Filmy surrealizm, film w filmie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje surrealizm, film w filmie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W Twin Peaks zostaje odnalezione ciało uczennicy - Laury Palmer. Do miasteczka przyjeżdża agent federalny Dale Cooper i rozpoczyna śledztwo.

Auta

7,2
Kolejna produkcja studia Pixar. Tym razem widzowie zostają przeniesieni do świata samochodów. Najlepszy w sezonie Zygzak McQueen zamiast na kolejny wyścig trafia przez przypadek do małego, zapomnianego przez świat miasteczka nieopodal słynnej amerykańskiej trasy numer 66. Tam poznaje postaci, które odmienią jego życie i charakter na zawsze.
Gdy niebo naprawdę spada, w miasteczku Dębki Duże wybucha panika. Tylko Kurczak Mały z pomocą swoich przyjaciół może uratować planetę przed zagrożeniem z kosmosu. Tym samym udowadnia, że największym bohaterem na świecie jest po prostu Kurczak Mały!


Grupa mało rozgarniętych przyjaciół nieświadomie zabija pewnego rybaka. Po roku okazuje się, że zabójca poluje na nich.
Młody, inteligentny i niedoświadczony autor wystawianych na Broadwayu sztuk Barton Fink przybywa w 1941 do Hollywood, gdzie na zlecenie despodycznego magnata filmowego ma napisać scenariusz dla trzeciorzędnego filmu o zapaśnikach. Przeżywa on niemoc twórczą podczas desperackiej próby sprawdzenia się w gatunku twórczości, do którego nie ma żadnego stosunku. Musi też uznać wyobcowanie w kontakcie z pospolitą kulturą mieszczańską, z którą właściwie czuje się związany. Urozmaicenie przynosi mu znajomość z nieco maniakalnym, ale przyjaznym lokatorem z sąsiedniego pokoju. Kiedy później okazuje się, że jest on wielokrotnym mordercą, Barton Fink zostaje wplątany w niebezpieczne wydarzenia, z których z trudnością uchodzi z życiem.
Miejski szpital w Los Angeles, rok 1912. Roy Walker odniósł poważne obrażenia podczas kręcenia jednej z kaskaderskich scen filmowych. Złamane zostało również jego serce, kiedy ukochana dziewczyna uciekła z pewnym aktorem. Zrozpaczony i zdesperowany chłopak ma plan ostatecznego uwolnienia się od cierpienia, ale, unieruchomiony na szpitalnym łóżku, nie jest w stanie sam go zrealizować. Zaprzyjaźnia się więc z małą pacjentką ze złamaną ręką, 5-letnią Aleksandrią. Codziennie opowiada dziewczynce kolejny fragment fantastycznej opowieści. Na tle zapierających dech w piersiach krajobrazów i pełnych przepychu pałaców rozgrywa się historia miłosnego trójkąta, którego bohaterami są: piękna księżniczka Evelyn, nikczemny gubernator Odious oraz tajemniczy Czarny Bandyta, który z pomocą kilku egzotycznych herosów walczy ze złem, ucieleśnianym przez gubernatora. Aleksandria zrobi wszystko, żeby poznać dalszy ciąg tej olśniewającej historii o miłości i zdradzie. Z czasem jednak granice między rzeczywistością a fikcją zacierają się, a dziewczynka zaczyna zdawać sobie sprawę, że chodzi tu o coś więcej niż los wyimaginowanych bohaterów...
Kocham Kino to hołd złożony magii kina. Film, powstał na 60. urodziny jednego z najbardziej opiniotwórczych festiwali filmowych na świecie - Festiwalu w Cannes. Obraz składa się z 33 etiud, zrealizowanych przez światowych reżyserów. Motywem łączącym je wszystkie jest nieśmiertelny temat kina. Pomysłodawcą obrazu jest pan Gilles Jacob szef Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Nie ulega wątpliwość, że każdy, kto szuka w kinie nie tylko rozrywki, ale również sztuki, znajdzie tutaj przynajmniej jednego ze swoich ulubieńców. W tej wielokulturowej mieszance, cenieni autorzy, zdobywcy Złotej Palmy składają hołd kinu, a każdy z nich robi to w swoisty dla siebie sposób. Skromny budżet miał zmusić reżyserów nie tylko do bycia szczególnie kreatywnymi, nieprzewidywalnymi, zabawnymi, czułymi, cynicznymi, kontemplacyjnymi, poruszającymi lub prowokującymi, ale również do bycia bardziej przystępnymi i śmiałymi - tłumaczył pomysłodawca - Giless Jacob. Kino może być cytrusowym zapachem obieranej pomarańczy, dotykiem ciepłej skóry pod jedwabną pończochą lub po prostu salą, zatopioną w ciemnościach, skąpaną w uczuciu oczekiwania.
Los Angeles, rok 2008. Po trzech latach od nuklearnego wybuchu, który zmiótł z powierzchni ziemi część Teksasu, Amerykanie żyją w policyjnym państwie, którego rząd ingeruje w każdą sferę życia obywateli. W upalny Dzień Niepodległości splatają się losy trzech ekscentrycznych osób. Boxer Santaros (Dwayne Johnson) to dotknięty amnezją gwiazdor filmów akcji. Krysta Now (Sarah Michelle Gellar) jest byłą aktorką porno, obecnie prowadzącą telewizyjny show polityczno-obyczajowy. Roland Taverner (Seann William Scott) to oficer policji o tajemniczej podwójnej tożsamości, będący na tropie wielkiego międzynarodowego spisku... Ich spotkanie zaowocuje wydarzeniami, które odmienią losy ludzkości.
Reżyser Franco Elica ucieka przed kłopotami i trafia do osady na wybrzeżu Sycylii. Tam spotyka trzech niezwykłych ludzi: mężczyznę, który zarabia na życie filmując śluby; starzejącego się reżysera filmowego, który upozorował własną śmierć, żeby cieszyć się estymą, której mu odmawiano "za życia" i zubożałego księcia, który pokłada wielkie nadzieje w korzystnym finansowo małżeństwie córki.
Scenarzysta, producent i sekretarka jadą z Gare du Nord w Trans-Europ-Expressie w kierunku Antwerpii. Atmosfera w pociągu, urok rozmowy, ich przypadkowe spotkanie z Jean-Louis Trintignant inspiruje scenarzystę. Trintignant jako Elias jest praktykującym dystrybutorem narkotyków. Ma przyjechać do Antwerpii i pobrać dostawę kokainy w walizce i przewieźć ją do Paryża.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…