Filmy straż graniczna

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje straż graniczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wataha 7.3

Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

Babel 7.6

To trzeci film trylogii (pozostałe to Amores perros i 21 gramów). Na jego fabułę znowu złoży się kilka przemieszanych ze sobą historii, które będę zespolone przez wypadek. Całość rozgrywać będzie się w różnych krajach i różnych językach.

Wszystko za życie 7.9

Młodzi ludzie, zwłaszcza gdy dotychczas niczego im nie brakowało mają różne pomysły i z większym lub mniejszym zapałem je realizują. Film opowiada historię młodego, zdolnego chłopaka przed którym wiele drzwi stałoby otworem, lecz on postanawia wyruszyć w nieznane. Opuszcza rodzinę i zdany tylko na siebie wyrusza w podróż swojego życia. Spotyka różnych ludzi, z różnymi problemami, ale nie przerywa wędrówki.


Cake 6.2

Uczęszczając na spotkania grupy wsparcia osób zmagających się z przewlekłym bólem, Claire staje się zainteresowana samobójstwem kobiety z jej grupy. Jednocześnie boryka się z własną, przeżytą niedawno tragedią.

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą 7.5

Końcówka II wojny światowej. Clemens zostaje wysłany na front wschodni, gdzie trafia do niewoli. Film pokazuje katorżniczą pracę w obozie jenieckim, z którego teoretycznie nie ma ucieczki. Clemens Forell przebył tysiące kilometrów ścigany przez komendanta obozu. Po drodze do domu spotkał ludzi, którzy nie raz uratowali mu życie. Niektórzy chcieli go także później zabić. Byli jednak i tacy, którzy ukrywając go - ryzykowali własnym życiem. Film pokazuje człowieka, który przysiągł sobie, że wróci do domu i konsekwentnie realizuje swój zamiar - mimo wszelkich trudności i oprawcy, który cały czas depcze mu po piętach.

Na granicy 7.0

W miasteczku Frontera, blisko granicy z Meksykiem, zostaje znaleziony szkielet Charliego Wade, skorumpowanego szeryfa, który zaginął w 1957 roku. Obecnie szeryfem jest Sam Deeds (Chris Cooper), syn zmarłego już Buddy'ego Deedsa - podziwianego niegdyś przez mieszkańców miasteczka za wypędzenie Wade z miasta. Życie Sama jest pełne porażek: nieszczęśliwa miłość, a potem rozpad małżeństwa. Postanawia przerwać złą passę i zmierzyć się z przeszłością. Poznać prawdę o swoim ojciu i mimo niechęci wielu mieszkańców wszcząć śledztwo w sprawie szkieletu szeryfa.

Na granicy 5.5

Oficer straży granicznej Jeb Maynard (Charles Bronson) szuka zemsty za śmierć swojego kolegi, odkrywa przy okazji, że nielegalni imigranci z Meksyku zostają po przekroczeniu granicy niemalże niewolnikami...

Wojna się skończyła

Diego (Yves Montand) jest jednym z głównych przywódców hiszpańskiej partii komunistycznej. Jedzie do Paryża (gdzie mieszka) z misji w Madrycie. Został zatrzymany na granicy przy kontroli tożsamości, ale udaje mu się przejść dzięki Nadine (Geneviève Bujold), córki mężczyzny, którego paszport jest wykorzystany przez niego. Kiedy przybywa do Paryża, zaczyna poszukiwania jednego ze swych towarzyszy, Juana (Jean-François Rémi), by uniemożliwić mu wyjazd do Madrytu, gdzie mógłby zostać aresztowany przez policję Franco.

Ludzie morza

Pierwszy w Polsce serial dokumentujący kulisy jednego z najtrudniejszego zawodów - rybaka morskiego.

Słowa kluczowe