Filmy walka, seksizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka, seksizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

G.I. Jane

6,6
Porucznik sił wywiadowczych Jordan O'Neil (Demi Moore) zostaje zrekrutowana jako pierwsza kobieta do elitarnej jednostki szkoleniowej Navy SEALs. Chce udowodnić, że kobiety mogą być tak samo dobre w walce jak mężczyźni, i że niesłusznie odsunięto ją od operacji Pustynna Burza. Jeśli się jej to uda, pani senator Lillian DeHaven (Anne Bancroft) będzie mogła przekonać rząd, że kobiety powinny być dopuszczone do walk na pierwszych liniach frontu. Przed Jordan stoi trudne zadanie, gdyż jej oddziałem kieruje bardzo wymagający i uprzedzony do kobiet w wojsku, kapitan John Urgayle (Viggo Mortensen). Reżyser filmu, Ridley Scott (Gladiator) wspaniale ukazuje czym tak naprawdę jest Navy SEALs oraz umiejętnie łączy kino akcji z polityczną intrygą i kontrowersyjnym problemem kobiet w jednostkach wojskowych.

Kapitan Marvel

6,5
6,4
W latach 90. XX wieku, gdy na Ziemi królują komputery z systemem Windows 95 i wypożyczalnie kaset wideo, w galaktyce toczy się wojna pomiędzy Kree i Skrullami. Vers (Brie Larson), wojowniczka elitarnego oddziału Starforce, podczas misji na innej planecie zostaje uprowadzona przez wrogich Skrulli, których najsilniejszym atutem w walce jest zdolność przybierania postaci przedstawicieli innych ras. Kosmici, usiłując pozyskać od Vers cenne dla nich informacje, przeszukują jej pamięć i docierają do danych, które nieznane są samej bohaterce. Wojowniczka Kree kilka lat wcześniej straciła bowiem pamięć i teraz jedynie strzępy przeszłości powracają do niej w koszmarnych snach. Obdarzonej potężną mocą Vers udaje się wyrwać ze szponów Skrulli, ale w trakcie ucieczki traci kontrolę nad pilotowanym statkiem i rozbija się na C-53 – planecie Ziemia. W pościg za wojowniczką ruszają zmiennokształtni kosmici, którzy dzięki swojej zdolności szybko wtapiają się w otoczenie. Vers zyskuje wsparcie w osobie Nicka Fury’ego (Samuel L. Jackson) – agenta T.A.R.C.Z.Y., zajmującej się nietypowymi misjami NASA. Bohaterowie docierają do tajnej bazy, gdzie natrafiają na dane bezcenne zarówno dla Skrulli, którzy już infiltrują szeregi agencji, jak i dla samej Vers, która odkrywa, że jej wymazane z pamięci korzenie sięgają planety C-53.

Ona to on

6,8
Viola, wielbicielka footballu, dowiaduje się, że w jej nowej szkole nie ma dziewczęcej drużyny piłki nożnej. Nie chcąc rezygnować ze swojej pasji, postanawia udawać swojego brata bliźniaka i zamiast niego chodzić do szkoły z internatem, po to, by dalej grać. Wszystko się komplikuje, gdy Viola zakochuje się w swoim współlokatorze, Duke’u, a sama staje się obiektem westchnień Olivii, w której z kolei kocha się Duke. Sytuacja gmatwa się jeszcze bardziej, gdy do szkoły wraca Sebastian, brat bliźniak Violi.


Historia grupy dzieciaków z tej samej londyńskiej szkoły. Trife dowiaduje się, że jego była dziewczyna Alisa jest w ciąży i nie chce tego zaakceptować. Żeby się odstresować, razem ze swoimi kumplami Jayem i Moonym postanawiają odebrać grę, która zabrał im Sam, szkolny zakapior. Alisa natomiast postanawia iść na zakupy razem ze swoją najlepszą przyjaciółką Becky. Wszyscy mają się potem spotkać na wielkiej imprezie, jednak w między czasie wydarzy się wiele rzeczy, które na zawsze zmienią ich życie.
„Podziemny krąg” to opowieść człowieka na życiowym zakręcie: poznajemy go trzymającego w ustach rewolwer na dachu budynku, który zaraz ma wybuchnąć. To Narrator, trzydziestoparoletni yuppie, który wydaje się wybrańcem losu: ma dobrze płatną pracę, perspektywę awansu, eleganckie mieszkanie. Odczuwa jednak wewnętrzną pustkę, sukces go nie cieszy, dręczy go poczucie niespełnienia. Do tego stopnia dał się wciągnąć w wyścig szczurów, nazywany eufemistycznie „samodoskonaleniem”, że zapadł na chroniczną bezsenność. Pomocy szuka w grupach wsparcia, gdzie poznaje bezczelną, cyniczną Marlę, która zbiorową psychoterapię traktuje jako darmową rozrywkę. Pewnego dnia w samolocie Narrator poznaje tajemniczego Tylera Durdena, handlarza mydłem. Durden to ucieleśnienie marzeń człowieka zniewolonego: kpi ze wszystkiego i wszystkich, za nic ma „samodoskonalenie”. Uważa, że człowiek rozwija się, doświadczając bólu i nieszczęść. Kiedy mieszkanie Jacka wylatuje w powietrze, Tyler oferuje mu lokum u siebie – w dziwacznej ruderze. Wyzywa Narratora na przyjacielski pojedynek bokserski na gołe pięści. Wkrótce zamieszkuje z nimi Marla, zostaje dziewczyną Tylera. Między mężczyznami rodzi się dziwna przyjaźń. Zaczynają odbywać regularne walki, w których z upływem czasu bierze udział coraz więcej uczestników. Powstaje elitarny, sekretny klub. Jego członkowie swoje frustracje i agresję wyładowują najpierw na ringu, później także w aktach wandalizmu i terroru. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli.
Foxy zatrudnia się jako wysokiej klasy prostytutka, aby rozwiązać sprawę śmierci swojego chłopaka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…