Giri / Haji: Powinność / Wstyd

Detektyw z Tokio wyrusza do Londynu w poszukiwaniu zaginionego młodszego brata, rzekomo powiązanego z Yakuzą i oskarżonego o zamordowanie japońskiego biznesmena. Stawką w tej grze jest honor jego rodziny, a także delikatny rozejm pomiędzy tokijskimi gangami.

Odcinki

Sezony
Lata

Odcinek 1x1

Gdy w tajemniczych okolicznościach traci życie bratanek bossa mafii, klany yakuzy zaczynają gotować się do walki. W mroczną intrygę zostaje wplątany pewien policjant.

Odcinek 1x2

Sytuacja w Tokio staje się naprawdę niebezpieczna. W Londynie Kenzo otrzymuje ostrzeżenie. Gdy dają o sobie znać względy osobiste, Rodney i Sarah zaczynają szukać pomocy.

Odcinek 1x3

Pojawienie się bliskiego krewnego wcale nie zbliża Kenzo do celu. Sarah dostaje wiadomość z pogróżkami. Metropolii zaczyna grozić popadnięcie w stan chaosu.

Odcinek 1x4

Padają strzały, a w ogniu walki spojrzenia obu braci na moment krzyżują się ze sobą. Ból zdrady porusza pewną czułą strunę także u Sarah.

Odcinek 1x5

Ocaleni z masakry próbują zebrać siły, ale sytuacja tak w Londynie, jak i w Tokio daleka jest od normalności. Kenzo staje przed pewnym wyborem, a Taki zaczyna działać.

Odcinek 1x6

Rei podejmuje się ryzykownej misji. Rodney mierzy się z konsekwencjami swoich działań. Kenzo i Taki udają się na policję. Hotaka Mari zostaje należycie upamiętniony.

Odcinek 1x7

Kenzo i Yuto próbują odsunąć od siebie zagrożenie, ale znad Tokio nadciągają czarne chmury. Na przekór wszystkiemu trzy kobiety i niemowlę ruszają w drogę.

Odcinek 1x8

Miłość majaczy już na horyzoncie, więc bracia próbują zacząć wszystko od nowa. Jednak członkowie yakuzy nie są w ciemię bici i szykują się na ostateczną rozgrywkę.