FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Zaprowadzenie porządku na forum. 142
Grzegorz_Derebecki

Cześć,

Dostaje sporo zgłoszeń że ktoś niestosownie odzywa się do innego. Nie zawsze takie zachowanie zasługuje odrazu na bana na cały serwis ale myśle, że będzie trzeba ograniczać takim osobą możliwość pisania na forum czy w komentarzach (tu jeszcze się zastanowie).

Co sądzicie o takim pomyśle?

Dodatkowo zauważyłem, że celem pewnych osób jest tylko i wyłącznie prowokowanie innych by tamte coś niestosownego napisały i by potem ich zgłosić do bana – mam dość takich prowokacji i one również będą negatywnie odbierane na tym forum.

Przykład takiego zachowania możecie zobaczyć np w https://fdb.pl/wiadomosci/37089-hobbs-i-shaw-w-pierwszym-zwiastunie-spin-offu-szybkich-i-wscieklych. Gdzie PolepioneKadry w sposób dla mnie nie aktceptowalny prowokuje rolnik_postepowy. Naprawdę mamy zrobić ankietę których osób należy się pozbyć bo ich nie lubicie?

Marac

@Grzegorz_Derebecki Hurrra! Brawa dla Najlepszego Admina Portalu Filmowego Na Literę "F" W Polsce! ;-)




@ZSGifMan Ostatnio to zwróciłem uwagę dlatego, że pomyślałem, że może z roztargnienia pomyliły Ci się nicki i myślisz, że komciujesz nie z podróbą, ale z oryginalnym użytkownikiem.

No i ja nigdy nie twierdziłem, że nigdy nie zdarza mi się odpowiedzieć trollowi, bo sporadycznie mi się zawsze zdarzało, o czym wiesz. No cóż – nikt nie jest święty. Czasem lubię sobie zażartować, czasem ostrzec innych, czasem sprostować jakieś kłamstwa. Staram się jednak ograniczać i przede wszystkim nie bić piany w nieskończoność – zwykle ograniczam się do krótkiego podarcia łaszka lub szybkiego wypunktowania hipokryzji lub zwrócenia uwagi na trollerkę. Przecież nawet Szambonurkowi zdarzało mi się odpowiadać.

A tutaj uważam, że już właśnie nie ma o czym pisać. Jego rżnięcie głupa, że niby nie wie o co mi chodzi, moim zdaniem kończy temat. Nie widzę powodu, żeby mu dalej odpisywać.

[punkty]

Czy Ty trochę nie przesadzasz? Przecież to tylko głupie punkty i to wyłącznie za komciowanie na portalu, a nie za kontrybucje, które mają osobne punkty i ranking. Zachowujesz się, jakby Grzegorz Ci zgwałcił chomika. Zresztą nawet jeśli rzeczywiście są aż tak ważne, to przecież to jest jednorazowa sprawa, a przy swojej aktywności szybko odrobisz "straty". Jak często może się w przyszłości zdarzać coś takiego – że bardzo aktywnemu użytkownikowi kompletnie odbije, co będzie skutkowało koniecznością powtórzenia takiej akcji? Chyba niezbyt często…




@Grzegorz_Derebecki A czy rozwiązaniem problemu punktowego nie byłoby ich "odczepienie" od komentarzy po tychże punktów przyznaniu? Czyli punkty za komcie zostają nawet po usunięciu komentarzy na skutek zniknięcia całego tematu.

Grzegorz_Derebecki

@Marac to by umozliwialo naduzycia np user moglby tworzyc temat i go usuwac za 5 sekund i tak nabic punkty. Mysle ze dla starszych niz obecny miesiac mozna tak zrobic:)

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki nie wolno robić takich ankiet publicznych i linczować użytkowników w przestrzeni publicznej. Od przestrzegania regulaminu jest moderator strony. Wpisy, które łamią regulamin powinny być usuwane, poza tym jest coś takiego jak polityka, albo netykieta forum. Po 3 ostrzeżeniach dany użytkownik traci możliwość pisania na forum.
Taki sposób uważam za najbardziej bezpieczny, od strony prawnej, ALE CZY DOBRY?
Każdy użytkownik coś wnosi w przestrzeń publiczną i bez niego byłoby nudno lub mniej wartościowo, dlatego warto iść po rozum do głowy i utrzymać dyskusję na odpowiednim poziomie, takim, który nie poniża i nie obraża drugiej strony.
Nie da się zupełnie wykluczyć różnorodności opinii, dlatego należy zachować dystans.
Pozdrawiam Was! Dopiero założyłam konto, dzięki za polecenie- Marac!:)

Anonimowy

@BuziakL Mamy nowy nabytek!! Hurra! Miejmy nadzieje że będziesz tutaj często. I że będziesz aktywna. Też uciekinier z konkurencyjnej strony?

BuziakL

@Akira_Kurosawa cześć! Uciekinier to może nie, wpadłam na zaproszenie:P Muszę się wdrożyć w wolnych chwilach, fajnego wieczoru życzę.

Marac

@BuziakL O, witam! Jak miło. Mam nadzieję, że Ci się tu spodoba. Mamy uboższą bazę i mniej użytkowników (na razie), ale za to milszą atmosferę i sprawniejszy, inteligentniejszy i kompetentny "zarząd".

A co do Twoich uwag, to zauważyłem, że jesteś nowa także "tam", więc możesz nie być świadoma, że spam i trolling to prawdziwa plaga na polskich portalach filmowych. Stąd też Grzegorz (szef FDB) jest na te kwestie bardzo wyczulony (i słusznie!). To robactwo trzeba bezlitośnie tępić, bo inaczej nie da się tego opanować. Na pierwszy rzut oka to może wyglądać jak jakiś zamordyzm, ale inaczej się z tutejszymi/tamtejszymi trollami nie da. Zapewniam Cię, że nikt nie cenzuruje tutaj kulturalnych rozmów ani nie nęka normalnych użyszkodników.

Siwy1984

@Grzegorz_Derebecki

Uważam że bardzo dobra decyzja , szkoda by było tych komentarzy pod filmami które wrzucał Adrenochrom , ponieważ jak najbardziej trzymają one poziom (on podobnie jak ja sporo oglądał horrorów , więc widziałem nie jeden jego komentarz pod filmem) , po za tym ja osobiście jak mam być szczery nie zauważyłem wcześniej jakiś jego strasznych występów tu na forum , owszem zdarzało mu się czasami z czymś za ostro wyskoczyć , ale nie był to jakiś hardcore jak dla mnie bynajmniej , no chyba że coś mi umknęło , bo też nie zawsze zaglądam akurat na forum.

Natomiast to co wydarzyło się tu ostatniej soboty to już inna kwestia , i jeżeli doszło do takich akcji jak tutaj czytam to oczywiście nie można tego tolerować i ban jak najbardziej słuszny.

Pozdrawiam : )

@ZSGifMan

Wydaje mi się że kto jak kto , ale ty to na pewno szybko odrobisz straty jeśli chodzi o punkty za aktywność.
Bądź co bądź jesteś tu według mnie siłą napędową tego forum za co cię cenię , i na pewno dasz sobie radę : )
Ja bym się tym aż tak bardzo nie przejmował.

@BuziakL

Witamy na pokładzie.. : )

BuziakL

@Marac witaj! Rozumiem, no pewnie, że nowa i tam, i tu jeszcze nowsza:) Tak, moderowanie to ciężki kawał przeprawy i pewnie stres. Do tego decyzje są trudne, ale trzeba się kierować przede wszystkim zasadami, które tu są ustalone, bo inaczej z tego wszystkiego wychodzi nieobiektywne moderowanie, a tak jak będziemy wiedzieć, że tu jest konsekwentnie i do celu, to sporo osób powinno się zastanowić, zanim "odpali petardę" w kierunku innej osoby. Ja się dopiero rozglądam, dziś miałam mega ciężki dzień, więc pewnie będzie mnie więcej w weekend.

@Siwy1984 cześć!:) Dzięki ogólnie za miłe przyjęcie.

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Jak możesz i chcesz to proszę sprawdź czy da się coś zrobić z tymi punktami i cokolwiek z nich odzyskać, ale czasu i treści utraconej w skasowanych postach to i tak nie wróci…




@Marac

> Ostatnio to zwróciłem uwagę dlatego, że pomyślałem, że może z roztargnienia pomyliły Ci się nicki i myślisz, że komciujesz nie z podróbą, ale z oryginalnym użytkownikiem.

Ale właśnie tak było, bo jak zawsze ja – zagapiłem się i stąd pomyłka, lecz całe szczęście, że mnie w porę upomniałeś, dzięki.

> Czy Ty trochę nie przesadzasz?

Większość moich postów była wspomnieniami, dzieleniem się wiedzą, linkowaniem klipów i muzyki, z tych ostatnich zaczęliśmy pisać w moim temacie, który się ostał, by potem przejść do kilku jego muzycznych tematów i tam sam nie wiem jak dużo tego było, ale widząc po tych "głupich" punktach, to ogrom! Dodam tylko, że praktycznie nigdy nie piszę tutaj mniej niż kilka-kilkanaście zdań, a krótkie posty w stylu "Okej", czy "Hmmm" mi się nigdy nie zdarzają. To domena innych i innego portalu.
W każdy post wlałem dużo myśli, a niektóre zestawienia wideoklipów tworzyłem po kilka godzin! Nie zmyślam, było jedno zestawienie z muzyką, które pamiętam to dobrze układałem od 1 do prawie 6 rano! Tak, pięć godzin – jeden post! Teraz tego nie ma, nie odzyskam już tego. To pewnie przesada, w końcu co się stało?

> Zresztą nawet jeśli rzeczywiście są aż tak ważne, to przecież to jest jednorazowa sprawa, a przy swojej aktywności szybko odrobisz "straty".

Chyba zupełnie mnie nie czytałeś jak pisałem, że to nie pierwsza taka sprawa, tylko kolejna i tak się składa, że przysłowiowa trzecia. W sumie lekką ręką szacuję na te trzy razy sumaryczną stratę na poziomie 6000 punktów! Tak sześć tysięcy. Grzesiek był miły i wyzerował mi minusa niejako "oddając" nieco ponad 1200 punktów, ale reszta przepadła praktycznie dokładnie tak samo jak moja praca i czas poświęcone na pisanie tutaj. Wcześniej pisałem też, że odrabiałem te straty, na początku jakoś z 800, potem chyba ponad 1200, ale ile można? Pal sześć te punkty, ale moje wspomnienia i myśli przelane na forum zniknęły z Adrenochromem bezpowrotnie… Nie byłem tu na to zupełnie gotowy. To nie ten portal – myślałem, ale i tak zniknęło…

> Przecież to tylko głupie punkty i to wyłącznie za komciowanie na portalu…

Tak, to tylko głupie punkty za komentarze na portalu. Punkty za komentarze głupie, to i te komentarze muszą być głupie, a takie mógł wpisać tylko głupi użytkownik. Przyznam, że się tego nie spodziewałem…
Pewnie też sobie pomyślisz, że to głupie, ale Tobie się przyznam, że od tych trzech dni siadam przed kompem i ze smutkiem patrzę się godzinami w ekran nie wiedząc co wpisać! To zapewne bardzo głupie, ale to co się stało zgasiło mnie tak, że odechciało mi się wszystkiego! To bardzo smutny tydzień dla mnie, nic nie oglądam, nic nie słucham, tylko siedzę i wciąż się zadręczam: gdzie popełniłem błąd?
Ale najgorsza dla mnie, (do tej pory) człowieka czynu, jest moja zupełna na to bezsilność! Nic nie mogę zrobić, żeby to odzyskać, tylko tu poprosić, jak i nic nie mogłem zrobić żeby temu zapobiec, chociaż jedno jednak mogłem zrobić – nie wchodzić tu, nic nie pisać!

Dla jednego "tylko", dla drugiego "aż", dla pierwszego "głupie", dla drugiego "ważne". Od jakichś 8-9 miesięcy poświeciłem się temu portalowi bez reszty i każdą wolną chwilę spędzałem na pisaniu tutaj, jak nie zaglądałem, czytałem i pisałem to dodawałem treści. Zanim to nastąpiło miałem dużo czasu i oglądałem dużo filmów, bo poprzedni portal mnie przestał bawić dawno temu, o czym sam wiesz najlepiej. Aktywność tutaj zabrała mi możliwość oglądania dziesiątków filmów i seriali, na które wcześniej miałem czas i w latach 2016-17 oglądałem czasem po 2-3 filmy dziennie. Spędzając tutaj każdy wolny moment zaniedbałem to, w zasadzie całkowicie zrezygnowałem z oglądania w tygodniu i jedyne filmy widywałem w weekendy.
Po tym wszystkim zacząłem się zastanawiać nad swoim postępowaniem. Teraz zaczynam nawet myśleć, że to mógł być błąd! Chyba powinienem wyciągnąć z tego wnioski i jak najszybciej to naprawić – wziąć urlop od FDB i zająć się tym czym kiedyś: oglądać film za filmem w swoim wolnym czasie! A tu ograniczyć się tylko do klikania ocen i rzadko jakiejś zdawkowej opinii.
Dopiero teraz to mi brzmi jak całkiem niezły plan…




@Siwy1984

> Wydaje mi się że kto jak kto , ale ty to na pewno szybko odrobisz straty jeśli chodzi o punkty za aktywność. Bądź co bądź jesteś tu według mnie siłą napędową tego forum za co cię cenię , i na pewno dasz sobie radę : ) Ja bym się tym aż tak bardzo nie przejmował.

Dzięki wielkie, miło mi i doceniam uznanie, ale chyba właśnie się wyczerpałem – zwyczajnie skończyły mi się siły.
A w obliczu brutalnej prawdy jaka właśnie do mnie dotarła, że nie mam żadnych gwarancji, że taka sytuacja się kiedyś nie powtórzy, to po prostu nie warto nic odrabiać. Dwa razy pracowicie odpracowałem straty, to był trzeci, więcej już nie zaryzykuję.
Ja odpadam!




Ale widziałem, że macie nową koleżankę @BuziakL – witaj serdecznie! – może ona przejmie inicjatywę, bo jak nie to forum jest tylko i wyłącznie w Waszych rękach…


Cześć.




P.S.
Aha, prawie zapomniałem:
Adrenochrom – wielkie dzięki za wszystko! Było miło razem z Tobą, aż do czasu jak postanowiłeś wdepnąć na minę i szkoda wielka, że nie pomyślałeś o tym, że ja przecież… jestem tuż obok Ciebie!


Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan Zobacze czy uda sie odzyskać dane na forum :) rozumiem, że nad tym Ci najbardziej zależy?

Marac

@ZSGifMan "pięć godzin – jeden post! Teraz tego nie ma, nie odzyskam już tego. To pewnie przesada, w końcu co się stało? […] Pal sześć te punkty, ale moje wspomnienia i myśli przelane na forum zniknęły z Adrenochromem bezpowrotnie"

Moment moment… Do tej pory biadoliłeś nad punktami – a przynajmniej ja odniosłem wrażenie, że to Cię tak strasznie boli. I tylko do lamentu nad punktami się odniosłem. To co teraz piszesz to zupełnie co innego i absolutnie nie próbowałem bagatelizować Twojego komciowania. Jeśli to usunięcie komci Cię tak naprawdę boli, to w pełni rozumiem Twoje rozgoryczenie.

"Chyba zupełnie mnie nie czytałeś jak pisałem, że to nie pierwsza taka sprawa, tylko kolejna i tak się składa, że przysłowiowa trzecia."

No rzeczywiście jakoś to mi umknęło. A te poprzednie czystki z czego wynikały?

BuziakL

@ZSGifMan też witam i kojarzę Ciebie z innego forum:) Pisaliśmy tam o sporcie, ale nam wszystko wyrzucili do spamu:( A tak kulturalnie pisaliśmy. Pozdrawiam

Adamus0101

@BuziakL Bo tam wszystko traktują jako spam ;)

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Tak sobie myślę, że gdyby dało się przywrócić stan z piątku przed tym feralnym weekendem, to byłoby bardzo fajnie, ale obawiam się, że to nie jest możliwe. Zresztą znakomita większość tych treści ze stycznia i lutego br. była bezpośrednio związana z Adrenochromem, a im dłużej nad tym myślę, tym bardziej się zastanawiam czy chcę to widzieć po tym co on zrobił.




@Marac

> Do tej pory biadoliłeś nad punktami – a przynajmniej ja odniosłem wrażenie, że to Cię tak strasznie boli.

Dla mnie te punkty są tożsame z pewną zawartością komentarzy, to nie tylko liczba postów jak gdzieś indziej, ale niejako odzwierciedlają w pewien sposób treść, a było jej wieeele. Tak, boli mnie.
Dodatkowo znalazłem wreszcie kategorię, w której czułem się jak ryba w wodzie i sprawiało mi to olbrzymią przyjemność, to pisanie tutaj. Wcześniej nie miałem pojęcia o jakiejś punktacji i rankingach w tej kategorii, ale jak się zorientowałem, że taka jest a ja jestem jej liderem dodało mi to tylko wiatru w skrzydła. I tu przychodzi pytanie do Ciebie: jak Ty byś się czuł, gdybyś trzy razy z nie swojej winy lądował z pierwszej pozycji na ostatniej?? Tydzień temu miałem coś chyba nieco ponad 2600 pkt. po niedzieli minus 1250! Po mojej prośbie zrobienia z tym czegoś Grzesiek zlikwidował tę ujemność, ale i tak wylądowałem z ZEREM! Dlaczego? Za co?

> No rzeczywiście jakoś to mi umknęło. A te poprzednie czystki z czego wynikały?

To były sprawy z Dwugrotem i Suchym Wilkiem, był jeszcze jakiś inny ancymon, ale już nie pamiętam jak się zwał.
Moja wina była taka, że niepotrzebnie się z nimi zadawałem, pisałem do nich, ale nie robiłem tego co oni. Tutaj z Adreno sprawa nie była taka jasna, mało kto się spodziewał, a już na pewno nie ja…




@BuziakL

Owszem kulturalnie, ale widać niewygodnie… politycznie i to dlatego.
Wszystkiego dobrego :)


Chemas

@ZSGifMan

Muszę potwierdzić. Ja sam z Tobą wymieniłem masę komciów na tematy ogólnie muzyczne. Szkoda ich

Szczerosc

Bez poprawności politycznej: Wszyscy zbanowani userzy to "wolnościowcy". ;D

BuziakL

@ZSGifMan nie ogarniam dokładnie o co chodzi. Jeżeli jakiś user jest zbanowany, a jego komentarze są niezgodne z regulaminem to się je usuwa. Ale komentarze innych użytkowników pozostają, tak raczej powinno być.
Ogólnie bym nie usuwała komentarzy, które nie łamią regulaminu, nawet tych od zbanowanego usera. Komentarze są integralną częścią forum, bez nich nie ma forum, więc w regulaminie można dać zapis, że komentarze stają się własnością forum.
A i jeszcze jest taki wyjątek: jak na forum jest gównoburza, to wtedy się wycina całą dyskusję i wszystkich komentujących- wtedy tak, takie treści nikomu nie są potrzebne i totalnie rozwalają atmosferę na forum.

Są fora, gdzie moderator widząc, że zaczyna się gównoburza, zamyka temat, by nie doszło do eskalacji problemu. Dodatkowo może zablokować na 24h usera, do którego nie dociera, że ma się ogarnąć.

@Adamus0101 na tym innym forum jest taki problem, że nie mają działu do luźnych pogadanek, wtedy wszystko mogą właśnie brać za spam bo jest pisane nie na temat:) Cwana zagrywka.

@Grzegorz_Derebecki cześć, mam pytanie. Właśnie oceniam filmy i widzę, że jak oceniłam aktora w jednym filmie, to w drugim, jak chcę go też ocenić- pokazuje mi ocenę aktora z poprzedniego filmu.
Czy to znaczy, że przy filmach nie można ocenić aktora oddzielnie za każdy film, tylko pozostaje 1 ocena ogólna?

Siwy1984

@BuziakL
Wprawdzie Grzegorzem nie jestem ale odpowiem za niego.. : )

Tak , jeśli chodzi o aktorów i aktorki ocena jest jedna ogólna , możesz sobie też tworzyć swoje własne listy np. "Ulubionych aktorów"

Wiem że niektórzy pewnie są zwolennikami oceniania aktorów z każdego filmu osobno jak jest to obecnie na "pewnym portalu" , ale ja akurat jakoś wolę tą opcję z jedną ogólną oceną jak jest to tutaj.
W "tamtym miejscu" też kiedyś tak było , ale później to zmienili.

Pozdrawiam : )

Grzegorz_Derebecki

@BuziakL Tak u nas na razie przynajmniej oceniasz aktora za całokształt.
@ZSGifMan przywróciłem starsze wpisy.

Pozdrawiam.

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Dziękuję!




@BuziakL

Widzisz, to dosyć proste.
Był tu user z którym bardzo dużo pisałem i nic nie zwiastowało, że nagle mu odbije. Jak już to się stało, to nafajdał tak na forum w ciągu kilku godzin i w tylu miejscach, że w sumie trudno się Grześkowi dziwić, że usunął całkowicie wszystko z góry na dół co się z nim wiązało.

Ale jak widać słucha próśb i poświęcił swój czas, by odzyskać po raz pierwszy to o co go Marac poprosił, a teraz widzę, że i mnie posłuchał :)

P.S.
Uważaj gdzieś indziej (i inni też), bo doczekałem się podróby i właśnie leje tam swój jad. Jak nic kryje się za tym ten mój były już do niedawna "dobry" znajomy.


BuziakL

@ZSGifMan widziałam ten wpis tam, bo to mnie wtedy ten ktoś zacytował i myślałam, że to Ty! Ale jaja! To trzymaj się, nie ma sensu dawać się wyprowadzić z równowagi..

@Siwy1984 i @Grzegorz_Derebecki dzięki za informacje, teraz już jest wszystko jasne.

ZSGifMan

@BuziakL
                                   
No, uważaj, uważaj! ;)
Nawet nie masz pojęcia ile razy ja się na takich nabrałem, a to wchodząc "na szybko", a to myśląc o czymś innym, albo co odpisać… dużo tego było, nawet Marac mnie ostatnio "pilnuje" i upomina ;D
                                   


Marac

@ZSGifMan "Dla mnie te punkty są tożsame z pewną zawartością komentarzy, to nie tylko liczba postów jak gdzieś indziej, ale niejako odzwierciedlają w pewien sposób treść, a było jej wieeele. Tak, boli mnie."

OK, teraz już rozumiem. Nie byłoby nieporozumienia, gdybyś od razu skupił się na stronie komciowej a nie punktowej w swoich (teraz już zrozumiałych) pretensjach. Ale już czaję, że dla Ciebie to jakby dwie strony tej samej monety.

" I tu przychodzi pytanie do Ciebie: jak Ty byś się czuł, gdybyś trzy razy z nie swojej winy lądował z pierwszej pozycji na ostatniej??"

Gdyby mnie spotkało coś takiego odnośnie punktów za kontry to by mnie jak najbardziej wuj strzelił. Ale ciężko mi jednak przykładać tę samą wagę do punktów za komciowanie. Usunięcie komci – tak. Ale sama strata punktów? Eeee… Punkty za kontry to dla mnie jednak taki dowód włożonej pracy w rozwój portalu. Ale punkty za komcie? To tylko dowód, że tracę czas na dyskusje o dupie Maryni. ;-)

Chemas

@Marac

O ile to były komcie o dupie maryni

ramsayek

Podważanie decysji Pana Grzegorza o usunieciu aktywności użytkownika Andrenochroma nie powinno mieć wogóle miejsca. Pan Grzegorz jest właścicielem portalu i wie co jest dla niego najlepsze.
A użalanie się, że straciło sie kilka punktów jest nie na miejscu. Współczuje Panu Grzegorzowi, bo zapewne został zasypany prywatnymi wiadomościami w związku ze stratą punktów.

A na przyszłość powinna być to nauczka dla tych, którzy rozmawiają z trollami.

BuziakL

@ZSGifMan masz rację, człowiek w pośpiechu wpada na forum, pisze, czyta i nawet nie zastanawia się, że może pisać z klonem :(

@Grzegorz_Derebecki nie do końca rozumiem dyskusję odnośnie tych utraconych punktów, ale czy nie można zrobić tak, że zdobyte punkty nie odejmują się, ponieważ jak rozumiem zostały przyznane zasłużenie za duże zaangażowanie w tworzenie portalu?
Dopiero jak ktoś zawini, może mieć odjętych x punktów.
Pisząc to nie wchodzę w kompetencje władzy portalu, zwyczajnie rzucam sugestię, dzięki której nie będzie dochodzić do spadku zaangażowania użytkowników.

Rozumiem, że te punkty dostajecie za komentowanie i dodawanie treści.
Macie pewnie jakieś progi ilościowe dot. napisanych komentarzy i dodanych treści do bazy.
Przemyślcie to:)

Grzegorz_Derebecki

@ramsayek uważa, że konstruktywna rozmowa jak najbardziej jest na miejscu i nie przeszkadza mi :)
@BuziakL tak planuje to poprawić by ewentualne punkty z poprzednich miesięcy nie odejmowały się przy ich usuwaniu.

ZSGifMan

@BuziakL
                                   

Coraz bardziej zastanawia mnie ten cały ramsayek, bo gada jota w jotę jak mój podrabiacz z innego miejsca, więc albo nie ma własnych myśli i umie tylko klepać cudze, albo co o wiele bardziej prawdopodobne, to jest jedna i ta sama osoba.
                                   


                                   

@Marac
                                   

Cieszę się, że wyjaśnione, w sumie to nawet dobrze mnie zrozumiałeś, właściwie chodziło mi o obie rzeczy i punkty i posty, posty wróciły, punkty już nie, ale widać nie można mieć wszystkiego ;)
Możliwe, że trochę przesadziłem z "rozpaczliwością" moich wypowiedzi, ale jako, że bardzo chciałem odzyskać… no i wróciły :))
                                   

BuziakL

@ZSGifMan niestety, ale tego nie wiem. Nie ma sensu obracać się za siebie.
Wiem, że takie sytuacje później powodują, że człowiek czuje się osaczony, ale mam dużą nadzieję, że Wy z tym chłopakiem dojdziecie kiedyś do porozumienia, bo przecież chyba nic takiego się nie stało, by zaraz on miał Ciebie prześladować.
Poza tym, jeżeli był taki fajny, co też chyba gdzieś pisałeś wcześniej (do momentu nagłego zwrotu akcji), to tym bardziej powinien przyjąć bana na klatę, poprawić się i może za jakiś czas poprosić o przyjęcie do forumowej grupy.
Czasami są takie sytuacje, na innym forum widziałam, ale dodam, że niestety nie każdy potrafił się poprawić po takim powrocie:(

ZSGifMan

@BuziakL

Ale to raczej nie był on, tzn. nie jest to jedna i ta sama osoba, a przynajmniej tak się wydaje, bo kto byłby w stanie ponad pół roku udawać zwykłego użytkownika, by potem nagle odstawić coś podobnego jednocześnie nie mając z tego zupełnie nic poza owym banem. Miał jakieś tam swoje, ale to chyba każdy ma i całkiem miło się gadało, tym większe niedowierzanie na koniec…
                                   

Natomiast to o czym powiedziałem Ci wcześniej, to jakiś inny pacjent szpitala dla obłąkanych jak nic, bo ma niezłe już nawet nie rozdwojenie jaźni tylko rozszczepienie jej na 100 czy nawet 150 różnych innych! Podrabiał praktycznie każdego bardziej aktywnego tam usera! Teraz padło i na mnie. do tego irytujący spam, pionowy spam zajmujący n stron w dół, homoseksualne obrazki itp. a wszystko to po to, by irytować i utrudniać korzystanie z portalu normalnym użytkownikom. Podkreślam tu normalnym!
                                   

Siwy1984

@ZSGifMan

Fajnie że wróciłeś.. : )

Co do tych klonów to ja bym się nimi nie przejmował , tylu ich już w "tamtych miejscu" było..
Dobrze że i tak tego tutaj tak dużo nie ma i co najważniejsze Grzegorz się z nimi tu za dużo nie pieści.

Nie to co na "tamtym" upadłym portalu że nie raz cały dzień pionowe spamy jeden na drugim były i nikt nic z tym nie robił (kurde jak mi się wszystko zwieszało przez te spamy) , a teraz byle pierdołkę tam ktoś skrobnie i już szybko blokują..

Choć z jakimiś gejowskimi obrazkami jeden tu taki się kiedyś pojawił , na szczęście Grzegorz to chyba szybko usunął , a strasznie mnie to wtedy zirytowało bo ten jakiś troll jeszcze przy tym gejowskim zdjęciu flagę Niemiec wstawił , jakby Niemcy to jakaś stolica gejów była.. Szkoda gadać..

BuziakL

@ZSGifMan i @Siwy1984 widziałam tam ten pionowy spam, dość często ostatnio. Niestety tak jest, głównie w weekendy i w nocy, kiedy trole wiedzą, że np. obsługa forum ma wolne.

ZSGifMan

@Siwy1984

Dzięki :)
                                                  
Moim zdaniem to recepta na to jest prosta: musi być coś, co rozsierdzi ludzi i jak najbardziej rozpocznie jakąś wrzawę. Tematy gejowskie są zawsze na topie (list powodujących nerwy i pyskówki), a Niemcy też Polakom zaszli za skórę ostatnimi czasy, więc stąd takie połączenie. Były jeszcze przecież powoływania się na tematy żydowskie, ale z tego co pamiętam, to było specjalnie jak lanie oliwy do ognia, bo w samych superlatywach, że ostatecznie wygrają, najpierw upomną się o kamienice, potem odbiorą nam pół Polski, która niby im się należy i taki tam bełkot zwarzonej galarety w potłuczonej dyńce…




@BuziakL

No i tego właśnie nie rozumiem, bo to już jest zupełnie bez sensu. Wiedzą, ze się zmieniło, długo czasu to miejsca nie zagrzeje, ale pomimo tego jakaś nieodparta siła pcha ich do nafajdania choćby na chwilę, choćby w samym środku nocy kiedy większość już śpi, albo jest za bardzo pijana, żeby zaglądać na jakieś fora. Ale i tak muszą to zrobić, choćby nawet na tę chwilę. Bezsens.


BuziakL

@ZSGifMan prawdopodobnie może chodzić np. o zemstę, hejt wobec portalu lub chorobę, albo o zwykłe, chore żarty.

@Siwy1984 lub ktoś inny, napiszcie mi, czy ja też mogę dawać plusiki do niektórych komentarzy? Klikam plusik, ale nic się nie dzieje. Dlaczego?

Szczerosc

@ZSGifMan "Tematy gejowskie są zawsze na topie (list powodujących nerwy i pyskówki)"
Tak jak mowa nienawiści wobec gejów.

Siwy1984

@ZSGifMan

Też mnie zawsze zastanawia co tacy mają w głowie żeby wchodzić na forum i siać choć przez chwilę jakiś fetor , chęć zaistnienia przez moment , żeby o nim mówiono , pisano ?
Sam już nie wiem..choć osobiście wydaje mi się że są to raczej osoby które w życiu codziennym nie mają odwagi się do nikogo odezwać i próbują chociaż na takim forum wyładować swoje emocje , i pokazać co to nie oni , a w takim autobusie cichutko z telefonikiem jeden z drugim siedzi i boi się własnego cienia..

@BuziakL

Musisz mieć przynajmniej 50 komentarzy o ile dobrze pamiętam żeby móc dawać plusy lub minusy przy komentarzach.
Kiedyś nie było tu tych ograniczeń z tymi plusami i minusami , ale jesienny zjazd niektórych trolli z Filmwebu doprowadził tu do tego że Grzegorz musiał to ograniczyć , ponieważ zaczął się tu robić przez to bałagan na forach..

@Szczerosc

Nikt tu nie sieje żadnej mowy nienawiści do gejów , ale chyba sam rozumiesz że do wrzucania gejowskich fotek służą portale przeznaczone dla gejów , a nie portale filmowe..

BuziakL

@Siwy1984 Tobie też dzięki za informację, cierpliwie poczekam, aż pyknie mi 50. Dobranoc Wam.

ZSGifMan

@BuziakL

Może to i chore żarty, ale tyle miesięcy się do nich zabierać jak do jeża?! Nie wiem, zwyczajnie tego nie rozumiem, ale możliwe. Ja jednak skłaniałbym się do wersji o chwilowym zaćmieniu, bo choć wydawało się, ze nic nie robił, to jednak coś tam wniósł do tego portalu, zawsze jakaś wiedza została i całe szczęście, że wróciła po "czystkach". Szkoda, ale cóż, jego wybór i "life goes on"! :P
                                                                                     




@Siwy1984

> ale chyba sam rozumiesz że do wrzucania gejowskich fotek służą portale przeznaczone dla gejów , a nie portale filmowe..

Celnie w punkt, świetnie powiedziane, ale on i tak tego nie zrozumie ni w ząb! Najgorsze jest to, że w tej szajbie nowoczesności nie pozwalają już nikomu mieć własnego zdania i w trakcie tej homo propagandy, gdy trafi się ktoś komu się to zwyczajnie nie podoba i uważa, że jest to nie na miejscu, to zaraz mowa nienawiści, bandyta homofob! Albo jesteś z nami, albo już nawet nie przeciwko nam, tylko jesteś śmiertelnym wrogiem. A ludzie mają prawo jasno powiedzieć, że to a to im się nie podoba i nie pochwalają tego a tego.
                                                                      

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki mam pytanie, bo widzę, że mamy na profilu zakładkę "wiadomości".
Może przeanalizujesz możliwość wdrożenia nowej funkcji, mianowicie, by w tej zakładce (lub zakładce powiadomienia) pojawiały się powiadomienia, jeżeli ktoś odpisze na nasz komentarz lub da nam plusa, lub minusa. Co Ty na to?

Dodatkowo można zrobić przy tematach funkcję "obserwuj" i powiadomienia, by spływały również do tej zakładki, gdy ktoś napisze w danym temacie.

Jeżeli dawanie plusów i minusów wzbudza kontrowersje, to proponuję koniecznie zrobić możliwość otrzymywania powiadomień, kto daje mi plusa lub minusa;)

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki a co myślisz o dodaniu do tematów stronicowania po konkretnej ilości komentarzy? Wtedy byśmy nie musieli tak często przewijać, przyznam, że to zniechęca.
Dodatkowo przy temacie, prawy górny róg, warto dać podlinkowane "ostatni post", wtedy klikając, przenosi nas do ostatniego komentarza i też nie trzeba przewijać całego tematu.

ZSGifMan

@BuziakL

Klawisz "End" potrafi zdziałać cuda :]
To kwestia przyzwyczajenia, ja gdy wchodzę w dany wątek od razu go naciskam i ląduję w mig na końcu, dalej w miarę potrzeby przemieszczam się ku górze.                                                                                                          

Grzegorz_Derebecki

@BuziakL stronicowanie jest ale troche inaczej rozwiazane :) widać je np w tym wątku na samym poczadku

BuziakL

@Grzegorz_Derebecki przyznam, że szkoda bo nie jest intuicyjne, a to przewijanie doprowadza mnie już do omdlenia :D Ale, jak już tak musi być, to niech będzie..

@ZSGifMan nie miałam pojęcia, że enter mnie zrzuci na sam dół strony, zaraz to sprawdzę.
Edit: U mnie nie działa, próbowałam też w połączeniu: CTRL+Enter..

fredaser

@BuziakL Nie enter tylko "end" :)

BuziakL

@fredaser haha! Dzięki, ciekawe, dlaczego kilka razy odczytałam end, jako enter.. No nic, uratowałeś moją cierpliwość.

ZSGifMan

@BuziakL

Teraz, gdy już naciskasz odpowiedni klawisz, to ja funkcjonalność, jest poprawa?
                                                                 


                                                       

Zapewne wiesz też dlaczego atomowe walizki mają na filmach tyle zabezpieczeń, bo sam przycisk naciska się wyjątkowo łatwo, zwłaszcza ten nieodpowiedni :P
                           


Z filmu Gry wojenne {1983}

                                                          

BuziakL

@ZSGifMan :D Tak, wszystko działa, dziękuję!
U mnie chyba zadziałał mechanizm przyzwyczajenia, pisze "End", ja przeczytałam "Enter", praktycznie nie korzystam z "End", więc pewnie dlatego tak mi się ten enter wkręcił.
Coś w stylu "co innego mam na myśli, co innego robię".

Marac

@ZSGifMan "Klawisz "End" potrafi zdziałać cuda "

Ja tam polecam do tego celu gesty myszy. Nie trzeba nawet sięgać do klawiatury.

ZSGifMan

@BuziakL

> …zadziałał mechanizm przyzwyczajenia, pisze "End", ja przeczytałam "Enter"…

Doskonale znam ten ból, sam potrafię wiele razy wykręcić coś podobnego, ale w oczywiście innej materii, bo nie komputerowo-internetowej, bo tu się za bardzo znam ;)

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… ;D
Hehe, nie wiem co we mnie wstąpiło kiedyś tam, ale Marac miał ze mną ubaw, albo utrapienie, jedno z dwojga, no bo ja nie mam pojęcia czemu jego nicka czytałem sobie w myślach Marak i tak też mu napisałem kiedyś… ale mnie zjeb*** spotkała, oj miałem za swoje :))




@Marac

Oczywiście używam gestów myszy od lat wielu i przez wieki miałem (i dalej na niektórych kompach mam) Fire Gestures, ale skończyło się wsparcie na wersje post 52 ESR, no i siłą rzeczy musiałem inne testować i to już nie to, gesty są dziadowskie, funkcjonalność kuleje, jakoś się nauczyłem używać np. smartUp Gestures, ale to już nie to, więc nauczyłem się nawigować na dwie ręce(!) Myszą nawiguję po stronie, czasem niektóre gesty wykonam, przeważnie przechodzenie linkami do nowej karty, zapisywanie jakichś treści itp. reszta nawigacji jak zmienianie kart, wstecz, refresh, home-end itp. wykonuję z klawiatury i mówię Ci z ręką na sercu: to jest dopiero szybkość ;D
Sprawdź sam.
                                                                                

Proszę czekać…