Filmy jezus

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje jezus. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miłość i Miłosierdzie 6.5

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.

Gra o honor 7.5

Jake i jego syn Jesus nie mają najlepszych relacji. Podczas rodzinnej kłótni Jake popycha żonę, ta uderza głowa o blat stołu i umiera. Jake trafia do więzienia. Syn nie może tego ojcu wybaczyć i pała do niego nienawiścią. Jego siostra ma w sobie mniej gniewu. Jake może być warunkowo zwolniony, lecz musi nakłonić syna by ten wybrał daną uczelnię. Jak będzie wyglądało spotkanie tych dwóch mężczyzn, którzy sie od siebie bardzo oddalili?

Mały światek Don Camillo 7.0

W pewnym małym włoskim miasteczku do władzy dochodzi przedstawiciel komunistów, Giuseppe "Peppone" Bottazzi. Skupia wokół siebie lokalny odłam partii komunistycznej. Nie wszyscy w miasteczku popierają jednak tę opcję polityczną. Nieformalnym przywódcą przeciwników władzy jest tutejszy proboszcz, Don Camillo.


Mistrz i Małgorzata 7.7

Moskwa lat 20. XX wieku. Wraz z przybyciem tajemniczego profesora czerniej magii – Wolanda – w rzeczywistości diabła we własnej osobie - oraz jego świty, w mieście zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Niezwykli goście mają do spełnienia trudną misję. W tym samym czasie pewien pisarz, zwany Mistrzem, próbuje dokończyć dzieło swojego życia, dotyczące postaci biblijnego Poncjusza Piłata. Pomaga mu w tym jego muza – Małgorzata. Drogi tych dwojga oraz tajemniczej grupy skupionej wokół Wolanda w pewnym momencie się ze sobą krzyżują.

Don Camillo i poseł Peppone 7.3

Z racji nowej funkcji, Don Camillo oraz Peppone, który został wybrany na posła, muszą opuścić ukochane miasteczko. Tęsknota za rodzinnymi stronami staje się jednak coraz większa i obydwóch zmusza do spędzenia urlopu w domu. Radość ze spotkania jest ogromna, choć znowu dochodzi do ostrej wymiany zdań na temat polityki i ideologii.

Towarzysz don Camillo 7.1

Don Camillo korzysta z okazji i wybiera się z Pepponem i kilkoma innymi komunistami do Związku Radzieckiego. Proboszczowi wydaje się, że doskonale wmieszał się w tłum i nikt poza jego grupą nie wie, kim naprawdę jest. Podejmuje więc liczne działania - między innymi mające na celu przypomnienie tutejszemu duchownemu - bardzo zastraszonemu przez system - jakie są jego obowiązki. Cały pobyt włoskich gości obfituje w liczne atrakcje, a koronacją całego systemu jest pojedynek i wygrana Peppona w piciu z tutejszym przedstawicielem władzy.

Powrót Don Camilla 7.0

Don Camillo zostaje wysłany na posługę kapłańską do odległej wsi. Peppone z jednej strony ma nadzieję, że pozbył się na dobre swojego ideologicznego wroga, z drugiej jednak tęskni za niesfornym proboszczem. Ten ostatni jest jednak uparty. Nie chce zostawić swoich 'owieczek' na pastwę komunistów i zrobi wszystko, aby wrócić do rodzinnego miasteczka.

Marcelino, chleb i wino 6.8

Małe włoskie miasteczko. Mnisi zamieszkujący tutejszy klasztor znajdują porzuconego chłopca. Nie udaje im się odnaleźć rodziców dziecka, wychowuje się więc ono w klasztorze. Chłopiec zostaje ochrzczony imieniem Marcelino. Pewnego dnia, znajduje na strychu krucyfiks. Niespodziewanie, chłopiec doświadcza objawienia Chrystusa.

Marcelino, chleb i wino

Marcelino jest sierotą, wychowywanym przez mnichów, którzy znaleźli go jako niemowlę na progu klasztoru. Pewnego dnia chłopiec trafia do pokoju pełnego różnych sprzętów. Znajduje tu też rzeźbę przedstawiającą Jezusa na krzyżu. Dla Marcelina nie ma nic dziwnego w tym, że Jezus prosi go o kawałek chleba. Chłopiec nie zdaje sobie sprawy, że właśnie doznał objawienia.

Słowa kluczowe