Filmy saddam hussein

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje saddam hussein. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Człowiek, który gapił się na kozy 5.8

Amerykański reporter przebywający w Iraku, zatracający się w romansie z wojną po tym, jak opuściła go żona, natrafia na historię swojego życia kiedy spotyka Lyna Cassady'ego (George Clooney), członka Pierwszego Batalionu Powietrznego Amerykańskiej Armii. Twierdzi on, iż jego batalion został stworzony by specjalizować się w wykorzystywaniu paranormalnych zdolności w militarnej walce z wrogiem.

Fahrenheit 9/11 7.0

Opowieść o towarzyskich i finansowych powiązaniach najbardziej wpływowych ludzi świata, o ich tajemnicach skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. To film jednocześnie przerażający i zdumiewająco zabawny. Reżyser z błyskotliwą ironią ujawnia i zestawia ze sobą fakty tak szokujące, że zrobiono wiele, aby nie dopuścić do dystrybucji tego filmu. Nie udało się.

Green Zone 7.0

Miller przewodzi operacji terenowej w poszukiwaniu broni masowego rażenia w Iraku. Sprawdzając kolejne prawdopodobne lokalizacje materiałów atomowych, zaczyna tracić wiarę, że rząd Husajna testuje broń nuklearną. Jego dociekliwość uświadamia mu, że jego wrogiem nie są tylko Irakijczycy. Miller zaczyna prowadzić własne śledztwo, by poznać prawdę i ocalić Irak przed wojną domową.


Dom Saddama 7.1

Dom Saddama to studium osobowości Saddama Husajna, jego relacji z członkami rodziny i najbardziej zaufanymi doradcami (którzy nieprzypadkowo byli także jego krewniakami). Obraz ukazuje nieznane kulisy początków kariery irackiego dyktatora i historii jego brutalnych rządów. Kolejne odcinki przedstawiają narastające, obsesyjne dążenie Saddama do władzy, a także krwawe metody terroru, które powszechnie stosował. Pokazują powolny upadek dyktatora zakończony jego ucieczką i ukrywaniem się przed wojskami, które brały udział w operacji Iracka Wolność w 2003 roku.

Sobowtór diabła 7.0

Bagdad. Plac zabaw dla bogatych nikczemników, gdzie rządzą korupcja, rozpasanie, okrucieństwo, szantaż. To świat Udaja Husseina, najstarszego syna Saddama. Zdeprawowany rozpustnik, człowiek bez zasad i przyzwoitości nie ma w tym mieście żadnych ograniczeń. Pewnego dnia do pałacu dyktatora zostaje wezwany porucznik Latif Yahia (Dominic Cooper). Dostaje ultimatum – będzie grał rolę sobowtóra Udaja albo jego rodzina zginie. Latif uczy się mówić, wyglądać i chodzić jak on, poznaje tajemnice domu Husseinów. Żyje życiem młodego hulaki, w którym nie ma ograniczeń finansowych, są za to nieustające imprezy, szybkie samochody i zmieniające się jak rękawiczki kobiety.

Hot Shots! 7.2

Popularna komedia parodiująca znane filmy i nie tylko. Topper Harley (Charlie Sheen (I)) był jednym z najlepszych pilotów myśliwców. Na prośbę przełożonych porzuca swój dotychczasowy dom- buddyjską świątynię i wraca do służby. Okazuje się, że ma odbyć ryzykowną akcję odbicia amerykańskich jeńców z terenów Dalekiego Wschodu... Harley'a czeka wiele niebezpiecznych sytuacji, ale może liczyć także na romantyczne chwile. Film korzysta z głównych motywów Top Gun zamieniając je na komediową nutę. Oprócz tego można odnaleźć aluzje do Tańczącego z wilkami, 9 i pół tygodnia, Supermena, Rocky'ego, Przeminęło z wiatrem, oraz wielu, wielu innych.

Królestwo 7.5

Drużyna agentów rządowych Stanów Zjednoczych zostaje wysłana, aby zbadać sprawę bombardowania obiektów amerykańskich na Bliskim Wschodzie.

W. 6.1

Kim jest George W. Bush, człowiek który przez osiem lat rządził najpotężniejszym państwem świata? Absolwent prestiżowego uniwersytetu Yale, przez chwile nafciarz z Teksasu, były alkoholik i w końcu nawrócony ewangelik. Stone zadał sobie pytanie: "w jaki sposób ta "czarna owca" powszechnie cenionego rodu Bushów stała się przywódcą Wolnego Świata?". Dlaczego Stone zdecydował się na zrealizowanie tego filmu? "Bush wywarł niesamowity wpływ na świat. Myślę, że ostatecznie pokazujemy Busha w sposób, w jaki go nikt nigdy nie widział" – mówi reżyser. To opowieść o człowieku, który żyjąc przez wiele lat w cieniu ojca, długo walczył ze swoimi osobistymi demonami, a mając 40 lat odnalazł drogę do Boga i dokonał niezwykłego zwrotu w swoim życiu ostatecznie trafiając do Białego Domu.

Czas pijanych koni 7.3

Irański Kurdystan, blisko granicy z Irakiem. Pięcioro rodzeństwa, 2 bracia i 3 siostry, żyje na granicy egzystencji. Młodszy chłopiec poważnie choruje, jest kaleką. Lekarstwo, które przyjmuje, jest drogie, a lekarz twierdzi, że chłopiec powinien jak najszybciej poddać się operacji, inaczej wkrótce umrze. Operacja jednak wcale nie daje gwarancji, że chłopiec przeżyje po niej nawet rok. Najstarszy brat robi wszystko, żeby mu pomóc i utrzymać rodzinę. Rezygnuje ze szkoły i podejmuje się pracy przemytnika, która jest bardzo ciężka i niebezpieczna. Chłopiec nie ma swojego muła, musi więc towary nieść na plecach. Nie zawsze dostaje za to zapłatę od dorosłych. Góry są zaminowane, żołnierze irańscy urządzają na Kurdów zasadzki. Konie, pojone przez przemytników alkoholem, żeby mogły znieść trudne warunki przeprawy, nie zawsze są w stanie podnieść się po upadku. Cierpią podobnie jak ludzie, a ludzie reagują podobnie jak zwierzęta. Pomimo wysiłków najstarszego brata, rodzina nie jest jednak w stanie zapłacić za operację. Starsza siostra decyduje się więc przyjąć oświadczyny ze strony Irakijczyka, który obiecuje finansową pomoc i operację dla chłopca w Iraku. Zabiera kalekiego brata w drogę do Iraku. Rodzina pana młodego nie pozwala mu jednak przekroczyć granicy i nie zgadza się na rozwód dziewczyny. Daje tylko najstarszemu bratu konia. Najstarszy brat wraca z chorym chłopcem do Iraku. Czasu na operację jest coraz mniej. Decyduje się jeszcze raz przekroczyć granicę, aby w Iraku sprzedać konia, bo tam dostanie za niego więcej pieniędzy. Przemytnicy pozwalają mu iść ze sobą i zabrać chorego pod warunkiem, że obciąży swojego konia przemycanymi towarami i zrobi to za darmo. Jest bardzo zimny dzień, przemytnicy dolewają więc do wody dla koni podwójną dawkę alkoholu. W górach żołnierze urządzają na nich zasadzkę. Wszyscy uciekają, ale koń chłopca nie może się podnieść....

Na żywo z Bagdadu 6.7

Oparta na faktach historia amerykańskich dziennikarzy rozgrywająca się podczas wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku. Akcja rozpoczyna się od inwazji Iraku na Kuwejt, a kończy się w dniu pierwszego nalotu na Bagdad. Pierwszy w historii relacjonowany na żywo w telewizji konflikt zbrojny.

Słowa kluczowe