Le prince oublié

8-letnia Sofia (Keyla Fala) mieszka ze swoim ojcem Djibim (Omar Sy). Każdej nocy tata wymyśla historię, która ma ją uśpić. Niezwykłe historie ożywają w wyimaginowanym świecie, w którym bohaterką jest księżniczka Sofia i jej ojciec, dzielny książę. Ale trzy lata później, kiedy Sofia (Sarah Gaye) idzie do średniej szkoły, nie potrzebuje już tych historii. Jej ojciec będzie musiał zaakceptować, że córka kiedyś dorośnie i odejdzie od niego. W ich wyobrażonym świecie książę będzie musiał stawić czoła najbardziej epickiej ze wszystkich swoich przygód, aby zachować miejsce w historii.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Michel Hazanavicius 7.0
Joseph Rapp (asystent) -
Lola Berteloot (asystent) -
Sonia Mandelbaum (asystent) -
Frederic Dagmey (asystent) -
Bruce Isler (asystent) -
Melvin Nkosi (asystent) -
Michael Pontvert (asystent) -
Carole Reinhard (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Michel Hazanavicius
(również) (adaptacja)
7.0
Noé Debré -
Bruno Merle -
Producenci
Średnia
Jonathan Blumental producent -
Philippe Rousselet producent -
Fabrice Delville współproducent -
Nicolas Dumont współproducent -
Ardavan Safaee współproducent -
Christophe Toulemonde współproducent -
Patrick Vandenbosch współproducent -
Alain-Gilles Viellevoye producent wykonawczy -
Gladys Brookfield-Hampson producent wykonawczy -
François Pulliat kierownik produkcji -
Dominique Bandet kierownik produkcji (asystent) -
Frank Mettre nadzorca postprodukcji -
Aktorzy
Średnia
Omar Sy
Djibi / Książę
7.3
Bérénice Bejo
Clotilde / Kobieta w porcie
6.5
François Damiens
Pritprout
7.0
Sarah Gaye Księżniczka / Sofia (lat 12) -
Keyla Fala Księżniczka / Sofia (lat 8) -
Néotis Ronzon Kolejny książę / Max -
Oudesh Rughooputh
Maharadża
-
Philippe Vieux Wallace, reżyser -
Philippe Uchan
Bernard, reżyser
-
Philippe Hérisson Johnny, reżyser -
Asia Amans Manon -
Lionel Laget Jacques, zwany Benoît -
Mirela Payret Fée, mag -
Mustapha Abourachid
Brice, reżyser
-
Warren Zavatta
Nicolas, reżyser
-
William Gay Colin, reżyser -
Olivier Merle Blue Molosse -
Clément Naslin Virgile -
Henri Giey Ojciec Maxa -
Bruni Makaya Przyjaciel brata Maxa -
Enak Dogit Przyjaciel brata Maxa -
Kjel Bennett Przyjaciel brata Maxa -
Martin Voisine Przyjaciel brata Maxa -
Elsa Bouchain Matka w w pojeździe -
Eric Caruso Ojciec w pojeździe -
Elsa Hartmann Dziecko w pojeździe -
Romain Hartmann Dziecko w pojeździe -
Bénédicte Mbemba Sofia, dorosła -
Nathalie Levy-Lang
Lalka (głos)
-
Lionel Abelanski
Zapaśnik (głos)
9.0
Laurent Bateau
Pingwin (głos)
-
Serge Hazanavicius
Głos świata (głos)
-
Eric Judor
Kowboj (głos)
-
Eye Haidara
Matka
-
Jean-Yves Freyburger Przełożony (niewymieniony w czołówce) -
Théo Hellermann
Przełożony (niewymieniony w czołówce)
-
Maxence Huet
Ojciec (niewymieniony w czołówce)
-
Manon Koltès Matka (niewymieniony w czołówce) -
Isabelle Katz Liza Pivert
Osoba z wyimaginowanego świata (niewymieniony w czołówce)
-
Zdjęcia
Średnia
Guillaume Schiffman -
Laurent Menoury (główna pomoc techniczna) -
Patrick Chizallet (pomoc techniczna) (dodatkowy) -
Cédric Lemonnier (pomoc techniczna) (dodatkowy) -
François Perrault-Alix (pomoc techniczna) (dodatkowy) -
Jean-Mary Vodoz (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Howard Shore 9.5
Kostiumy
Średnia
Sabrina Riccardi -
Nathalie Benros -
Juliette Le Soudier (garderoba) -
Marion Morice -
Elen Pavlovic -
Mathilde Perrussel (garderoba) -
Clémence Roger-Ribun (garderoba) -
Luna Saunal (garderoba) (dodatkowy) -
Frédéric Tournant (nadzorca kostiumów) -
Alexis Vérité (garderoba) -
Montaż
Średnia
Anne-Sophie Bion -
Juliette Marin (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Frédéric Balmer efekty specjalne makijażu -
Margo Blache główny stylista -
Christine Cardaropoli fryzjer -
Marthe Faucouit charakteryzator -
Julia Floch-Carbonel charakteryzator -
Clémence Gaag fryzjer -
Mathilde Josset główny charakteryzator -
Sandrine Masson fryzjer -
Pierre Olivier Persin efekty specjalne makijażu -
Caroline Pestel fryzjer -
Melanie Queyrel Carreno główny charakteryzator -
Dorothée Soual perukarz -
Chloé Van Lierde efekty specjalne makijażu -
Scenografia
Średnia
Laurent Ott scenograf -
Sandrine Jarron dyrektor artystyczny -
Emmanuel Delis dekorator wnętrz -
Julien Aubinet projektant graficzny -
Mathias Canard rekwizytor -
François Combastel koordynator konstrukcji -
Yannick Heuveline stolarz -
Luce Jalbert dyrektor artystyczny (asystent) -
Emmanuel Marthon malarz -
Samir Moundy konstruktor dekoracji -
Nicolas Raffy główny rekwizytor -
Christine Vincent-Genod projektant wnętrz -
Dźwięk
Średnia
Florian Cornet nadzorca postsynchronu -
Gurwal Coïc-Gallas projektant dźwięku -
Jean-Paul Hurier
mikser ponownego nagrania
-
Thibaut Macquart mikser postsynchronu -
Charles Michaud technik dźwięku -
Jean Minondo dźwięk -
Alexis Oscari technik imitacji -
Josselin Panchout mikrofoniarz -
Geoffrey Terreau mikrofoniarz -
Malo Thouément mikrofoniarz -
Philippe van Leer imitator dźwięku -
Sylvain Rety montaż muzyki -
James Sizemore montaż muzyki -
Matthieu Sibony nadzorca muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
Sefian Benssalem nadzorca efektów specjalnych -
Guy Monbillard nadzorca efektów specjalnych -
Jean-Christophe Bourgeois technik -
Charlie Cantraine efekty specjalne -
Pozostała Ekipa
Średnia
Stéphane Touitou dobór obsady -
Marie-France Calif księgowy produkcji -
Philippe Aubry nadzorca efektów wizualnych -
David Danesi producent efektów wizualnych -
Yann Vlamynck grafik komputerowy -
Gaetan Baldy zecer -
Jéhan Lépron zecer -
Landry De Oliveira efekty wizualne -
Thomas Marque efekty wizualne -
Vion Nicolas efekty wizualne -
Sylvain Sarradin efekty wizualne -
Patrick Cauderlier
koordynator kaskaderów
6.0
Hugo Bariller kaskader -
Alexandre Cauderlier kaskader -
Kevin Cauderlier kaskader -
Delaunay Charles kaskader -
Olivier Fornara
kaskader
-
Jeremy Senelier kaskader -
Astou Vedel kaskader -
Roger Arpajou fotosista -
Magali Bragard fotosista (dodatkowy) -
Romain Carcanade operator kamery -
Cendrine Dedise kamerzysta (asystent) -
Marc Dumontet kamerzysta (asystent) (dodatkowy) -
Guillaume Genini kamerzysta (asystent) -
Loïc Limosin mistrz oświetlenia -
Thibault Marsan-Bacheré operator steadicam -
Jana Noel kamerzysta (asystent) -
Pietro Rosso elektryk -
Loïc Savouré operator steadicam -
Benjamin Vial mistrz oświetlenia -
Bintou Diarra dodatkowy dobór obsady -
Laurent Soulet dodatkowy dobór obsady -
Yaëlle Diringer dodatkowy dobór obsady (stażysta) -