Filmy Estonia 2019

Przedstawiamy listę 6 najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Estonia z 2019 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lotte i zagubione smoki

W Gadgetville mieszka suczka Lotte. Właśnie urodziła się jej młodsza siostrzyczka Roosi. I jak to u piesków bywa, szybko jest gotowa, żeby poznawać świat. Siostry nie potrafią usiedzieć ani chwili w spokoju. Są ciekawe wszystkiego, co je otacza i niesamowitych przygód, jakie na nie czekają. W miasteczku zjawiają się naukowcy – szop Karl i ryba Viktor. Przyjeżdżają na wielki konkurs poszukiwaczy pieśni ludowych. Główna nagroda przypadnie temu, komu uda się nagrać pieśń śpiewaną przez mitycznego, ziejącego ogniem smoka. Każdy uczestnik konkursu chce go znaleźć. Jest w końcu przedstawicielem najstarszego żyjącego na świecie gatunku zwierzęcia. Lotte i Roosi postanawiają, że pomogą naukowcom. I tak rozpoczyna się ich niesamowita, pełna niespodzianek podróż. Po drodze spotkają wiele sympatycznych i przedziwnych postaci.

Wysoki sądzie

Sędzia na sali sądowej trzyma się litery prawa. Jego zadaniem jest reprezentowanie często surowych praw. Jednak jego życie osobiste to totalny chaos. Pewnego dnia Sędzia podejmuje decyzję o wydaniu długiego wyroku więzienia na oskarżoną kobietę. Jej brat nie zgadza się z bezwzględną decyzją. Zaczyna podążać za Sędzią, by nakłonić go do zmiany zdania. Między mężczyznami dochodzi do konfliktu, w wyniku którego życie Sędziego zmienia się diametralnie. Będzie zmuszony wyruszyć w długą drogę. Napotka na niej wielu niezwykłych ludzi w niecodziennych, absurdalnych sytuacjach.

Duchy morza

Morze zniknęło bez śladu. Tam, gdzie kiedyś pluskały fale, odsłoniło się pękające od palącego słońca dno. W miejscu, w którym kiedyś panowała błękitna głębia, żyją obecnie ludzie. Stary rybak stara się uciec od przeszłości. Strażnik patrolujący tereny przygraniczne zamienia łódź na samochód terenowy. Przedsiębiorca nie z własnej winy traci - jakby się mogło wydawać - cały majątek… Morze odeszło, ale została nadzieja, że jeszcze kiedyś powróci. A wraz z nim szansa na odnalezienie miłości…


Siedmiu opojów

Nieokreślona przyszłość. Era społeczeństwa konsumenckiego się skończyła. Nie ma samochodów, nie ma koni. Najpopularniejszą formą transportu staje się rower. Siedmiu bohaterów musi przejść przez Zaczarowaną Dolinę, aby znaleźć Boski Bar. Tam czeka na nich szczęście, bogactwo, chwała i miłość pięknych kobiet. Faceci nie wiedzą jednej rzeczy: aby być w Boskim Barze, trzeba rozstać się z życiem...

Tõde ja õigus 7.2

Virago

Gdziekolwiek spojrzysz, mężczyźni padają jak muchy. Takie jest życie i śmierć mężczyzn w Virago – wiosce, w której żaden mężczyzna nie dożył czterdziestych urodzin.

Słowa kluczowe