Filmy na podstawie powieści, relacja matka-syn

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie powieści, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tylko Ciebie chcę 7.6

Po rozstaniu z Babi (María Valverde) w Trzy metry nad niebem i pobycie w Londynie, Hache (Mario Casas) wraca do Barcelony. Powrót jest doskonałą okazją do spotkania się ze starymi znajomymi. Poza nimi Hache poznaje piękną Gin (Clara Lago), która wydaje się idealnie do niego pasować. Jednak w chłopaku nadal tli się stara miłość, a miejsce i ludzie non stop przypominają mu o Babi. Czy nowa miłość wygra ze starą? Czy Hache da radę zapomnieć o przeszłości?

Arthur & George 5.7

Sir Arthur Conan Doyle, twórca postaci Sherlocka Holmesa, pogrążony w smutku po śmierci pierwszej żony i nie potrafiący okazać uczuć drugiej żonie, poznaje pół-Hindusa, prawnika i syna wikariusza - George'a Edalji, skazanego za zbrodnię, której nie popełnił. Po wyjściu na wolność odszukuje on Sir Arthura i prosi o pomoc w oczyszczeniu imienia z niesłusznych zarzutów. Doyle z zapałem pogrąża się w sprawie i odzyskuje radość życia.

Pająk 6.5

Londyn. Cierpiący od 20 lat na schizofrenię Dennis Clegg zostaje przedwcześnie zwolniony z kliniki. Spisując swoje wspomnienia stara się odkryć prawdę o swojej przeszłości oraz matce, która przezwała go "Spider". Bohater powoli traci kontakt z rzeczywistością.


8 prostych zasad 7.4

Serial 8 prostych zasad opowiada o losach rodziny Hennessy. Paul (John Ritter) - ojciec, dziennikarz sportowy, staje przed nie lada wyzwaniem. Kiedy jego żona Cate (Katey Sagal) postanawia powrócić do pracy, to właśnie na Paula spada cały obowiązek opieki i wychowania dwóch nastoletnich córek - Bridget i Kerry oraz syna Rory’ego. Wkrótce okazuje się, że rola ojca i głowy rodziny jest znacznie trudniejsza niż mu się zdawało. Mężczyzna odkrywa, że jego nastoletnie córki wyrosły na piękne młode kobiety, które regularnie wzbudzają zainteresowanie płci przeciwnej. W związku z tym, nadopiekuńczy ojciec formułuje 8 zasad skierowanych do potencjalnych adoratorów, które mają na celu skutecznie ich odstraszyć: 1. Dotkniesz moją córkę, a stracisz rękę. 2. Będzie płakała przez ciebie, będziesz płakał przeze mnie. 3. Bezpieczny seks nie istnieje. Przy każdej próbie ryzykujesz zdrowie. 4. Odprowadzisz ją późno do domu – następnej randki nie będzie. 5. Jeśli zatrąbisz pod moim domem, znaczy że jesteś dostawcą i nikogo stąd nie zabierzesz. 6. Nie jęcz, jeśli musisz na nią czekać. Nudzisz się? Dolej mi olej. 7. Jeśli wiszą ci spodnie, chętnie zepnę ci je spinaczem. 8. Na randki umawiasz się w miejscach publicznych. Marzysz o romansie? Poczytaj książkę.

Pochowajcie mnie pod podłogą 7.0

Opowieść o ośmioletnim Saszy Sawieliewie. Mieszka u babci z dziadkiem, dlatego że babcia nie ma zaufania co do wychowania dziecka przez swoją córkę. Ona potępia rozpustną córkę, która znalazła nowego męża, nieudolnego artystę malarza...

Powiedzmy sobie wszystko 5.8

Czwórka rodzeństwa po przejściach i burzach dorosłego życia, wraca do rodzinnego domu, zmuszona na tydzień ponownie zamieszkać pod jednym dachem.Towarzyszy im ich nadopiekuńcza matka, a także zbieranina małżonków oraz byłych i niedoszłych partnerów. W gronie najbliższych osób rozliczają się z przeszłością i problemami w związkach, co ostatecznie, za sprawą przezabawnych i wzruszających wydarzeń, prowadzi do odbudowania nadszarpniętych więzi. Pojednaniu towarzyszy chaos, radość, smutek oraz przebaczenie, których można doświadczyć tylko w rodzinie — tej samej, która z jednej strony doprowadza nas do szaleństwa, a z drugiej przypomina o tym, kim naprawdę jesteśmy i co w nas najlepsze.

Dom matki 5.5

Głęboko religijna matka Hooków umiera. Siedmioro dzieci grzebie jej zwłoki w tajemnicy w ogrodzie i żyje nadal jakby nic się nie stało. Obawiają się tego, że sąd je rozdzieli do domów zastępczych. I właśnie wtedy odwiedza ich długo nieobecny ojciec, Charlie...

Escape Me Never

Fenella MacLean (Eleanor Parker) zamierza poślubić kompozytora Caryla Dubroka (Gig Young). W międzyczasie dowiaduje się, że Gemma (Ida Lupino), niezamężna kobieta, wraz z dzieckiem zamieszkują z kompozytorem o nazwisku Dubrok.

Le moulin de Daudet

Historia życia słynnego pisarza francuskiego, Alphonse Daudeta, od momentu, kiedy kupuje stary młyn. W tym spokojnym miejscu, szuka inspiracji do dalszej pracy.

Słowa kluczowe