Filmy pałac kultury

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pałac kultury. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ukryta Gra 7.1

Październik 1962 roku. U szczytu kryzysu kubańskiego agenci CIA zmuszają Joshuę Mansky’ego – mającego problemy z alkoholem geniusza matematycznego, emerytowanego profesora Princeton, by wystąpił w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Tak naprawdę turniej jest przykrywką do szpiegowskiej rozgrywki, która ma dać Amerykanom odpowiedź na temat tego, czy Rosjanie rzeczywiście umieścili na Kubie głowice nuklearne.

Rewers 6.7

Akcja filmu, rozgrywa się w dwóch planach czasowych – we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina (Agata Buzek), "szara myszka", która właśnie przekroczyła trzydziestkę. W jej życiu wyraźnie brakuje mężczyzny. Matka (Krystyna Janda) wie o tym najlepiej, dlatego próbuje za wszelką cenę znaleźć dla swojej córki odpowiedniego kandydata na męża. Całą sytuację kontroluje babcia (Anna Polony), ekscentryczna dama o ciętym języku, przed którą nie uchowa się żadna tajemnica. W przedwojennej kamiennicy pojawiają się kolejni adoratorzy. Żaden z nich nie wzbudza jednak zainteresowania Sabiny. Pewnego dnia, "jak spod ziemi", zjawia się uroczy, inteligentny i diabelsko przystojny Bronisław (Marcin Dorociński). Jego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń, które ujawnią drugą stronę kobiecej natury...

Pekin

Mieszkańcy Warszawy nazwą "Pekin" ochrzcili słynną socrealistyczną budowle w naszej stolicy, jaką jest Pałac Kultury i Nauki. Zapewne nazwa ta pochodzi od skrótu PKiN. Chociaż polski socrealizm na ogół kojarzy się z masową produkcją, nie wszyscy wiedzą, że radzieccy projektanci Pałacu jeździli po Polsce w poszukiwaniu naszych zabytków architektonicznych. W projekcie wyglądu Pałacu zostay wykorzystane elementy i motywy pochodzące z różnych okresów architektonicznych. Dokument ten przedstawia wiele tajemnic związanych z nieodłącznym symbolem Warszawy, nie tylko z jego budową, ale również ze znamienitymi gośćmi, jak również problemami związanymi z utrzymaniem tej wielkiej budowli.

Słowa kluczowe