Filmy rok 1910

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rok 1910. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Brzdąc 8.2

Przygody włóczęgi-szklarza, który zaopiekował się małym chłopcem znalezionym pod śmietnikiem.

1900: Człowiek legenda 7.7

Jest rok 1900. Ciemnoskóry marynarz luksusowego transatlantyku Virginian, Danny (Bill Nunn), przypadkowo znajduje w jednej z sal skrzynię, a w niej porzucone niemowlę. Nadaje mu imię „1900” i postanawia zatrzymać przy sobie. Chłopiec wychowuje się w kotłowni, pozostając w ukryciu aż do chwili, kiedy jako ośmiolatek dostaje się do pomieszczeń pierwszej klasy, siada przy pianinie i daje koncert, który swoją wirtuozerią poraża słuchaczy. Od tego czasu genialny muzyk-samouk (Tim Roth) staje się atrakcją statku. Wieść o jego cudownym talencie rozchodzi się szybko, ludzie przemierzają setki kilometrów, żeby móc go posłuchać. Jednak 1900 nie jest w pełni szczęśliwy. Zaczyna marzyć o tym, aby kiedyś zejść na stały ląd...

Arthur & George 5.7

Sir Arthur Conan Doyle, twórca postaci Sherlocka Holmesa, pogrążony w smutku po śmierci pierwszej żony i nie potrafiący okazać uczuć drugiej żonie, poznaje pół-Hindusa, prawnika i syna wikariusza - George'a Edalji, skazanego za zbrodnię, której nie popełnił. Po wyjściu na wolność odszukuje on Sir Arthura i prosi o pomoc w oczyszczeniu imienia z niesłusznych zarzutów. Doyle z zapałem pogrąża się w sprawie i odzyskuje radość życia.


Le faux magistrat

Fantomas (René Navarre) został aresztowany i osadzony w więzieniu w Brukseli, ale inspektor Juve (Edmund Breon) chce go aresztować i skazać za wszystkie jego zbrodnie we Francji. Zatem Juve pomaga w ucieczce Fantomasowi. W międzyczasie dwóch członków grupy Fantomasa, Paulet (Laurent Morléas) i Ribonard (Jean-François Martial) ukradli klejnoty markizy de Tergall (Germaine Pelisse). Jednak Fantomas wymyka się spod obserwacji policji i wciela się w postać sędziego śledczego. Wykorzystuje swoją nową tożsamość do popełniania kolejnych zbrodni.

Słowa kluczowe