Filmy Brazylia 2017

Przedstawiamy listę 28 najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Brazylia z 2017 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sekretne życie par 6.2

Sofia Prado (Bruna Lombardi) jest seksuolożką, która prowadzi Instytut Tantra zajmujący się prowadzeniem alternatywnej terapii dla par. Trafiają do niej osoby, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi emocjami oraz pragnieniami. Zaangażowana w swoją pracę kobieta skrywa w sobie jednak ogromny sekret. Pewnego dnia zaczyna on wychodzić na światło dzienne, komplikując Sofii bardzo życie.

Tamte dni, tamte noce 6.4

Romans między 17-letnim chłopakiem i dorosłym przyjacielem jego rodziców podczas letnich wakacji na Riwierze Włoskiej.

Zama

Don Diego de Zama, hiszpański oficer, który osiadł w Asunción, czeka na przeniesienie do Buenos Aires.


Ciambra

Neorealistyczna opowieść o życiu Romów w małym miasteczku. Idolem 14-letniego Pio jest jego starszy brat Cosima, który przekazuje chłopcu swoistą instrukcję życia w małym miasteczku, w którym obok siebie mieszkają Włosi, uchodźcy z Afryki i Romowie. Pewnego dnia Cosima znika, a Pio musi odtąd radzić sobie sam.

Jestem Rosa

Bohaterką filmu jest trzydziestoparoletnia Rosa, która od zawsze robi tylko to, czego oczekują od niej inni. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się od matki, że mężczyzna, którego przez całe życie uważała za ojca, wcale nie jest jej biologicznym ojcem. Uporządkowany dotąd świat Rosy wywraca się do góry nogami. Bohaterka rozpoczyna wewnętrzną wędrówkę celem odkrycia własnej tożsamości. Czy przy okazji odnajdzie także w sobie silną, niezależną kobietę?

Rodzina na sprzedaż

Legalna adopcja może być długim, wyczerpującym i skomplikowanym prawnie procesem. Związane z tym frustracje i rozczarowanie często powodują, że przyszli rodzice szukają innych rozwiązań. Malena jest uznaną lekarką w średnim wieku. Pewnego dnia dostaje telefon z informacją, która odmienia jej życie: właśnie ma narodzić się dziecko, które chce adoptować. Malena wyrusza z Buenos Aires na argentyńską prowincję, by być obecną przy narodzinach. Po drodze musi zmierzyć się z kolejnymi przeszkodami prawnymi i moralnymi. Podróż staje się wyzwaniem dla samej siebie. Malena dowie się, jak daleko może się posunąć, by dostać to, czego pragnie najbardziej na świecie.

Severina

Księgarz zakochuje się w tajemniczej kobiecie, którą przyłapał na kradzieży książek ze swojej księgarni.

Dobre maniery

Clara (Isabél Zuaa), samotna pielęgniarka z przedmieść São Paulo, jest zatrudniona przez bogatą i tajemniczą Anę (Marjorie Estiano) jako niania do jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Obie kobiety zbliżają się coraz bardziej do siebie, ale przyszłą matkę nawiedzają kryzysy somnambuliczne.

Unicórnio

13-letnia dziewczyna mieszka z matką w chacie na odludziu. Czekają na powrót męża/ojca. Niespodziewanie, w okolicy pojawia się inny mężczyzna, zmieniając relacje pomiędzy matką i córką.

Nazywają mnie śmierć

Julio Santana (Marco Pigossi) jest pobożnym młodym człowiekiem, który zostaje zwerbowany przez swojego cynicznego wujka do pracy jako płatny zabójca. W trakcie swoje krwawej kariery mężczyzna zabija niewyobrażalną liczbę 492 osób. Za każdym razem po pociągnięciu za spust, Julio ma ogromne wyrzuty sumienia. W końcu podwójne życie zaczyna go bardzo męczyć… Niezwykle prawdziwa historia pełnego sprzeczności człowieka, który pragnął rozgrzeszenia za swe niewyobrażalnie okrutne czyny.

Słowa kluczowe