Filmy Tajwan 2018

Przedstawiamy listę 18 najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Tajwan z 2018 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tajwańska opowieść o dwóch miastach

Lekarka z Tajpej i programistka z San Francisco zamieniają się domami i rozpoczynają przygodę pełną wyzwań, tajemnic i nieoczekiwanych spotkań.

Terytorium miłości

Maria (Déborah François) ma 30 lat, jest niecierpliwa, zbuntowana i ekspertką w języku holenderskim. Olivier (Paul Hamy) jest w tym samym wieku, jest powolny, nieśmiały i mówi czternastoma językami. Spotykają się na Tajwanie. A potem nagle wybucha miłość.


Z ojca na syna

Van Pao-te, sześćdziesięcioletni majster i właściciel sklepu z narzędziami, zaczyna cierpieć na poważne schorzenie. Zamiast podjęcia leczenia, mężczyzna wyjeżdża z prowincjonalnego miasta Chiayi na Tajwanie i udaje się do Japonii w poszukiwaniu ojca, który porzucił go pięćdziesiąt lat temu. W podróży towarzyszy mu jego własny syn, co daje bohaterowi okazję do namysłu nad rodzinnymi relacjami i własnymi doświadczeniami życiowymi. W tym samym czasie młody mężczyzna przyjeżdża do Chiayi z Hongkongu, wydaje się on mieć związek z przeszłością Van Pao-te. Dwie równoległe wędrówki w celu samopoznania nie gwarantują jednak bohaterom uzyskanie odpowiedzi na temat swojego pochodzenia.

Cities of Last Things

To opowieść o zwykłym człowieku, który ma niezwykłe wydarzenia w swoim codziennym życiu. Wszystko opowiedziano w odwrotnej chronologii.

Czyim mężem był mój eks?

Gdy były mąż Sanlian umiera, pieniądze z ubezpieczenia trafiają nie do ich syna, ale do obcego człowieka o imieniu Jay. Wzburzona Sanlian postanawia, że wspólnie z synem staną z nim twarzą w twarz. Jednak gdy nieoczekiwanie jej syn i Jay decydują się zamieszkać razem, Sanlian musi całkowicie przewartościować swoje stosunki z każdym z ich.

Omotenashi

Jacky jest młodym spadkobiercą firmy budowlanej na Tajwanie. Jego ojciec wysyła go do Kioto, aby nadzorował renowację hotelu, który kupili. Jacky ma nadzieję, że uda mu się odzyskać swoją byłą dziewczynę Naoko i sprzedać hotel. Tam spotyka karczmarkę Mistuko i jej córkę Rikę.

Tajwan: heavy metal i polityka

Freddy Lim jest założycielem i wokalistą słynnej tajwańskiej blackmetalowej grupy Chthonic. Jednocześnie zasiada w tajwańskim parlamencie, w komisjach Obrony Narodowej i Spraw Zagranicznych. Jest członkiem koalicji ściśle współpracującej z pierwszą w historii Tajwanu kobietą prezydentem. Kamera przez rok towarzyszy muzykowi, śledząc jego poczynania, jako działacza, który opowiada się przeciw chińskiej polityce wobec Tajwanu i Tybetu. Jest aktywistą walczącym o prawa człowieka. Spotyka się z Dalajlamą, ale uczestniczy również w inauguracji prezydentury Trumpa, do którego ma wiele zastrzeżeń. Reprezentacyjny dyplomata, który czasem występuje na czele blackmetalowego zespołu. O dziwo, oba te światy bez problemów się łączą.

Podmiejskie ptaki

Na przedmieściach jednego z chińskich miast dochodzi do osunięcia terenu, co doprowadza do zakrzywienia się nowowybudowanego apartamentowca. Młody geotechnik, Hao, zostaje wysłany wraz z trzema współpracownikami, by zbadać grunt i spisać raport na podstawie zeznań mieszkańców. Pewnego dnia Hao, przechadzając się po okolicy, wchodzi do opustoszałej szkoły podstawowej, gdzie przez przypadek znajduje zeszyt z zapiskami nieznanego mu chłopca. Mężczyzna wczytuje się w opowieść o wyprawach grupy przyjaciół. Im dalej Hao poznaje rozwój wydarzeń i przemyślenia chłopca, tym bardziej brzmią one znajomo.

Czternaście jabłek

Wang Shin-hong, bogaty biznesmen z Mandalay, cierpi na bezsenność. Szaman radzi mu, by kupił czternaście jabłek, pojechał na dwa tygodnie do klasztoru buddyjskiego na wsi, żył jak mnich i w ramach postu jadł jedno jabłko przez cały dzień. Po tym, jak samochód Wanga grzęźnie w piaszczystej wiejskiej drodze, mężczyzna stopniowo pozbywa się swojego dobytku, jako że mnich buddyjski może posiadać tylko osiem rzeczy: trzy części szaty, miskę na datki, pas, pojemnik na wodę, igłę do zszycia szat i brzytwę do golenia głowy. Jednak po przyjeździe do klasztoru Wang Shin-hong zdaje sobie sprawę, że teoria jest bardzo daleka od praktyki.

Słowa kluczowe