Filmy trauma z dziecinstwa

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje trauma z dziecinstwa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wszystko, co dobre 6.3

David Marks (Ryan Gosling (I)), syn finansowego magnata z Nowego Jorku, poznaje piękną Katie (Kirsten Dunst). Zakochują się w sobie od pierwszego wrażenia. Jednak po pewnym czasie cały czar miłości zaczyna pryskać, a dziewczyna zaczyna się bać swego męża, tym bardziej gdy dowiaduje się, co przeszedł w swoim życiu.

Charlie 7.2

Charlie (Logan Lerman) rozpoczyna naukę w szkole średniej, co go bardzo przeraża. Jednocześnie zmaga się z utratą jedynego przyjaciela, który z niewyjaśnionych powodów popełnił samobójstwo. Pozbawiony kolegów znajduje towarzystwo w paczce maturzystów, dzięki którym pozna uroki młodzieńczego życia. Szczęście okazuje się być pozorne, gdyż introwertyczny Charlie skrywa w sobie bolesną traumę.

Przechowalnia numer 12 6.8

Dwudziestokilkuletnia Grace (Brie Larson (I)) jest nadzorczynią pracowników w zakładzie opiekuńczym dla nieletniej, dotkniętej przez życie, młodzieży. Sama zmaga się z własnymi demonami, przez co nie potrafi ustabilizować swoich prywatnych spraw. Jednak kilka nachodzących się na siebie wydarzeń zmusi ją do stawienia czoła traumatycznej przeszłości.


Agent i pół 6.0

Chciałoby się powiedzieć, że stara przyjaźń nie rdzewieje. I chyba coś w tym jest. Dwóch starych kumpli odnawia znajomość dzięki jednemu z portali społecznościowych. I tak księgowy, w którego życiu niewiele się dzieje, zostaje wciągnięty do międzynarodowej szajki szpiegowskiej...

Morderca we mnie 5.7

Lou Ford (Casey Affleck) jest zastępcą szeryfa, który właśnie otrzymał zadanie przegonienia prostytutki, Joyce (Jessica Alba), z miasteczka. Nie przewiduje jednak, że dziewczyna wzbudzi w nim uczucie pożądania, które doprowadzi do kilku brutalnych morderstw, których motyw nie jest znany nikomu, nawet samemu sprawcy.

Stań przy mnie 7.9

Film opowiada o losach czwórki przyjaciół pochodzących z prowincjonalnego, amerykańskiego miasteczka Castle Rock. Jeden z chłopców przypadkowo podsłuchuje rozmowę starszego brata. Dowiaduje się tym samym, gdzie znajdują się zwłoki poszukiwanego rówieśnika. Informacją dzieli się z kumplami, którzy postanawiają odnaleźć to ciało. Chcą w ten sposób wykreować się na bohaterów. Wyruszają na dwudniową wyprawę, w trakcie której będą mogli się jeszcze lepiej poznać. Stand by me jest to oparta na noweli Stephena Kinga opowieść o przyjaźni i dojrzewaniu.

Ściana 7.8

Historia wypalonego muzyka rockowego, który zamyka się w sobie i pogrąża w szaleństwie, okraszona muzyką zespołu Pink Floyd.

Złodzieje koni 5.5

Jakub i Vladimir, dwóch braci w młodzieńczym wieku, dołączają do kozackiej armii uciekając od ubóstwa, w którym dotychczas żyli. W drodze kradną im konie Elias i Roman, również bracia, którzy robią to aby przetrwać. Kiedy los łączy ich znów ze sobą, spotkanie okazuje się być śmiertelne. Ginie Vladimir, a Jakub ogarnięty gniewem postanawia zemścić się na winnych tego czynu.

Marnie 7.5

Tippi Hedren gra Marnie, nałogową złodziejkę i oszustkę, która rozpocząwszy pracę dla Marka Rutlanda (Sean Connery) próbuje go okraść. Zaintrygowany jej postawą Mark spontanicznie decyduje się poślubić tę zagubioną, piękną kobietę, próbując jednocześnie odkryć przyczyny jej obsesyjnych zachowań. Kiedy nieszczęśliwy wypadek doprowadza jego żonę do skraju wytrzymałości, Mark zmusza Marnie, by stawiła czoła swojej przeszłości i prześladującym ją lękom. Nieunikniona konfrontacja okaże się wstrząsająca...

Szepty 4.5

Sławna pisarka przeprowadza wywiad z niejakim Brunem, bogatym właścicielem sadów. Zaczyna on kobietę prześladować i o mało nie zabija, biorąc ją wyraźnie za kogoś innego. W obronie pisarki staje szlachetny i przystojny policjant, który pomaga rozwikłać niesamowitą zagadkę.

Słowa kluczowe