Filmy satyra polityczna

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje satyra polityczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zabawy z bronią 7.2

W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 15 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?

Wyścig śmierci 6.6

W dalekiej przyszłości rok 2000. Dwadzieścia jeden lat po wypadku z '79, wyścig właśnie ma znów się zacząć. Do wyścigu przystąpią min. ulubieniec kibiców, Frankenstein (David Carradine), gangster, "Karabin maszynowy" Joe (Sylvester Stallone), Matilda (Roberta Collins), i Calamity Jane (Mary Woronov). Zwycięży ten kto pierwszy przekroczy linię mety, bądź też, wyeliminuje wszystkich przeciwników.

Psie serce 10.0

Film jest ekranizacją opowiadania Michaiła Bułhakowa o tym samym tytule. Profesor Preobrażeński (Evgeni Evstigneev) postanawia przeprowadzić niezwykle śmiały eksperyment naukowy - przemianę psa w człowieka. W tym celu przyprowadza do domu bezdomnego i wygłodzonego kundla Szarika. Wspólnie ze swym asystentem doktorem Bormenthalem (Boris Plotnikov) wszczepia Szarikowi ludzką przysadkę mózgową. Operacja udaje się i psie ciało stopniowo przeistacza się w ludzkie. W ten sposób "narodził się" obywatel Szarikow (Vladimir Tolokonnikov), ale już niebawem profesor będzie żałował swego dzieła...


Dyktator 7.8

Satyra na nazistowskie Niemcy. Akcja rozgrywa się w Tomanii, którą rządzi dyktator Hynkel. Charles Chaplin wystepuje w dwóch rolach: dyktatora oraz prześladowanego wraz z innymi żydami fryzjera, który zostaje osadzony w obozie koncentracyjnym. Dzięki podobieństwu do dyktatora Hynkla, fryzjerowi udaje się uciec z obozu. Wszyscy myslą, że żydowski fryzjer to dyktator.

Rok 1984 6.9

Po wojnie atomowej świat podzielono na trzy strefy. W jednej z nich zwanej Oceanią, zapanowała władza totalitarna, całkowicie kontrolująca życie swoich mieszkańców. Pewnego dnia Winston Smith zakochuje się w Juli, popełniając tym samym przestępstwo.

Bananowy czubek 7.0

Poznajcie Fieldinga Mellisha (Allen), mężczyznę jakich mało. Jego życie dotychczas toczyło się bardzo równomiernie. Praca w charakterze testera żywnościowego łączyła się z kwitnącą miłością pomiędzy nim a Nancy. Wszystko zmieniło się z chwilą, gdy kobieta postanowiła zakończyć znajomość i rzucić Fieldinga. By przetrawić rozstanie, udaje się on do republiki San Marcos, gdzie zamiast wakacji czekają na niego wojujący rebelianci. Co więcej, kiedy przywódca buntu traci zmysły, to właśnie Mellish zostaje wybrany na nowego dyktatora, któremu powierzona zostaje misja ocalenia kraju. Na domiar złego, do akcji wkracza FBI ...z kajdankami i nakazem aresztowania!

Kret 7.0

Kultowy film Jodorowskiego o grzechu, korupcji i oświeceniu doznanym na pustyni. Trudny do zaklasyfikowania z powodu swojej gęstej symboliki, perwersji, okrucieństwa oraz obrazowego odmalowania korupcji, degradacji i deformacji.

Jeż Jerzy 5.6

Jeż Jerzy to uroczy zwierz, który posiada liczne talenty i zdolności, a mimo to większość czasu spędza głównie na imprezowaniu z pięknymi dziewczynami. Dlatego nie dziwi decyzja szalonych naukowców, by na klonie Jerzego zarabiać wielkie pieniądze.

Fakty i akty 7.0

Prezydent Stanów Zjednoczonych, na krótko przed wyborami, które mają mu zapewnić reelekcję, zostaje uwikłany w skandal obyczajowy. Aby zapobiec nieuchronnej katastrofie, jego doradcy postanawiają odwrócić uwagę mediów i opinii publicznej fingując międzynarodowy konflikt stawiający Stany Zjednoczone w obliczu wojny z... Albanią. Z pomocą ekscentrycznego producenta z Hollywood fabrykują "wiadomości z linii frontu", które stają się pożywką dla goniących za sensacjami mediów. Afera zatacza coraz szersze kręgi...

Ninoczka 7.0

Trzech radzieckich towarzyszy z Moskwy, chcąc zdobyć fundusze na zakup sprzętu rolniczego, przybywa do Paryża z klejnotami rosyjskiej księżnej, Swany. Świadkiem ich wizyty u jubilera jest zaprzyjaźniony z księżną hrabia Rakonin, który natychmiast jej tę wiadomość przekazuje. Hrabia Leon, zakochany w księżnej, obiecuje z kolei odzyskać rodowe klejnoty. W tym celu zaprzyjaźnia się z radzieckimi towarzyszami i pokazuje im nocne życie Paryża. Komisarze dają się na tyle zauroczyć, że kompletnie zapominają o misji z jaką tu przybyli. Tymczasem zaniepokojona Moskwa wysyła na kontrolę agenta specjalnego, Ninę Jakuszową, z zadaniem zbadania dlaczego misja do tej pory nie została zrealizowana.

Słowa kluczowe