Filmy zaraza

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zaraza. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Strefa X 5.6

Andrew jest fotoreporterem, który musi przeprowadzić Sam z Meksyku do USA. Droga jednak wiedzie przez strefę zakażoną.

Resident Evil: Afterlife 5.7

Po jednoosobowym ataku na korporację Umbrella, nadludzkie zdolności Alice (Milla Jovovich) zostają zneutralizowane. Uciekając przed powstałymi na skutek zarażenia wirusem T hordami nieumarłych, Alice ponownie łączy siły z Claire Redfield (Ali Larter) oraz jej bratem Chrisem (Wentworth Miller). Razem z innymi ocalałymi ukrywają się w opuszczonym więzieniu, wokół którego zgromadziły się niezliczone ilości krwiożerczych zombie, oddzielając ich od bezpiecznej "Arkadii". Przedarcie się przez tłum zabójczych mutantów nie będzie łatwe, ale to starcie z Albertem Weskerem i korporacją Umbrella przeniesie walkę o przetrwanie na nowy poziom niebezpieczeństwa.

Ogr: Osada potworów 4.8

W małej osadzie gdzieś w Stanach Zjednoczonych wybucha tajemnicza epidemia, chcąc ją powstrzymać mieszkańcy zawierają pakt z siłami ciemności. Od tej pory stają się nieśmiertelni, ale co roku muszą poświęcić jednego człowieka okrutnemu Ogrowi. W czasach współczesnych na te przeklęte tereny dociera czwórka młodych ludzi. Przypadkowo dwójka z nich budzi bestię, która zaczyna polować na ludzi. Tym razem mieszkańcy postanawiają jednak z nią walczyć.


Czarna śmierć 6.3

Do jednego z klasztorów przybywa grupka najemników wysłanych przez biskupa do sprawdzenia jednej z okolicznych wiosek, której mieszkańcy odwrócili się od Boga i są wolni od szerzącej się po kraju zarazy. Jeden z mnichów chcąc im pomóc i przy okazji zrealizować swoje plany, wyrusza z nimi jako przewodnik.

Uczciwa kurtyzana 7.2

Wenecja, XVI wiek. Żadna z kobiet nie miała w ówczesnym czasie takich przywilejów jak kurtyzany. Kiedy Veronica Franco dorasta, nie może poślubić Marco Verniera, ponieważ jej rodzina nie posiada majątku. Matka Veronici zaczyna uczyć córkę najstarszego zawodu świata, gdyż to jedyny sposób, aby pozostała ona blisko ukochanego. Po latach świetności jako kurtyzana zostaje oskarżona przez kościelną inkwizycję o czarownictwo.

Wściekłość 6.4

Młoda kobieta jadąc na motocyklu ulega wypadkowi. W szpitalu zostaje poddana operacji przeszczepu skóry. Zastosowana tkanka jednak sie nie przyjmuje i co gorsza, przekształca ją w żądnego krwi potwora. Ofiary przenoszą zarazę dalej. Małe kanadyjskie miasteczko stopniowo zaczyna ogarniać panika...

Jestem legendą 7.5

2009 rok. Wirus zabija 90 proc. ludzkości, a tych, którzy przeżyli, zmienia w potwory. Robert Neville jest ostatnim człowiekiem w mieście zwanym niegdyś Nowym Jorkiem. Poza nim miasto zamieszkują krwiożercze mutanty, które chcą go zgładzić. Neville to genialny naukowiec, obsesyjnie poszukuje szczepionki na odwrócenie działania wirusa.

Opętani 6.2

Fabuła filmu toczy się wokół mieszkańców małego miasteczka w stanie Kansas, którzy zostali postawieni w bardzo ciężkiej sytuacji i zmuszeni są walczyć o swoje własne życie. A wszystko za sprawą kraksy samolotu, który przewoził tajną biologiczną broń.

Siódma pieczęć 7.8

Co może być stawką w grze w szachy ze śmiercią? Czy można wierzyć w dobro, boga i szczęście widząc dookoła tylko zniszczenie, gwałt, mord i zagładę? Jak zakończy się gra o życie? Czy jest jeszcze nadzieja na dobro? Film w alegoryczny sposób pokazuje wędrówkę dwóch kompanów - rycerzy. Jak ona się zakończy?

Naprzeciw ciemności 4.2

Z bliżej nieokreślonych przyczyn świat ogarnia epidemia, zmieniająca większość ludzkiej populacji w krwiożercze mutanty, polujące odtąd na nieprzemienionych. W jednym z miast Tao i jego drużyna wychodzą co noc, by ratować ocalałych i zabijać napotkane potwory. Pewnej nocy udaje im się odszukać grupkę ludzi w opuszczonym szpitalu, ale zostają otoczeni przez przemienionych, a wojsko zamierza zbombardować cały ten obszar.

Słowa kluczowe