Filmy straż graniczna

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje straż graniczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wataha 7.4

Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, służyć mu w trosce o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli. Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

Wszystko za życie 7.9

Nie każdy z nas ma to szczęście aby zrealizować własne marzenia. Christopher jest szczęściarzem i po skończeniu szkoły wyrusza w nieznane. Nie jest mu łatwo, lecz się nie poddaje. To, co zobaczył i przeżył dało mu wiele do myślenia. Spotkał na swojej drodze różnych ludzi, musiał podejmować ważne decyzje. Niestety nie było mu dane po zakończonej wędrówce usiąść z najbliższymi i w blasku kominka opowiadać o swoich przygodach.

Cake 6.2

Uczęszczając na spotkania grupy wsparcia osób zmagających się z przewlekłym bólem, Claire staje się zainteresowana samobójstwem kobiety z jej grupy. Jednocześnie boryka się z własną, przeżytą niedawno tragedią.


Babel 7.6

W odległych piaskach marokańskiej pustyni nagle rozlega się strzał z karabinu. Strzał, ktory zapoczatkuje serię niecodziennych wydarzeń. Spowoduje, że para amerykańskich turystów bedzię rozpaczliwie walczyć o życie, dwóch chłopaków z Maroka zostanie zamieszanych w przypadkową zbrodnię, niania z dwojgiem amerykańskich dzieci będzie nielegalnie przekraczać granicę w Meksyku, a pewna nastolatka z Japonii zbuntuje się, gdy jej ojca zaczną poszukiwać policjanci z Tokio.

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą 7.5

Końcówka II wojny światowej. Clemens zostaje wysłany na front wschodni, gdzie trafia do niewoli. Film pokazuje katorżniczą pracę w obozie jenieckim, z którego teoretycznie nie ma ucieczki. Clemens Forell przebył tysiące kilometrów ścigany przez komendanta obozu. Po drodze do domu spotkał ludzi, którzy nie raz uratowali mu życie. Niektórzy chcieli go także później zabić. Byli jednak i tacy, którzy ukrywając go - ryzykowali własnym życiem. Film pokazuje człowieka, który przysiągł sobie, że wróci do domu i konsekwentnie realizuje swój zamiar - mimo wszelkich trudności i oprawcy, który cały czas depcze mu po piętach.

Na granicy 7.0

Historia nie rozwiązanego morderstwa sprzed lat, skorumpowanego szeryfa z niewielkiego miasteczka na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Wątek kryminalny jest jednak jedynie pretekstem do przedstawienia skomplikowanych stosunków, panujących wśród mieszkańców tej niewielkiej społeczności, będącej tyglem narodowościowym i kulturowym. Odpowiedzi na zadawane dziś pytania należy szukać w tragicznej historii sprzed kilkudziesięciu lat.

Na granicy 5.5

Na granicy amerykańsko-meksykańskiej pełni służbę patrolową Jeb Maynard. Oficer ten cieszy się znakomitą opinią przełożonych. Jednak kiedy jego najbliższy przyjaciel i partner zostaje zamordowany, poprzysięga zemstę - zniszczenie gangu przemytników. To oni, żyjący ze szmuglu meksykańskich emigrantów zabili jego przyjaciela. Wszystkie te wydarzenia doprowadzają do sytuacji, w której Maynard staje do konfrontacji z szefem gangu w pojedynku na śmierć i życie. Tylko jeden z nich może wyjść z niego zwycięsko.

Wojna się skończyła

Diego (Yves Montand) jest jednym z głównych przywódców hiszpańskiej partii komunistycznej. Jedzie do Paryża (gdzie mieszka) z misji w Madrycie. Został zatrzymany na granicy przy kontroli tożsamości, ale udaje mu się przejść dzięki Nadine (Geneviève Bujold), córki mężczyzny, którego paszport jest wykorzystany przez niego. Kiedy przybywa do Paryża, zaczyna poszukiwania jednego ze swych towarzyszy, Juana (Jean-François Rémi), by uniemożliwić mu wyjazd do Madrytu, gdzie mógłby zostać aresztowany przez policję Franco.

Ludzie morza

Pierwszy w Polsce serial dokumentujący kulisy jednego z najtrudniejszego zawodów - rybaka morskiego.

Słowa kluczowe