Filmy oparte na faktach, przyjaciel, wydawca

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje oparte na faktach, przyjaciel, wydawca. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sznur 7.5

James Stewart, Farley Granger i John Dall w thrillerze inspirowanym autentyczną historią głośnego morderstwa dokonanego przez dwóch studentów - Nathana Leopolda i Richarda Loeba. Granger i Dall jako dwaj przyjaciele, którzy dla rozrywki duszą kolegę z uczelni, po czym wydają przyjęcie dla rodziny i znajomych ofiary. Podczas przyjęcia ciało zamknięte jest w kufrze, który służy jako bufet dla gości. Kiedy zabójcy zaczynają dyskusję o "morderstwie doskonałym" ich były nauczyciel zaczyna coś podejrzewać. Zanim skończy się noc, profesor odkryje jak brutalnie dwaj studenci wprowadzili w życie jego własne teorie.

Północna ściana 7.1

W okresie międzywojennym, trzecia rzesza chcąc pokazać światu swoją potęgę, przed igrzyskami olimpijskimi robi wszystko by jakiś niemiecki alpinista zdobył szczyt Eiger. Jednak góra mimo wielu prób wciąż pozostaje niezdobyta. Tym razem szczęścia próbują dwie ekipy: młodzi zapaleńcy z Niemiec Toni Kurz i Andi Hinterstoisser oraz dawaj doświadczeni Austriacy. Początkowo wszystko idzie dobrze i alpiniści szybko pokonują kolejne metry, jednak drugiego dnia członek austriackiej ekipy, ulega wypadkowi. Pozostali by go uratować rezygnują ze zdobycia szczytu i postanawiają zawrócić. Ale droga w dół z rannym jest o wiele cięższa, a co gorsza psuje się pogoda.

Słowa kluczowe