Filmy szabla, siedemnasty wiek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szabla, siedemnasty wiek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W specjalnym filmie dokumentalnym przedstawimy zespół naukowców, który chce zbadać podwodne pozostałości po legendarnym mieście pirackim Port Royal na Jamajce. Celem wyprawy jest przepłynięcie tam, gdzie niegdyś chodzili piraci. Dzięki temu będzie można stworzyć trójwymiarowy model miasta przy użyciu grafiki komputerowej. Niestety, zespół napotyka na poważne trudności w postaci ograniczonej widoczności, niewłaściwej lokalizacji w zatoce oraz warstw piasku pokrywających zatopione miasto. Przez trzydzieści lat Port Royal cieszył się złą sławą najdzikszego i największego pirackiego miasta Nowego Świata. 7 czerwca 1692 roku trzęsienie ziemi, które nawiedziło Jamajkę, sprawiło, że miasto osunęło się do morza. Po dziś dzień Port Royal pozostaje pod wodą zachowany w dobrym stanie. Dzięki kamerom National Geographic Channel poznamy to miasto jak nigdy wcześniej i postaramy się przywrócić je do życia...

Crimen

6,9
Akcja cyklu toczy się w XVII wieku, kiedy I Rzeczpospolitą wstrząsały krwawe i wyniszczające wojny ze Szwecją, Rosją i Turcją. Główny bohater, nazwiskiem Tomasz Błudnicki jako siedemnastoletni chłopak brał udział w jednej z nich. Uczestniczył w zbrojnej wyprawie na Moskwę, by wesprzeć Dymitra Samozwańca I. Niestety, schwytany do niewoli, spędził w niej blisko dziesięć lat. Kiedy wreszcie udało mu się wrócić do ojczyzny, był już innym człowiekiem.

1670

7,2
8,3
Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!


Potop

7,6
Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców i dowiaduje się, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.
Adaptacja powieści H. Sienkiewicza. XVII wiek, po wielu latach pokoju żyjący w granicach Rzeczpospolitej Kozacy zaczynają się buntować przeciw uciskającej ich szlachcie. Wracając z Krymu, Jan Skrzetuski ratuje przed zbójcami Chmielnickiego, przywódcę Kozaków. W dalszej drodze Jan poznaje piękną Helenę, w której się zakochuje. Niestety, jest ona obiecana Bohunowi, który dowiedziawszy się o zmianie przyrzeczenia przez jej rodzinę, atakuje ich dworek i porywa ją. Skrzetuski postanawia ruszyć jej na ratunek, ale jego plany krzyżuje wojna z Kozakami.
Polska, burzliwy XVII wieku. Pułkownik Michał Wołodyjowski, znany jako pierwsza szabla Rzeczypospolitej, fortelem wydobyty zostaje przez przyjaciela zza furty klasztornej. Z rozkazu hetmańskiego rusza ku Dzikim Polom, by strzec granic ojczyzny. Dowodzi polsko-tatarską załogą chrepitowskiej stanicy. Wiedzie życie żołnierza, pełne niebezpieczeństw i grozy, zbliża się bowiem inwazja turecka. Podczas szturmu Turków na Kamieniec Podolski dowodzi obroną twierdzy. Dochowuje złożonej przysięgi – nie poddaje się.
Po tym jak Anglia i Hiszpania zawierają pokój, sławny pirat Henry Morgan postanawia się zmienić. W nagrodę za służbę dla Anglii król mianuje go gubernatorem Jamajki. Król nakazuje mu pozbyć się wszystkich piratów grasujących po morzu karaibskim. Do tego zadania Morgan wyznacza swojego przyjaciela, również byłego pirata, kapitana Jamie'go Waringa.
Na temat piratów powstało wiele legend. W literaturze i w filmie są to zazwyczaj barwni bohaterowie, zdolni do śmiałych i ryzykownych czynów. Naszą wyobraźnię pobudzają również ukryte skarby tych morskich rabusiów. Jacy byli naprawdę? Czy wszystkich można określić mianem piratów? Kim byli korsarze działający na terenie Karaibów, a także przy wschodnich wybrzeżach Ameryki Północnej, zachodnich wybrzeżach Afryki oraz na wodach Oceanu Indyjskiego? Wyjętymi spod prawa złoczyńcami czy marynarzami działającymi na zlecenie europejskich rządów? Często granice te były płynne i trudno jednoznacznie odpowiedzieć na podstawowe pytania.
Serial Ogniem i mieczem opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.
Mediolan rok 1640. Bracia Ferrante i Ippolito zakochują się w tej samej kobiecie, pięknej Livii Cornero. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Wskutek fatalnego zbiegu okoliczności Livia zostaje zabita przez Ippolito. Po tym wydarzeniu bracia opuszczają Mediolan. Ferrante zostaje sławnym piratem, natomiast Ippolito francuskim szpiegiem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…