Filmy fałszywy ksiądz

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje fałszywy ksiądz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Boże Ciało 9.5

Oparta na faktach historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego podaje się za księdza.

Źle się dzieje w El Royale 6.9

Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w El Royale, nie cieszącym się dobrą sławą, na wpół zrujnowanym hotelu nad jeziorem Tahoe, na granicy stanów Nevada i Kalifornia. W ciągu jednej brzemiennej w skutki nocy każdy z nich stanie w obliczu szansy na odkupienie… zanim nie rozpęta się prawdziwe piekło.

Kwiaty wojny 7.2

W 1937 roku w Chinach, podczas trwania drugiej wojny chińsko-japońskiej, John Miller (Christian Bale), przedsiębiorca pogrzebowy, przybywa do katolickiego kościoła w Nankin, aby przygotować zmarłego księdza do pogrzebu. Na miejscu zastaje zgliszcza i kilkanaście ocalałych nastoletnich uczennic żeńskiego klasztoru, którymi opiekuje się nieletni opiekun. Na terenie kościoła schronienie znajduje również grupka prostytutek z pobliskiego domu publicznego. Czy wiecznie pijany John pomoże im w ucieczce z terenów brutalnie okupowanych przez Japończyków?


Polowanie na drużbów 6.0

Jimmy Callahan (Kevin Hart) był już ortodoksyjnym Żydem, mężczyzną z wyższych sfer i szanowanym biznesmenem. Zawsze podczas uroczystości ślubnych. Przede wszystkim jednak jest prawdziwym przyjacielem. Wszystkich, którzy mu za to zapłacą. Prowadzi nawet firmę, która świadczy takie usługi. Trafiają do niego największe społeczne wyrzutki, ale i niemający czasu na przyjaźń bogacze. Trafia do niego także Doug Harris (Josh Gad), który jest zakochany, radosny i szczęśliwy. Ma u boku wymarzoną narzeczoną (Kaley Cuoco-Sweeting) i problem, a właściwie siedem problemów. Za dwa tygodnie ślub, a on nie ma drużby, a potrzebuje ich siedmiu. Odmówili mu wszyscy. O pomoc zwraca się do Callahana. Ale za kupionych przyjaciół płaci się podwójnie. Nie było dotąd w kinie większych nieudaczników, pomyleńców i… prawdziwych przyjaciół. Szykuje się naprawdę nieprzewidywalne wesele!

Zamachowiec 6.1

James Dial, bezwzględny zamachowiec i płatny zabójca będący obecnie na wcześniejszej emeryturze otrzymuje od dawnych szefów ostatnie zadanie. By wynagrodzić im fiasko poprzedniej misji, ma zlikwidować bossa organizacji terrorystycznej. Rutynowa misja przeradza się w największy koszmar Diala, kiedy mężczyzna zostaje wrobiony w zabójstwo głównego detektywa brytyjskiej policji, Windsora (Charles Dance, Gosford Park). Zdradzony przez pracodawców i poszukiwany przez władze, James rozpoczyna własne śledztwo. Z pomocą dwunastoletniej dziewczynki zamierza poznać prawdę i odnaleźć prawdziwego mordercę.

Przeżyliśmy wojnę 7.3

Zagadnięty, major Bennett Marco (Frank Sinatra) powie, że sierżant Raymond Shaw (Laurence Harvey) jest bohaterem zasługującym na Order Honorowy. Jednak wbrew temu, co mówi, Marco ma mieszane uczucia. Dziwaczny, powtarzający się senny koszmar wywołuje u niego niepokojące przeczucie, że w Shawie jest coś bardziej zdradzieckiego, niż heroicznego. Czy to możliwe, by Shaw był zdrajcą? Czy Marco zdoła przekonać armię do swych podejrzeń? Jaką rolę odegra w tym wszystkim zwariowana na punkcie władzy matka Shawa (Angela Lansbury)? Wiele pytań. A czasu tak mało...

Lady L

80-letnia Lady Louise Lendale opowiada swojemu długoletniemu wielbicielowi, brytyjskiemu pisarzowi Sir Percy'emu, historię swego pełnego wrażeń życia. Poznajemy je od momentu, w którym jako młoda kobieta pracuje jako praczka w "Le Mouton Bleu", słynnym francuskim burdelu. Poznaje tam uroczego Armanda, wojującego anarchistę, który wkrótce zostaje jej kochankiem. Kiedy mężczyzna wyjeżdża do Szwajcarii z misją zabójstwa rosyjskiego księcia, Louise poznaje lorda Dicky'ego, który proponuje jej małżeństwo...

Słowa kluczowe