Filmy relacja mężczyzna-kobieta, relacja mąż-żona

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szkice węglem

Ponury dramat chłopskiej rodziny z drugiej połowy XIX w.; uwiedziona przez gminnego pisarza (w zamian za obietnicę zwolnienia męża od służby wojskowej) kobieta ginie z ręki zazdrosnego męża. By uchronić męża przed wzięciem go na długie lata do rosyjskiego wojska, co groziłoby ruiną gospodarstwa, żona oddaje się pisarzowi gminnemu, Zołzikiewiczowi, który obiecał wyreklamować męża, czego jednak nie czyni. Zdesperowany Rzepa zabija żonę, po czym sam popełnia samobójstwo.

Trzy kobiety

Bohaterkami są trzy kobiety, które ocalały z kolumny obozowej. Udają się do Warszawy, gdzie trudno im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Doskwiera im samotność. Każda z nich na własny sposób stara się ułożyć sobie życie.

Roczniak

Penny Baxter (Gregory Peck) jest weteranem Wojny Secesyjnej. Postanawia dokonać zmiany w ich dotychczasowym życiu i wraz z żoną Orry (Jane Wyman) oraz synkiem Jodym (Claude Jarman Jr.) osiedlić się na farmie na Florydzie. Dziecko z powodu braku innych rówieśników chce aby rodzice podarowali mu jakieś zwierzę. Pewnego dnia ojciec chłopca zabija łanię, aby zrobić z niej antidotum na ukąszenie grzechotnika. Chłopczyk błaga rodziców o pozostawienie jelonka, który został sierotą po śmierci matki.


Sidła namiętności

Camila Darién, porwana przez piratów ukochana córka kupca don Justa, po czterech latach powraca do rodzinnego miasteczka San Fernando. Dziewczyna w czasie swojej nieobecności była niewolnicą na wyspie La Mariana. Jej bogaty właściciel, zgorzkniały starzec don Timoteo, na przekór rodzinie żeni się z Camilą i czyni ją jedyną spadkobierczynią. Dopiero po jego śmierci, Camila mogła powrócić do domu. Jej bliscy są mocno zaskoczeni, gdyż byli przekonani, że dziewczyna nie żyje. Jej ukochany, kowal Santiago, zdążył już nawet ożenić się z jej siostrą, Ritą. Dawni narzeczeni są zrozpaczeni, ale szanują zawarty akt małżeństwa. W ślad za Camilą, aby odebrać jej majątek, do San Fernando przybywa piękna, lecz niewidoma córka don Timotea, Lisabeta, wraz ze starą opiekunką i przystojnym kuzynem Ricardem. Ricardo jest kapitanem statku pirackiego, na którym przebywała Camila. Już wtedy się nią interesował, a gdy ponownie ją widzi, jego uczucia odżywają. Kobieta, mimo obaw, również jest zafascynowana piratem. Wkrótce oboje rozumieją, że są w sobie bezgranicznie zakochani. Santiago nadal darzący miłością dawną narzeczoną, nie zamierza zostawić jej w spokoju. Między nim, a Ricardo powstaje zacięta rywalizacja. Nieokiełznany Ricardo i skromna Camila, wbrew swym zasadom zostają złapani w sidła ognistej namiętności, która nie podoba się wielu osobom.

Mężczyźni nie odchodzą

John i Beth wraz z dwójką synów stanowią kochającą się rodzinę. Tragiczny wypadek na budowie, gdzie pracuje John, przerywa tę idyllę. Wkrótce umiera głowa rodzny i pozostawia masę długów, o których do tej pory Beth nie miała pojęcia. Aby związać koniec z końcem zmuszona jest sprzedać dom i samochód, i przenieść się z dziećmi do tańszego mieszkania. Najgorsze jest to, że nie może znaleźć pracy. Traci też powoli więź z dziećmi.

Dopaść, żeby zabić

Młoda kobieta, w tej roli Michelle McNeil, chce rozwieść się ze swoim brutalnym mężem. Jednak ich oboje zaczyna prześladować gang motocyklowy, któremu on jest winny sporą ilość pieniędzy za narkotyki. Zaczyna się pełna przygód ucieczka.

We mgle

Leo i Ann są małżeństwem. Wraz ze swoim znajomy Bobem wybierają się w góry na wycieczkę. Podczas podróży zastaje ich bardzo mocna mgła i zmusza do noclegu. Wieczorem zaczynają opowiadać sobie swoje najskrytsze fantazje erotyczne, nie wiedząc jak bardzo zmieni to ich dotychczasowe życie.

Waqt: The Race Against Time

Ishwarchand (Amitabh Bachchan) i Sumitra (Shefali Shetty) są właścicielami dobrze prosperującej fabryki zabawek. Mają jedynego syna Adityę (Akshay Kumar), którego bardzo kochają, wszystko mu zapewniają i rozpieszczają go ponad miarę. Młodzieniec wyrasta na nieodpowiedzialnego człowieka, bez planów na przyszłość. Wkrótce ucieka ze swoją ukochaną Pooją (Priyanka Chopra), córką Natu (Boman Irani). Gdy dziewczyna zachodzi w ciążę, wszystko kończy się szczęśliwie ślubem. Ishwar i Sumitra mają nadzieję, że małżeństwo sprawi, że Aditya stanie się odpowiedzialnym mężczyzną, tak się jednak nie staje. Ojciec postanawia nauczyć syna odpowiedzialności i rozsądku za wszelką cenę.

Królowie przeklęci

Początek XIV wieku. Królowi Francji Filipowi Pięknemu zaczyna brakować pieniędzy na prowadzenie nieustających wojen. Król dochodzi do wniosku, że jedynym rozwiązaniem na napełnienie pustego skarbca jest zdobycie majątku należącego do Templariuszy, dlatego oskarża wielkiego mistrza - Jakuba de Molay oraz jego rycerzy o zdradę i herezję.

Morderstwo na cienistym wzgórzu

Dennis "Denny" Traynor (Peter Coyote) wraz dwójką dzieci i żoną Barbarą (Michele Lee) tworzą szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Pewnego dnia policja otacza dom Traynorów i aresztuje mężczyznę. Okazuje się, że jego odcisk palca pasuje do odcisku znalezionego na miejscu zbrodni sprzed 27 lat. Czy rodzinie uda się udowodnić niewinność ich głowy rodziny?

Słowa kluczowe