Filmy satyra polityczna

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje satyra polityczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zabawy z bronią 7.3

W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 15 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?

Wyścig śmierci 6.7

Wyścigi samochodowe to jedna z ulubionych zabaw Amerykanów. W roku 2000 sport ten przybiera jednak bardzo szczególną postać. Po prostu jeździ się po drogach i... zabija ludzi. Dwóch mistrzów w szczególnie zacięty sposób walczy o zwycięstwo.

Psie serce 10.0

Film jest ekranizacją opowiadania Michaiła Bułhakowa o tym samym tytule. Profesor Preobrażeński (Evgeni Evstigneev) postanawia przeprowadzić niezwykle śmiały eksperyment naukowy - przemianę psa w człowieka. W tym celu przyprowadza do domu bezdomnego i wygłodzonego kundla Szarika. Wspólnie ze swym asystentem doktorem Bormenthalem (Boris Plotnikov) wszczepia Szarikowi ludzką przysadkę mózgową. Operacja udaje się i psie ciało stopniowo przeistacza się w ludzkie. W ten sposób "narodził się" obywatel Szarikow (Vladimir Tolokonnikov), ale już niebawem profesor będzie żałował swego dzieła...


Dyktator 7.8

W pewnym kraju władzę obejmuje dyktator Adenoid Hynkel. Próbuje wycisnąć pieniądze od bankierów żydowskich. Kiedy ci mu odmawiają, rzuca na biedotę żydowską swych siepaczy. Prześladowania dotykają Charliego, golibrodę żydowskiego. Jego zakład zostaje spalony, a on sam trafia do obozu koncentracyjnego. Po jakimś czasie ucieka jednak przebrany w mundur. Tymczasem Hynkel beztrosko poluje na kaczki. Przypadek sprawia, że dyktatora aresztuje policja. Jego miejsce zajmuje Charlie...

Rok 1984 6.8

Po wojnie atomowej świat podzielono na trzy strefy. W jednej z nich zwanej Oceanią, zapanowała władza totalitarna, całkowicie kontrolująca życie swoich mieszkańców. Pewnego dnia Winston Smith zakochuje się w Juli, popełniając tym samym przestępstwo.

Bananowy czubek 7.0

Fielding Mellish pod wpływem Nancy angażuje się w politykę. Zaczyna brać udział w ulicznych demonstracjach, wygłasza odczyty, za wszelką cenę stara się zaimponować Nancy. Ta jednak pragnie spotykać się tylko z prawdziwym politycznym liderem. Fielding wyjeżdża zatem do San Marcos, gdzie przyłącza się do rebeliantów a po zakończonej rewolucji zostaje prezydentem kraju.

Kret 6.6

Kultowy film Jodorowskiego o grzechu, korupcji i oświeceniu doznanym na pustyni. Trudny do zaklasyfikowania z powodu swojej gęstej symboliki, perwersji, okrucieństwa oraz obrazowego odmalowania korupcji, degradacji i deformacji.

Jeż Jerzy 5.6

Jeż Jerzy to postać postawiona blisko serca każdego Polaka, który nie stoi murem za poprawnością polityczną, ma gdzieś skinów czy dresiarzy. Tytułowa postać potrafi wyśmiać nasze narodowe wady i słabości. To adaptacja najpopularniejszego polskiego komiksu.

Fakty i akty 7.1

Kilkanaście dni przed wyborami prezydent USA zostaje zaskoczony w niedwuznacznej sytuacji z nieletnią dziewczyną. Zanosi się na „aferę rozporkową” i wielką kompromitację popularnego polityka. Doradcy zaczynają rozmyślać nad sensacją zastępczą, która odwróciłaby uwagę opinii publicznej od skandalu obyczajowego.

Ninoczka 8.7

Trzech radzieckich towarzyszy z Moskwy, chcąc zdobyć fundusze na zakup sprzętu rolniczego, przybywa do Paryża z klejnotami rosyjskiej księżnej, Swany. Świadkiem ich wizyty u jubilera jest zaprzyjaźniony z księżną hrabia Rakonin, który natychmiast jej tę wiadomość przekazuje. Hrabia Leon, zakochany w księżnej, obiecuje z kolei odzyskać rodowe klejnoty. W tym celu zaprzyjaźnia się z radzieckimi towarzyszami i pokazuje im nocne życie Paryża. Komisarze dają się na tyle zauroczyć, że kompletnie zapominają o misji z jaką tu przybyli. Tymczasem zaniepokojona Moskwa wysyła na kontrolę agenta specjalnego, Ninę Jakuszową, z zadaniem zbadania dlaczego misja do tej pory nie została zrealizowana.

Słowa kluczowe