Filmy straż graniczna

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje straż graniczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wataha 7.4

Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, służyć mu w trosce o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli. Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

Wszystko za życie 7.9

Młodzi ludzie, zwłaszcza gdy dotychczas niczego im nie brakowało mają różne pomysły i z większym lub mniejszym zapałem je realizują. Film opowiada historię młodego, zdolnego chłopaka przed którym wiele drzwi stałoby otworem, lecz on postanawia wyruszyć w nieznane. Opuszcza rodzinę i zdany tylko na siebie wyrusza w podróż swojego życia. Spotyka różnych ludzi, z różnymi problemami, ale nie przerywa wędrówki.

Cake 6.2

Uczęszczając na spotkania grupy wsparcia osób zmagających się z przewlekłym bólem, Claire staje się zainteresowana samobójstwem kobiety z jej grupy. Jednocześnie boryka się z własną, przeżytą niedawno tragedią.


Babel 7.6

Wieża Babel runęła. Podobnie rozpada się życie osób, których losy są nam pokazane. Mimo, iż ludzie ci żyją w różnych częściach świata jest on przecież "globalną wioską", w której wszyscy mieszkamy. Bohaterów filmu łączy karabin, który będzie głównym zarzewiem konfliktów.

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą 7.5

Film na podstawie światowego bestsellera Josefa Martina Bauera. Clemens Forell zostaje wzięty do niewoli i spędził 4 lata w obozie jenieckim na Syberii. Kiedy udaje mu się z niego uciec przemierza ponad 14 000 kilometrów w drodze do domu. Cała jego wyprawa trwa ponad 3 lata, a przez ten cały czas jest ścigany przez jednego z nadzorców obozu. Przemierza Syberię i Persję oraz Turcję, gdzie spotyka pomocnych ludzi. Do domu dociera po 9 latach tułaczki tuż przed Bożym Narodzeniem.

Na granicy 7.0

W miasteczku Frontera, blisko granicy z Meksykiem, zostaje znaleziony szkielet Charliego Wade, skorumpowanego szeryfa, który zaginął w 1957 roku. Obecnie szeryfem jest Sam Deeds (Chris Cooper), syn zmarłego już Buddy'ego Deedsa - podziwianego niegdyś przez mieszkańców miasteczka za wypędzenie Wade z miasta. Życie Sama jest pełne porażek: nieszczęśliwa miłość, a potem rozpad małżeństwa. Postanawia przerwać złą passę i zmierzyć się z przeszłością. Poznać prawdę o swoim ojciu i mimo niechęci wielu mieszkańców wszcząć śledztwo w sprawie szkieletu szeryfa.

Na granicy 5.5

Oficer straży granicznej Jeb Maynard (Charles Bronson) szuka zemsty za śmierć swojego kolegi, odkrywa przy okazji, że nielegalni imigranci z Meksyku zostają po przekroczeniu granicy niemalże niewolnikami...

Wojna się skończyła

Diego (Yves Montand) jest jednym z głównych przywódców hiszpańskiej partii komunistycznej. Jedzie do Paryża (gdzie mieszka) z misji w Madrycie. Został zatrzymany na granicy przy kontroli tożsamości, ale udaje mu się przejść dzięki Nadine (Geneviève Bujold), córki mężczyzny, którego paszport jest wykorzystany przez niego. Kiedy przybywa do Paryża, zaczyna poszukiwania jednego ze swych towarzyszy, Juana (Jean-François Rémi), by uniemożliwić mu wyjazd do Madrytu, gdzie mógłby zostać aresztowany przez policję Franco.

Ludzie morza

Pierwszy w Polsce serial dokumentujący kulisy jednego z najtrudniejszego zawodów - rybaka morskiego.

Słowa kluczowe