Filmy Bułgaria 2014

Przedstawiamy listę 10 najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Bułgaria z 2014 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Viktoria

Ludowa Republika Bułgarii, 1979 rok. Boriana jest w ciąży, ale nie chce dziecka, które urodzi się w komunistycznym kraju. Jej jedynym marzeniem jest ucieczka na Zachód. Niechciana córka jednak przychodzi na świat. Viktoria nie ma pępka, bo z matką nie łączyła jej nawet pępowina. Świetnie radzi sobie sama. Zostaje ogłoszona Dzieckiem Dekady i ku radości zaangażowanej ideowo babci staje się symbolem reżimu. Dorasta w konflikcie z Borianą, podporządkowując sobie otoczenie dzięki dobrym relacjom z samym Todorem Żiwkowem, przywódcą kraju, który obsypuje ją prezentami. Gdy 10 listopada 1989 roku system upada, a Żiwkow zostaje aresztowany, życie Viktorii wywraca się do góry nogami. Nowa sytuacja powoduje, że losy matki i córki znów się splatają, a Zachód okazuje się być całkiem blisko.

Snajper: Dziedzictwo 6.1

Samotny terrorysta zabija wysokich rangą oficerów, jednego po drugim. Kiedy sierżant Brandon Beckett (Chad Michael Collins, Snajper: Kolejne starcie) dostaje informację, że zabity został jego ojciec, legendarny snajper Thomas Beckett (Tom Berenger), żądny zemsty wkracza do akcji, by ująć sprawcę. Gdy jednak ojciec ratuje Brandona z zasadzki, ten zdaje sobie sprawę, że stał się częścią misternej intrygi uknutej przez dowództwo, by schwytać mordercę. Obaj, ramią w ramię, nie cofną się przed niczym, by położyć kres rzezi.

Lekcja

W niewielkiej bułgarskiej miejscowości uczeń ukradł pieniądze koleżance ze szkolnej ławki. Być może był głodny? A może chciał po prostu kupić sobie coś słodkiego? Nade, nauczycielka angielskiego próbuje zdemaskować złodzieja. Początkowo stawką jest troska o odpowiednie wychowywanie młodzieży. Gdy jednak do drzwi domu Nade zapuka komornik, z zamiarem zlicytowania nieruchomości, solidna i uczciwa kobieta będzie musiała szybko wydobyć spod ziemi niebagatelną kwotę pieniędzy. Dla konsekwentnej pedagog także przyjdzie pora odebrać lekcję. Od życia.


Przeznaczenie wikinga 5.4

W poszukiwaniu księżniczki czystej krwi wikingowie jednego z klanów najeżdżają swoich sąsiadów. Po masakrze dziewczyna zostaje porwana i ma zostać złożona w ofierze wężowi morskiemu. Na ratunek wyrusza jej jednak kilku dzielnych wojowników.

Automata 6.1

Agent ubezpieczeniowy odkrywa robota mającego sztuczna inteligencję.

Dzień sądu

Mityo (Assen Blatechki) jest mieszkańcem wioski, która leży na pograniczu bułgarsko-turecko-greckim. Na skutek swoich złych decyzji stracił żonę, pracę i szacunek swojego osiemnastoletniego syna (Ovanes Torosian). Aby utrzymać dom i spłacić długi, Mityo postanawia przyjąć pracę oferowaną przez jednego z najpotężniejszych ludzi w regionie. Będzie teraz przemycał przez granicę nielegalnych imigrantów. Droga, którą pokonuje szmuglując ludzi, staje się dla niego rozliczeniem z własną przeszłością. Poruszająca historia o konflikcie ojca z synem, mrocznych tajemnicach z przeszłości i trudnych dylematach moralnych. Inspirowana prawdziwymi wypadkami fabuła jest pełna intensywnych emocji, które udzielają się widzom.

W imie króla 3: Ostatnia misja 5.5

Trzecia część przygodowej serii, inspirowanej grą fantasy Dungeon Siege. Hazen Kaine (Dominic Purcell) jest współczesnym zawodowym zabójcą, który postanawia przyjąć swoje ostatnie zlecenie, wymierzone przeciw jednej z europejskich rodzin królewskich. Uprowadza dwie młode dziewczyny, z których jedna okazuje się być w posiadaniu magicznego naszyjnika, przypominającego wyglądem tatuaż na ręku Hazena. Naszyjnik otwiera portal do innego wymiaru i przenosi mężczyznę do czasów średniowiecza. Chwilę później Hazen staje w obliczu ataku smoka, a jest to dopiero początek niezwykłej przygody w ogarniętym chaosem królestwie, w którym rządzi zły król Tervon (Marian Valev).

Turecka telenowela zmienia świat

Co sprawia, że tureckie telenowele zyskują niesamowitą popularność na Bliskim Wschodzie, Bałkanach czy w Grecji?

Tai Chi

Słowa kluczowe