Filmy trauma z dziecinstwa

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje trauma z dziecinstwa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wszystko, co dobre 6.5

Historia miłosna i tajemnica morderstwa oparta o najgłośniejszą nie rozwiązaną sprawę kryminalną w Nowym Jorku. Scenariusz włącza nowo odkryte fakty, akta sądowe i spekulacje, które są bazą dla urzekającej opowieści o rodzinie, obsesji, miłości i stracie

Agent i pół 6.0

Chciałoby się powiedzieć, że stara przyjaźń nie rdzewieje. I chyba coś w tym jest. Dwóch starych kumpli odnawia znajomość dzięki jednemu z portali społecznościowych. I tak księgowy, w którego życiu niewiele się dzieje, zostaje wciągnięty do międzynarodowej szajki szpiegowskiej...

Morderca we mnie 5.9

Lou Ford (Casey Affleck) jest zastępcą szeryfa, który właśnie otrzymał zadanie przegonienia prostytutki, Joyce (Jessica Alba), z miasteczka. Nie przewiduje jednak, że dziewczyna wzbudzi w nim uczucie pożądania, które doprowadzi do kilku brutalnych morderstw, których motyw nie jest znany nikomu, nawet samemu sprawcy.


Charlie 7.2

Charlie (Logan Lerman) rozpoczyna naukę w szkole średniej, co go bardzo przeraża. Jednocześnie zmaga się z utratą jedynego przyjaciela, który z niewyjaśnionych powodów popełnił samobójstwo. Pozbawiony kolegów znajduje towarzystwo w paczce maturzystów, dzięki którym pozna uroki młodzieńczego życia. Szczęście okazuje się być pozorne, gdyż introwertyczny Charlie skrywa w sobie bolesną traumę.

Przechowalnia numer 12 6.5

Dwudziestokilkuletnia Grace (Brie Larson (I)) jest nadzorczynią pracowników w zakładzie opiekuńczym dla nieletniej, dotkniętej przez życie, młodzieży. Sama zmaga się z własnymi demonami, przez co nie potrafi ustabilizować swoich prywatnych spraw. Jednak kilka nachodzących się na siebie wydarzeń zmusi ją do stawienia czoła traumatycznej przeszłości.

Stań przy mnie 8.0

Czterech chłopców wyrusza na poszukiwanie ciała kolegi, który zginął zabity przez pociąg. Czeka ich długa i ciężka wędrówka przez las. Piętrzące się przed nimi trudności pokonują z desperacją i pełnym poświeceniem. Przy okazji bardzo wiele dowiadują się o sobie.

Ściana 8.0

Historia wypalonego muzyka rockowego, który zamyka się w sobie i pogrąża w szaleństwie, okraszona muzyką zespołu Pink Floyd.

Złodzieje koni 5.5

Jakub i Vladimir, dwóch braci w młodzieńczym wieku, dołączają do kozackiej armii uciekając od ubóstwa, w którym dotychczas żyli. W drodze kradną im konie Elias i Roman, również bracia, którzy robią to aby przetrwać. Kiedy los łączy ich znów ze sobą, spotkanie okazuje się być śmiertelne. Ginie Vladimir, a Jakub ogarnięty gniewem postanawia zemścić się na winnych tego czynu.

Marnie 7.7

Tippi Hedren gra Marnie, nałogową złodziejkę i oszustkę, która rozpocząwszy pracę dla Marka Rutlanda (Sean Connery) próbuje go okraść. Zaintrygowany jej postawą Mark spontanicznie decyduje się poślubić tę zagubioną, piękną kobietę, próbując jednocześnie odkryć przyczyny jej obsesyjnych zachowań. Kiedy nieszczęśliwy wypadek doprowadza jego żonę do skraju wytrzymałości, Mark zmusza Marnie, by stawiła czoła swojej przeszłości i prześladującym ją lękom. Nieunikniona konfrontacja okaże się wstrząsająca...

Słowa kluczowe