Filmy opętanie, klątwa, wiara

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje opętanie, klątwa, wiara. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Poszukiwacze zaginionej Arki 8.4

Rok 1936. Znany archeolog Indiana Jones właśnie wrócił z nieudanej wyprawy, w której ubiegł go jego rywal Rene Belloq. Zamiast jednak nudnej pracy na uniwersytecie Indiana dostaje tajne zadanie od służb specjalnych. Według amerykańskiego wywiadu naziści znaleźli w Egipcie starożytne miasto Tunis, które jest potencjalnym miejscem spoczynku Arki Przymierza. Nie chcąc by naziści przechwycili cenny artefakt, wojsko wysyła tam Johnsa. Po drodze Indy spotyka swoją dawną sympatię Marion, która jest w posiadaniu wskazówki, umożliwiającej odszukanie Arki. Oboje udają się do Kairu ale naziści i Bellom już na nich czekają.

Kondura (The Sage from the Sea) 5.0

Młody żonaty bramin Parshuram mieszka ze swoją owdowiałą matką oraz także żonatym, starszym bratem w wiekowym, rodzinnym domu. Nie mogąc znieść dużych wymagań brata względem niego, młodzieniec chce uciec od rodziny. Wówczas spotyka świętego mędrca Kondurę, który namaszcza go na strażnika wioski posiadającego moc odpuszczenia grzechów. Dar okaże się dobrodziejstwem czy przekleństwem?

Słowa kluczowe