Filmy satyra polityczna

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje satyra polityczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zabawy z bronią 7.2

W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 15 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?

Wyścig śmierci 6.6

Po raz kolejny rozgrywany jest wyścig śmierci. Tym razem organizatorom udało się zebrać same gwiazdy, jednak największą z nich jest niemalże nieśmiertelny Frankenstein. Sam wyścig nie polega tylko na dojechaniu do mety jako pierwszy, ale również zebraniu jak największej liczby punktów, a te liczone są za każdego zabitego człowieka. W tej edycji zawodnicy będą musieli się również zmierzyć, nie tylko z sobą ale i sabotażystami, próbującymi przerwać ten okrutny sport.

Dyktator 7.8

Pełna paradoksów i niezwykle odważna komedia, w której Charles Chaplin postanowił zabawić się swoim scenicznym wizerunkiem, by przestrzec świat przed skutkami totalitaryzmu. Tym razem niezdarny Charlie Włóczęga jako żydowski fryzjer okaże się łudząco podobny do pewnego charyzmatycznego dyktatora, który jest tak wszechmocny, że ze strachu przed samym sobą musi trzymać się zasłony. Choć fryzjer i dyktator są kompletnie identyczni, tylko jeden z nich może stracić życie za to, że jest Żydem i brunetem. Jednak seria przypadków i pomyłek sprawi, że pewnego dnia role się odwrócą...


Rok 1984 6.9

Próba ekranizacji powieści George'a Orwella. Celna wizja państwa totalitarnego. Beznadziejności i monotonni życia, nieograniczonej i bezwzględnej władzy Wielkiego Brata. Wreszcie ktoś rzuca jej wyzwanie...

Bananowy czubek 6.9

Fielding Mellish pod wpływem Nancy angażuje się w politykę. Zaczyna brać udział w ulicznych demonstracjach, wygłasza odczyty, za wszelką cenę stara się zaimponować Nancy. Ta jednak pragnie spotykać się tylko z prawdziwym politycznym liderem. Fielding wyjeżdża zatem do San Marcos, gdzie przyłącza się do rebeliantów a po zakończonej rewolucji zostaje prezydentem kraju.

Kret 6.9

Film opowiada historię El Topo (Kreta, w tej roli sam Jodorowski), bezimiennego włóczęgi i rewolwerowca. Mężczyzna wędruje przez pustynię wraz ze swoim synkiem, docierając w końcu do wsi, której mieszkańcy zostali wymordowani. W ramach zemsty pokonuje okrutnych i perwersyjnych bandytów terroryzujących okolicę. Ratuje z ich rąk kobietę, z którą wyrusza na misję pokonania czterech mistrzów rewolweru. By zasłużyć na jej miłość przechodzi pomyślnie serię prób, zwyciężając wszystkich, jednakże ukochana zostawia go, śmiertelnie rannego, i odjeżdża z inną kobietą.

Jeż Jerzy 5.6

Jeż Jerzy to postać postawiona blisko serca każdego Polaka, który nie stoi murem za poprawnością polityczną, ma gdzieś skinów czy dresiarzy. Tytułowa postać potrafi wyśmiać nasze narodowe wady i słabości. To adaptacja najpopularniejszego polskiego komiksu.

Fakty i akty 7.0

Kilkanaście dni przed wyborami prezydent USA zostaje zaskoczony w niedwuznacznej sytuacji z nieletnią dziewczyną. Zanosi się na „aferę rozporkową” i wielką kompromitację popularnego polityka. Doradcy zaczynają rozmyślać nad sensacją zastępczą, która odwróciłaby uwagę opinii publicznej od skandalu obyczajowego.

Ninoczka 7.0

Trzech radzieckich towarzyszy z Moskwy, chcąc zdobyć fundusze na zakup sprzętu rolniczego, przybywa do Paryża z klejnotami rosyjskiej księżnej, Swany. Świadkiem ich wizyty u jubilera jest zaprzyjaźniony z księżną hrabia Rakonin, który natychmiast jej tę wiadomość przekazuje. Hrabia Leon, zakochany w księżnej, obiecuje z kolei odzyskać rodowe klejnoty. W tym celu zaprzyjaźnia się z radzieckimi towarzyszami i pokazuje im nocne życie Paryża. Komisarze dają się na tyle zauroczyć, że kompletnie zapominają o misji z jaką tu przybyli. Tymczasem zaniepokojona Moskwa wysyła na kontrolę agenta specjalnego, Ninę Jakuszową, z zadaniem zbadania dlaczego misja do tej pory nie została zrealizowana.

Jeff Dunham: Iskra szaleństwa 8.1

Rewelacyjny amerykański brzuchomówca i komik Jeff Dunham wraz ze swoimi kukiełkami zaprasza nas do swojego świata. Poznamy gadatliwego Peanuta, zgorzkniałego starego Waltera (podobno wszyscy mają kogoś takiego wśród swoich znajomych), superbohatera Melvina, mówiącą papryczkę Jose Jalapeno (na patyku!), ale przede wszystkim martwego terrorystę Achmeda.

Słowa kluczowe