Filmy relacja mężczyzna-kobieta, relacja mąż-żona

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Twarz Analii 7.8

Historia kobiety (Elizabeth Gutierrez) odnoszącej sukcesy w pracy, jak i w życiu prywatnym. Jednak zdradzona przez męża i kuzynkę, ulega wypadkowi, w wyniku którego otrzymuje nową twarz - Analii. Teraz postanawia wykorzystać tę sytuację do zemsty na osobach, przez które została zdradzona.

Kabuli kid 6.0

Współczesny Afganistan, Kabul, jakiego nie znamy (bez obecności wojny), w którym życie toczy się normalnym, zwykłym rytmem. Taksówkarz Khaled (Hadji Gul) jak zwykle jeździ po mieście. Do samochodu wsiada kobieta z sześciomiesięcznym chłopcem. Jej twarz zasłania burka. Gdy dojeżdżają na miejsce, kobieta wysiada. Za chwilę pojawiają się kolejni klienci, którzy… znajdują dziecko. Jego matka dawno już zniknęła. Nie wiadomo kim jest, ani jak ją znaleźć. Khaled wpada w panikę. Wypytuje przechodniów, wraca na miejsce, z którego zabrał pasażerkę, ale na darmo. Zostaje sam z dzieckiem i wraca z nim do domu. Życie rodzinne Khaleda nie jest udane. Ma niewielki kontakt zarówno z żoną, jak i z gburowatym ojcem. Mimo, że cieszy się z posiadania czterech córek, jest mu wstyd, że nie ma syna. Namawiany przez znajomych, by zatrzymać chłopca, Khaled czuje się rozdarty i coraz częściej myśli o oddaniu dziecka, nawet o zostawieniu go w taksówce jednego z kolegów. Spotyka jednak francuską parę, która prowadzi stację radiową. Na komunikat o porzuconym chłopcu wkrótce odpowiadają cztery, zakutane w burki, kobiety…

We mgle 1.0

Leo i Ann są małżeństwem. Wraz ze swoim znajomy Bobem wybierają się w góry na wycieczkę. Podczas podróży zastaje ich bardzo mocna mgła i zmusza do noclegu. Wieczorem zaczynają opowiadać sobie swoje najskrytsze fantazje erotyczne, nie wiedząc jak bardzo zmieni to ich dotychczasowe życie.


Waqt: The Race Against Time 5.0

Ishwarchand (Amitabh Bachchan) i Sumitra (Shefali Shetty) są właścicielami dobrze prosperującej fabryki zabawek. Mają jedynego syna Adityę (Akshay Kumar), którego bardzo kochają, wszystko mu zapewniają i rozpieszczają go ponad miarę. Młodzieniec wyrasta na nieodpowiedzialnego człowieka, bez planów na przyszłość. Wkrótce ucieka ze swoją ukochaną Pooją (Priyanka Chopra), córką Natu (Boman Irani). Gdy dziewczyna zachodzi w ciążę, wszystko kończy się szczęśliwie ślubem. Ishwar i Sumitra mają nadzieję, że małżeństwo sprawi, że Aditya stanie się odpowiedzialnym mężczyzną, tak się jednak nie staje. Ojciec postanawia nauczyć syna odpowiedzialności i rozsądku za wszelką cenę.

Drag

Młody David Carroll (Richard Barthelmess) pracuje w lokalnej gazecie Vermont. Pomimo, iż podkochuje się w Dot (Lila Lee), żeni się z Allie Parker (Alice Day), córką pary, która chce uruchomić pensjonat w jego mieście. W niedługim czasie po ślubie wyjeżdża do pracy w Nowym Jorku, a Allie nie mogąc rozstać się z rodzicami, zostaje w domu. Daleko od domu spotyka się z Dot...

Sławetna Betsy

Jérôme Bonaparte (Conrad Nagel) przyjeżdża do Baltimore gdzie ma podjąć pracę jako nauczyciel. Tutaj poznaje i zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Elizabeth Patterson (Dolores Costello). Wkrótce biorą ślub, a on wyjawia jej swój sekret - jest bratem Cesarza Napoleon Bonaparte. Napoleon jednak nie godzi się na to małżeństwo i każe je unieważnić. Czy Jérôme pogodzi się ze zdaniem brata?

Burza

W ostatnich dniach z carskiej Rosji jeden z sierżantów, pochodzący z rodziny chłopskiej, zostaje awansowany do rangi porucznika. Większość z pozostałych oficerów, arystokratów, nie zgadza się z tą decyzją i zaczyna utrudniać mu życie. Zakochuje się z księżniczce Tamarze (Camilla Horn). Kiedy zostanie złapany z nią w swoim pokoju, zostaje pozbawiony rangi i wtrącony do więzienia.

List

Pozostawiona samotnie na plantacji kauczuku w Indiach Wschodnich Leslie Crosbie (Jeanne Eagels) szuka zrozumienia i miłości w rękach Geoffreya Hammonda (Herbert Marshall), ponieważ z mężem nic już ją nie łączy. Hammond jednak zakochuje się w Chince, a zrozpaczona Leslie zabija go. Zostaje aresztowana i na rozprawie stara się przekonać zarówno sąd, przysięgłych jak i męża, że zabiła Hammonda w obronie swojego honoru. Jednak Chinka ma obciążający Leslie dowód - list napisany przez nią do Hammonda. Czy uda się jej go zdobyć i uniknąć kary?

Nasze roztańczone córki

Diane (Joan Crawford) i Anne (Anita Page) od lat są najlepszymi przyjaciółkami. Obie kochają się jednocześnie w Benie Blacku (Johnny Mack Brown). Jednak Diana ciągle podrywa innych mężczyzn, więc zniechęcony Ben postanawia ożenić się z Anną. W niedługim czasie okazuje się, że ich związek nie należy do udanych i Anna zaczyna popijać. Pewnego dnia, upojona alkoholem spada ze schodów i zabija się...

Śpiący tygrys

Frank Clemmons (Dirk Bogarde), zarozumiały młody człowiek, szantażuje psychiatrę dr Clive'a Esmonda (Alexander Knox), ale tamten nie ulega. Nasz bohater ma zatem dwie możliwości: może iść do więzienia, lub zostać gościem w domu dr Esmonda, gdzie będzie królikiem doświadczalnym w eksperymentach Clive'a, które mają na celu wyleczenie go ze skłonności kryminalnych. Frank zgadza się na leczenie...

Słowa kluczowe