Czarnobyl: The Happiness of All Mankind 1x4 2019

 • 1g. 2m.

Wokół Czarnobyla powstaje strefa wykluczenia, ludność cywilna zostaje przymusowo ewakuowana. Na terenie zniszczonej elektrowni, chemik powołany do zbadania przyczyn awarii Valery Legasov (Jared Harris), wraz z wicepremierem Borisem Szczerbiną (Stellan Skarsgård) próbują znaleźć sposób na usunięcie z dachów budynków… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Jared Harris
jako Walerij Legasow
Stellan Skarsgård
jako Boris Szczerbina
Emily Watson
jako Ulana Khomyuk
Paul Ritter
jako Anatolij Diatłow
Jessie Buckley
jako Lyudmilla Ignatenko
Barry Keoghan
jako Pavel
Fares Fares
jako Bacho
Ralph Ineson
jako Gen. Tarakanov
June Watson
jako Staruszka
Josef Altin
jako Żołnierz
Sergejus Ivanovas
jako Żołnierz
Alexej Manvelov
jako Garo

Wokół Czarnobyla powstaje strefa wykluczenia, ludność cywilna zostaje przymusowo ewakuowana. Na terenie zniszczonej elektrowni, chemik powołany do zbadania przyczyn awarii Valery Legasov (Jared Harris), wraz z wicepremierem Borisem Szczerbiną (Stellan Skarsgård) próbują znaleźć sposób na usunięcie z dachów budynków silnie napromieniowanych resztek grafitu, którym osłonięty był rdzeń reaktora. Tymczasem w strefie pracują tysiące żołnierzy i cywilni ochotnicy, wycinają drzewa, zrywają górną warstwę ziemi i zabijają wszystkie zwierzęta domowe, które zostały napromieniowane. Ponad osiemset kilometrów od Czarnobyla, w Moskwie Ulana Khomyuk (Emily Watson) próbuje wyjaśnić przyczynę tajemniczego wybuchu reaktora, pojawia się szpitalu gdzie przebywa Anatolij Diatłow (Paul Ritter) zastępca naczelnego inżyniera w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, który był na miejscu podczas awarii... Czejen71

Szczegóły dodaj informacje
Czas trwania
62 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 1
ZSGifMan 8

Machina ruszyła!
Trzeba (wreszcie) jakoś posprzątać ten bajzel, coś trzeba zrobić, aby zabezpieczyć okoliczne tereny ich ludność, wyeliminować ryzyko rozprzestrzeniania się skażenia, zabezpieczyć zgliszcza po elektrowni… tylko co zrobić? I kto ma to zrobić?
Oczywista odpowiedź na pierwsze pytanie to zamknąć całe miasto i okolicę, ludzi wywieźć w głąb kraju, drzewa wykarczować, a zwierzęta odstrzelić. Na drugie pytanie szukano przez chwilę innej odpowiedzi niż równie oczywista co pierwsza, lecz w wyniku nie dość rozwiniętej jeszcze technologii w tamtych czasach oraz niezbyt zaawansowanym wtedy sprzęcie zautomatyzowanym odpowiedź ta brzmiała… bioroboty. Ludzie!
Przez całe lata krążyło to porzekadło i ten termin, większość starszych wiekiem niż przeciętny czytelnik/widz bajek o małym czarodzieju z blizną na czole wiedziała doskonale skąd ono pochodzi. Zazwyczaj żartobliwie się tak określało kogoś wysłanego w celu wykonania jakiejś niezbyt przyjemnej roboty, robotników w wielkich fabrykach niezbyt dbających ani o siebie, ani o higienę, potem pracowników wielkich marketów, wreszcie teraz czasem tak się nazywa bezmyślnych urzędasów lub korpoludków. A geneza była o wiele bardziej złożona i w sumie tragiczna, gdyż ci nieświadomi zagrożenia ratownicy resztę życia zazwyczaj chorowali, a pomoc państwa ograniczała się do lekarza raz na jakiś czas i recept od niego. Ci, którzy będąc świadomymi niewidzialnego niebezpieczeństwa dalej ratowali resztę świata przed zagrożeniem zasługują na najwyższy podziw i szacunek, a musieli czekać aż 33 lata, żeby w końcu ten świat zobaczył ich dzieło i znój.
Ciekawe ilu z nich dożyło tej chwili?
     

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Czejen71
152 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

 • Ciekawostki
 • Wpadki
 • Pressbooki
 • Powiązane
 • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

 • Opisy
 • Recenzje
 • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

 • Komentarze
 • Nagrody
 • Wiadomości
 • Wytwórnie
 • Seanse TV
 • Repertuar
 • Inne strony www

Proszę czekać…