Filmy terrorysta

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje terrorysta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

G.I. Joe: Odwet 5.8

Świat stoi na krawędzi zagłady. Jeden człowiek naciskając jeden guzik może w sekundę zniszczyć wielkie miasto. To właśnie jego będą musieli pokonać żołnierze elitarnej jednostki G.I. Joe, dowodzonej przez Duke'a (Channing Tatum). Świetnie wyszkolona, sprawdzona w akcji ekipa ma dodatkowy atut: do oddziału dołącza legendarny twórca G.I. Joe, generał Joe Colton (Bruce Willis). Czy to wystarczy, by pokonać szaleńca, ogarniętego żądzą władzy?

Mission: Impossible II 6.4

Uczestniczymy w misji, w trakcie której Ethan Hunt wiąże się z piękną Nyah Hall, aby uniemożliwić zdrajcy Seanowi Ambrose rzucenie świata na pastwę nowego śmiertelnego zagrożenia. Zanim ta niewyobrażalna akcja się zakończy, będą musieli wędrować przez kilka kontynentów i dokonać wyboru między tym, co kochają, i tym, w co wierzą.

Monachium 7.5

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium z 1972 roku przeszły do historii nie ze względu na rekordy sportowe jakie tam padły, ale tragedię, która rozegrała się 5 września. Tego dnia członkowie palestyńskiej organizacji Czarny Wrzesień wdarli się na teren olimpijskiej wioski biorąc do niewoli 11 członków izraelskiej reprezentacji. 21 godzin później, w wyniku nieudolnej akcji antyterrorystycznej, zginęli wszyscy sportowcy i pięciu z ośmiu porywaczy. W swoim kolejnym filmie Steven Spielberg... powraca do tragicznych wydarzeń. Opowiada jednak nie tylko o dramatycznym losie izraelskich sportowców, ale głównie o wydarzeniach, jakie nastąpiły po terrorystycznym ataku.


Niebo 7.2

Czy wymierzanie samemu sprawiedliwości jest słuszne? Czy zawsze możemy przewidzieć konsekwencje swojego czynu? Philippa niepocieszona po śmierci męża sama postanawia wymierzyć sprawiedliwość. Mimo zaplanowanej akcji nie wszystko idzie po jej myśli. Giną niewinni ludzie, w tym dzieci. Mimo wszystko ten czyn zmienia diametralnie jej życie.

Zakon 5.5

Odłam legendarnego zakonu "Armia Boga" cały czas działa w Izraelu. Jego przywódca, na podstawie skradzionego i zafałszowanego skryptu, znanego jako "Ostatni Rozdział" przepowiada śmierć wszystkich wrogów i początek nowego rozdziału w swojej wierze. By tego dokonać postanawia wysadzić Trzy Świątynie. Wydaje się, że nikt mu nie może przeszkodzić. Wtedy, w pogoni za swoim porwanym ojcem wkracza do akcji Rudy Cafmeyer (Jean-Claude Van Damme).

Amerykański ninja 5 4.9

By zmusić doktora Strobela do kontynuowania pracy nad gazem bojowym biznesmen Glock porywa jego córkę. Akurat tego wieczoru kobieta umawia się z Joe Kastlem, który wyrusza śladem porywaczy. Zadanie nie jest proste gdyż Joe musi zmierzyć się z nie tylko ze zwykłymi zbirami ale i zabójcami ninja, a jak by tego było mało uważać na bratanka swojego mistrza.

Czarna lista 6.6

Były rządowy agent, Raymond "Red" Reddington (James Spader), od lat znajduje się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców FBI. Pewnego dnia oddaje się w ręce służb, składając jednocześnie interesującą propozycję. Pomoże FBI schwytać terrorystę o nazwisku Zamani, który do tej pory był uznawany za zmarłego, pod jednym warunkiem: chce rozmawiać tylko z Elizabeth Keen (Megan Boone), nową agentką Biura. A Zamani to dopiero pierwsze nazwisko z długiej listy wpływowych przestępców stworzonej przez Reddingtona.

Cudzoziemiec 6.6

Skromny właściciel restauracji próbuje znaleźć w Londynie irlandzkich terrorystów odpowiedzialnych za śmierć jego córki.

Bez reguł 7.2

Steven Arthur Younger (Michael Sheen) jest Amerykanem islamskiego wyznania, który grozi, że w trzech dużych miastach USA umieścił bomby jądrowe. Połączone siły FBI i wojska przeprowadzają przesłuchanie terrorysty w celu wyjawienia lokalizacji ładunków. Głównym przesłuchującym zostaje tajemniczy pan "H" (Samuel L. Jackson), który za jedyną skuteczną metodę przesłuchań uznaje tortury. Do czego jest się w stanie posunąć rząd, by powstrzymać zamach na kraj?

Blindspot: Mapa zbrodni 6.9

W Nowym Jorku znaleziona zostaje naga kobieta, która nic nie pamięta, a jej całe ciało jest pokryte tatuażami prowadzącymi do planowanych aktów terroryzmu i morderstw.

Słowa kluczowe