacerom, to film wieczorem odtworzyłam i...po jego obejrzeniu pożałowałam, że tak długo zwlekałam.

Moje wielkie greckie wesele - nietuzinkowa komedia romantyczna i film obyczajowy w jednym. Jakże to inny obraz od typowych i, zazwyczaj, banalnych produkcji o podłożu romantycznym.

Temat tej produkcji ściśle dotyczy rodziny, problemów życia codziennego i innych, równie skomplikowanych, zagadnień. Nie mogę pominąć wątku miłosnego dotyczącego głównych bohaterów tej opowieści.

W produkcji tej podobało mi się wszystko - począwszy od idealnie dobranej obsady, przez emanującą ciepłem scenografię, aż do przedniego poczucia humoru. Profesjonalne aktorstwo w wykonaniu Nii Vardalos i Johna Corbetta - artystów skromnych, ale jakże wyrazistych w swoich rolach. A ile się uśmiałam! Mnóstwo żartów sytuacyjnych, ciekawe dialogi, humorystyczne podejście do kwestii drażliwych (tradycja, czy ksenofobia).

To film bardzo pozytywny, który szczerze polecam na jesienno - zimowe (i nie tylko) wieczory. Nikt nie pożałuje tych dwóch godzin, a po niedługim czasie z chęcią powróci do tej produkcji. No i przesłanie płynące z filmu jest istotne tym bardziej, że napawa optymizmem - prawdziwa miłość pokona każdą przeszkodę.

1 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Możliwe spoilery Treść — Grecka rodzina Portokalos mieszka w USA. Wszyscy jej członkowie martwią się o Toulę, która w wieku 30 lat wciąż pozostaje niezamężna. Toula (Nia Vardalos) pracuje w restauracji rodziców, Gusa (Michael Constantine) i Marii (Lainie Kazan), jest smutna i pachnie chlebem czosnkowym. Jej życie jest ponure i bezbarwne, podobnie jak jej włosy, ubranie i stosunek do... zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 5

Avatar square 200x200

Novqa 2008-08-01 7

9/10 – bardzo go lubie ogladac. przyjemny filmik

Beznickowy 2007-08-07 6

OCENA FILMU "MOJE WIELKIE GRECKIE WESELE" – Niezła komedia romantyczna. 6/10. Nie ma zbytnio się nawet nad nią, co rozpisywać. Komedia z gatunku _Czy rodzina zaakceptuje mojego męża?, _jakich jest wiele. Było parę niezłych śmiesznych scen. Ale główni aktorzy tacy nijacy. Plus dla Gusa Portokalosa :D , ciotki i babki. To na tyle.

john13 2006-10-17 10

Super komedia romantyczna !!! – Super film, polecam !!!

Odi john13 2006-10-17 5

Dla mnie bida z nyndzo:P

majron john13 2006-10-17 1

zgadzam sie z odim :P

Współtworzą