Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski) budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo, do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci.
Obsada dodaj obsadę
Reżyseria Ocena
Maciej Kawalski
Agnieszka Krawczyńska
(drugi reżyser)
Jakub Wielecki
(drugi reżyser)
Michał Staliński
(drugi reżyser)
Lena Jaworska
(asystent)
Fryderyk Najda
(asystent)
Szymon Marchewka
(asystent)
Piotr Rajnert
(współpraca)
Scenariusz Ocena
Maciej Kawalski
Producenci Ocena
Leszek Bodzak
producent
Agnieszka Dziedzic
producent
Aneta Hickinbotham
producent
Magdalena Doksa-Tverberg
współproducent
Ewa Sadkowska
współproducent
Piotr Walter
współproducent
Anna Waśniewska-Gill
współproducent
Tomasz Morawski
kierownik produkcji
Aleksandra Cyganek
kierownik produkcji (drugi)
Paulina Dębińska
kierownik produkcji (drugi)
Michał Korynek
kierownik produkcji (drugi)
Jakub Wypler
kierownik produkcji (drugi)
Amanda Anulewicz
kierownik produkcji (asystent)
Hanna Korewicka
kierownik produkcji (asystent)
Tytus Morawski
kierownik produkcji (asystent)
Anna Perczak
kierownik produkcji (asystent)
Zuzanna Sawicz
kierownik produkcji (asystent)
Agnieszka Skalska
kierownik produkcji (współpraca)
Dorota Zalewska
kierownik produkcji (współpraca)
Zuzanna Rutkowska
koordynator produkcji
Aktorzy Ocena
Tomasz Kot
Tadeusz Boy-Żeleński
7,5
Marcin Dorociński
Stanisław „Witkacy” Witkiewicz
8,2
Andrzej Seweryn
Joseph Conrad
7,3
Wojciech Mecwaldowski
Bronisław Malinowski
Łukasz Wójcik
Markiz Boy de Maupassant
Klaudiusz Kaufmann
Johann, żandarm
Marta Ojrzyńska
Zofia Stryjeńska
Anna Terpiłowska
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Modest Ruciński
Artur Rubinstein
Rafał Maćkowiak
August Zamoyski
6,9
Grzegorz Mielczarek
Karol Szymanowski
6,0
Anna Smołowik
Jadwiga Mrozowska
6,6
Jan Niemczyk
Szatniarz
Paulina Kondrak
Marysia
4,0
Łukasz Simlat
Cyngiel
7,3
Sasza Reznikow
Makówka
Mateusz Haberek
Oficer legionów
Michał Czernecki
Józef Piłsudski
6,7
Michał Barczak
Audiutant Piłsudskiego
Joanna Gryga
Pielęgniarka
Anna Seniuk
Pani Leszczyńska
7,8
Adam Kupaj
Tobias, żandarm
Jacek Koman
Włodzimierz Lenin
7,1
Wiktoria Gorodeckaja
Nadieżda Krupska
Sebastian Stankiewicz
Dowódca żandarmerii
6,9
Aniela Płudowska
Zosia
Kazimierz Czapla
Biskup
Andrzej Bienias
Pan z miasta
6,0
Adrianna Jerzmanowska
Pani z miasta
Joanna Banasik
Druga pani z miasta
6,0
Mirosław Neinert
Profesor
Antoni Paradowski
Żandarm
Artem Manuilov
Bolszewik
Ludwik Borkowski
Bolszewik
Tomasz Gąsienica Mracielnik
Góral muzykant
Dorota Bonikowska
Jadwiga Janczewska
Ryszard Starosta
Patolog
Michał Baran
Technik
Jakub Wielecki
Bolszewik w chacie
Tomasz Lewandowski
Bolszewik w chacie
Natalia Bielecka
Krzysztof Dorodziński
Anna Dudzińska
Zuzanna Galewicz
Jakub Gąsienica Wawrytko
Bartłomiej Hornik
Marcin Jans
Marlena Jonasz
Noa Kawalski
Hanna Kozłowska
Jan Kula
Roman Kutsyn
Stanisław Leśniak
Władysław Nędza Kubiniec
Zuzanna Piechota
Adrian Rajewski
Pacyfik Rostworowski
Grzegorz Sala
Marcel Sławiński
8,0
Mirosław Sochacki
Jan Stanuch
Wojciech Stanuch
Jan Stanuch jr
Zdjęcia Ocena
Paweł Dyllus
Jan Dziedziczak
(operator obrazu) (asystent)
Marcin Kukla
(zdjęcia lotnicze)
Maksim Najdienow
(pomoc techniczna)
Paweł Magolon
(pomoc techniczna)
Jerzy Matczuk
(pomoc techniczna)
Marek Rumak
(pomoc techniczna)
Arkadiusz Rocki
(pomoc techniczna)
Paweł Zapisek
(pomoc techniczna)
Adrian Kubicki
(pomoc techniczna)
Grzegorz Strzeszewski
(pomoc techniczna)
Daniel Michalak
(pomoc techniczna)
Marcin Zapała
(pomoc techniczna)
Paweł Boryczko
(pomoc techniczna)
Krzysztof Sankowski
(pomoc techniczna)
Konrad Jonak
(pomoc techniczna)
Kompozytorzy Ocena
Łukasz Targosz
Kostiumy Ocena
Emilia Czartoryska
Matylda Rosłaniec
(drugi)
Gala Otenko-Gorska
(asystent)
Dominika Sokołowska
(asystent)
Małgorzata Polak
(asystent)
Grzegorz Sala
(asystent)
Natalia Sielewicz
(współpraca)
Pacyfik Rostworowski
(współpraca)
Michał Malec
(współpraca)
Mirosław Sochacki
(współpraca)
Sylwia Szefer
(współpraca)
Aniela Czartoryska
(współpraca)
Weronika Wyrzykowska
(współpraca)
Sebastian Ciborek
(współpraca)
Mikołaj Mrozowski
(garderoba)
Zdzisław Mrozowski
(garderoba)
Katarzyna Kiszkiel
(produkcja kostiumów)
Danuta Nanowska
(produkcja kostiumów)
Witold Kondraciuk
(produkcja kostiumów)
Waldemar Kamiński
(produkcja kostiumów)
Mariusz Szymaniak
(produkcja kostiumów)
Montaż Ocena
Michał Czarnecki
7,0
Muzyka Ocena
Charakteryzacja Ocena
Dariusz Krysiak
charakteryzator
6,0
Hanna Leśna
charakteryzator (drugi)
Zuzanna Stefańska
charakteryzator (drugi)
Magdalena Trzmiel
charakteryzator (współpraca)
Krystyna Adamska
charakteryzator (współpraca)
Monika Jan-Łechtańska
charakteryzator (współpraca)
Milena Jura
charakteryzator (współpraca)
Wioletta Krysiak
charakteryzator (współpraca)
Katarzyna Wilk
charakteryzator (współpraca)
Marianna Bartnicka
charakteryzator (współpraca)
Wanda Śpiewak
charakteryzator (współpraca)
Iwona Trzyna
charakteryzator (współpraca)
Alicja Kozłowska
charakteryzator (współpraca)
Agnieszka Dąbrowska
charakteryzator (współpraca)
Janina Dybowska-Person
charakteryzator (współpraca)
Yana Hrom
charakteryzator (współpraca)
Scenografia Ocena
Katarzyna Sobańska
scenograf
8,0
Marcel Sławiński
scenograf
8,0
Marcel Sławiński
dekorator wnętrz
8,0
Katarzyna Sobańska
dekorator wnętrz
8,0
Rafał Bułka
konstruktor dekoracji
Daniel Tomaszewski
konstruktor dekoracji
Paweł Sujkowski
konstruktor dekoracji
Bartosz Piotrkowicz
konstruktor dekoracji
Jarosław Grabowski
konstruktor dekoracji
Marcin Majewski
konstruktor dekoracji
Mateusz Adach
konstruktor dekoracji
Edward Porczyński
konstruktor dekoracji
Adam Dziurny
konstruktor dekoracji
Denis Klymenko
konstruktor dekoracji
Piotr Grabowski
konstruktor dekoracji
Tomasz Szczęsny
konstruktor dekoracji
Piotr Kurdej
konstruktor dekoracji
Grzegorz Szczeszka
konstruktor dekoracji
Kacper Szczeszka
konstruktor dekoracji
Zbigniew Dziurny
konstruktor dekoracji
Artur Ciesielka
konstruktor dekoracji
Grzegorz Krawczyk
konstruktor dekoracji
Mateusz Maślanka
konstruktor dekoracji
Dawid Szydło
konstruktor dekoracji
Grzegorz Sala
zbrojmistrz
Mariusz Komacki
zbrojmistrz
Jacek Gradus
zbrojmistrz
Dawid Jezierski
scenopis obrazkowy
Oliwia Waligóra
scenograf (drugi)
Michał Frączek-Repetowicz
scenograf (drugi)
Katarzyna Trzcińska
scenograf
Asa Palenga
scenograf (asystent)
Gabriela Bliźniuk
scenograf (współpraca)
Zofia Kochman
scenograf (współpraca)
Katarzyna Polak
scenograf (współpraca)
Paulina Winiarska
scenograf (współpraca)
Alfred Laskowski
scenograf (współpraca)
Katarzyna Trzcińska
projektant graficzny
Rafał Oryga
rekwizytor
Anna Podhajny
rekwizytor
Patryk Burkacki
rekwizytor (asystent)
Paweł Jakubiak
rekwizytor (asystent)
Adrian Stefański
rekwizytor (asystent)
Zbigniew Tomaszewski
główny konstruktor dekoracji
Daniel Wieruch
konstruktor dekoracji
Tomasz Majewski
konstruktor dekoracji
Albert Bułka
konstruktor dekoracji
Dźwięk Ocena
Zofia Moruś
dźwięk
Marta Kosiorowska
dźwięk
Maciej Pawłowski
dźwięk
Jacek Lewandowski
mikrofoniarz
Konrad Winconek
mikrofoniarz
Szymon Zachariasz
mikrofoniarz
Efekty specjalne Ocena
Piotr Krzyczmonik
koordynator efektów specjalnych
Piotr Nowacki
technik
Paweł Piwnicki
technik
Jacek Zyskowski
technik
Daniel Ramczykowski
technik
Leszek Liwiński
technik
Sebastian Liwiński
technik
Pozostała Ekipa Ocena
Tomasz Lewandowski
koordynator kaskaderów
Nadia Lebik
dobór obsady
Jan Wierzejski
dobór lokalizacji
Wojciech Żak
dobór lokalizacji
Anna Więcek
sekretariat planu
Michał Korynek
menedżer obiektów zdjęciowych (drugi)
Adam Lenart
operator kamery
Paweł Grabarek
operator kamery
Konrad Juźwiuk
operator kamery (druga ekipa)
Łukasz Bulczyński
operator kamery (druga ekipa)
Donald Sadowski
operator kamery (druga ekipa)
Ignacy Myśliwiec
prowadzący ostrość
Grzegorz Tatar
operator kamery (asystent)
Adam Mendry
operator steadicam
Marcin Przywara
operator steadicam (asystent)
Maciej Gamdzyk
mistrz oświetlenia
Leszek Miłek
oświetlenie
Jakub Gamdzyk
oświetlenie
Adam Zdunek
oświetlenie
Kamil Andryszczyk
oświetlenie
Ryszard Kozak
oświetlenie
Michał Pióro
oświetlenie
Artur Nowak
oświetlenie
Mariusz Pieńkos
oświetlenie
Arkadiusz Borkowski
oświetlenie
Norbert Wojkowski
oświetlenie
Ireneusz Chojnacki
oświetlenie
Dominik Czepułkowski
kierownik planu
Łukasz Bąk
fotosista
Jan Wierzejski
fotosista
Paweł Grabarek
fotosista
Jakub Kazikowski
koordynator kaskaderów (asystent)
Sławomir Kurek
kaskader
Mirosław Pisarek
kaskader
Paweł Jabłoński
kaskader
Michał Krzyżkowiak
kaskader
Tomasz Lewandowski
kaskader
Marcin Popek
kaskader
Stanisław Madej
kaskader
Bartosz Kamiński
kaskader
Marcin Drabicki
kaskader
Remigiusz Kramek
kaskader
Jakub Kostrzewa
kaskader
Dorota Bonisławska
kaskader
Jacek Czepułkowski
dyżurny planu
Piotr Kwiatkowski
dyżurny planu
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Proszę czekać…