Filmy sejsmolog

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sejsmolog. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kolejny rozdział oryginalnego uniwersum Ghostbusters. Samotna matka i jej dwoje dzieci przybywają do małego miasteczka, gdzie odkrywają tajemnicze połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretny spadek, który pozostawił im dziadek.
Góra Dantego jest małym, spokojnym miasteczkiem położonym w sąsiedztwie nieczynnego wulkanu o tej samej nazwie. Uśpiony od lat wulkan budzi niepokój naukowca i wulkanologa Harrego Daltona. Jego analizy sejsmograficzne wskazują, iż zupełnie nieoczekiwanie może dojść do erupcji wulkanu. Ostrzeżenia kierowane do władz miasta spotykają się z lekceważeniem. Gdy pojawiają się pierwsze wstrząsy staje się jasne, że badania Daltona nie mijały się z prawdą. Wybuch wulkanu jest początkiem zagłady miasteczka.
Trzęsienie ziemi o sile 7.9 stopni w skali Richtera wstrząsa zachodnim wybrzeżem USA. Kolejne uderzenie o sile 8.4 powoduje kolosalne zniszczenia w północnej Kalifornii. Rozstępująca się ziemia pochłania budynki, ludzi, pociągi; ocean zalewa wybrzeże. Ale najgorsze ma dopiero nadejść. Wstrząs wtórny o niespotykanej do tej pory sile grozi całkowitym oderwaniem części zachodniego wybrzeża od kontynentu. Do akcji wkracza stosująca nowatorskie metody badawcze sejsmolog dr Samantha Hill (Kim Delaney). Wspierana przez prezydenta USA (Beau Bridges) Samantha ma bardzo niewiele czasu, aby zapobiec katastrofie wszechczasów...


Sejsmolog Hoichi traci kontakt z rodziną, gdy zapowiada, że nie będzie trzęsienia ziemi w Tokio poważniejszego niż w 1923 roku, które przewiduje jego ojciec. Z tego powodu zaczyna spotykać się z kobietą, która ma już chłopaka. Żona Hoichiego chce spotkać się z kochanką męża przed złożeniem papierów rozwodowych. Ostatecznie trzęsienie ziemi zmienia wszystkie relacje...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…