Filmy Zjednoczone Emiraty Arabskie 2014

Przedstawiamy listę 6 najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Zjednoczone Emiraty Arabskie z 2014 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Theeb

Pierwsza wojna światowa, pustynna prowincja Imperium Osmańskiego. Theeb (Jacir Eid Al-Hwietat), młody Beduin, zna pustynię jak własną kieszeń. Podejmuje się zadania przeprowadzenia przez odludzie brytyjskiego oficera (Jack Fox), który ma do spełnienia tajemniczą misję. Dla chłopca, który niedawno stracił ojca, podróż staje się przyspieszoną lekcją dorastania. Aby osiągnąć cel, musi wykazać się cechami prawdziwego mężczyzny.

Taniec pustyni 6.7

Prawdziwa historia Afshina Ghaffariana (Reece Ritchie), młodego człowieka, który zaryzykował wszystko, by spełnić swoje marzenia jako tancerza. W Iranie jest on zabroniony, a młodzież podpala się, wyrażając przez to potrzebę wolności. Wraz z przyjaciółmi decyduje się stworzyć zespół, udają się na pustynię, z dala od czujnych oczu policji, mogą rozkoszować się tańcem.

Al bahr min ouaraikoum

Tarik (Malek Akhmiss) ubiera się jak kobieta, makijaż, taniec na wózku ojca. To tradycja mężczyzn transwestytów, którzy uczestniczyli w ceremoniach ślubnych. Ale w tym wszystkim czai się złe samopoczucie i głęboki smutek. Tarik jest prześladowany jako homoseksualista, gdyż tutaj homoseksualizm jest nadal przestępstwem.


Turecka telenowela zmienia świat

Co sprawia, że tureckie telenowele zyskują niesamowitą popularność na Bliskim Wschodzie, Bałkanach czy w Grecji?

Słowa kluczowe