Filmy Gruzja 2017

Przedstawiamy listę 6 najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Gruzja z 2017 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Moja szczęśliwa rodzina

W zwykłym społeczeństwie patriarchalnym w Gruzji trzy pokolenia żyją pod jednym dachem. Wszyscy są wstrząśnięci, gdy 52-letnia Manana (Ia Shugliashvili) postanawia wyjechać z domu rodziców i żyć samotnie. Bez rodziny i męża zaczyna podróż w nieznane.

Kropla słońca na ziemi

Współczesne Tbilisi. April (Khatia Nozadze) ma trzydzieści cztery lata i zarabia na życie jako prostytutka w luksusowym hotelu. Pewnego dnia poznaje tam Dije (Daniel Antony Onwuka), młodego imigranta z Nigerii. Chłopak wierzył, że zmierza do stanu Georgia w Stanach Zjednoczonych. Splot nieporozumień sprawił, że wylądował on w dalekiej i obcej Gruzji. Między April i Dije rodzi się niespodziewanie uczucie. Każde z nich wierzy, że mają szanse na lepsze życie. Pełen prawdziwych emocji dramat o dwójce zakochanych ludzi na życiowym zakręcie. Mimo wielu przeciwności losu, każde z nich stara się znaleźć swoje miejsce w świecie i zawalczyć o swoją miłość.

Khibula

W zniszczonym wojną kraju, pałac prezydencki dostaje się w ręce sił powstańczych. Prezydent (Hossein Mahjoub) zdążył uciec, eskortowany przez premiera i czterech strażników. Radzą prezydentowi wyjechać za granicę, ale prezydent nie chce zostawić swoich ludzi. Chce dotrzeć do lojalnych żołnierzy, którzy podobno czekają na niego w odległej wiosce Khibula. Podróż jest trudna: pieszo przez górzysty teren i mróz. Niewidzialne siły wroga ścigają prezydenta, pozostając niewidocznymi i niesłyszanymi, ale upewniając się, że prezydent wie, że go ścigają. W Khibuli jednak nie ma lojalnych żołnierzy. Prezydent zaczyna wątpić w swojego premiera i strażników. Fizyczna podróż staje się duchową podróżą do celu, która jest nieznana ludziom, którzy ślubowali, że go ochronią. Rola jego opiekunów staje się niejasna: czy ścigają go, chroniąc go przed siłami wroga czy przed samym sobą? Prezydent wyrusza wyżej w góry, ścigany zarówno przez swoich przyjaciół, jak i wrogów.


Macierzyństwo

Rok 1992. Młodziutka Dina (Natia Vibliani) żyje w małej gruzińskiej wiosce w górach Kaukazu, w której rządzi tradycja. Dziadek wybrał za nią męża. Kiedy jednak przystojny Gegi (George Babluani) wraca z wojny, Dina zakochuje się w nim bez pamięci. Para postanawia razem uciec. Z dala od domu rodzi się ich dziecko. Niestety Gegi szybko umiera, a jego ukochana zostaje sama. Zgodnie z tradycją wdowa musi przyjąć oświadczyny pierwszego mężczyzny, który poprosi ją o rękę. Dina zmuszona jest porzucić swoje stare życie i ukochane dziecko.

Zakładnicy

Słowa kluczowe