• FDB.PL — 975

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Temat wątku - Czas trwania filmu z FP

• Chemas

Po konsultacji z weryfikatorem postanowiłem założyć taki temat.
      Chodzi o czas trwania filmu i jego zapis na Film Polski.
      Na FP najczęściej czas trwania jest zapisywany w minutach, to znaczy, jest na przykład jak byk: 45 min. No i wszystko jasne. Spotkałem się jednak często, szczególnie w przypadku filmów dokumentalnych, z zapisem typu 6’12’’. Odbieram to jako 6 minut i 12 sekund. Podałem taki przykład, bo akurat znalazłem film na FDB, który ma zaakceptowane 6 minut, a na FP miał właśnie taki zapis.
      Ciekaw jestem co o tym sądzicie. Pytanie głównie skierowane do werów, ale oczywiście nie tylko.

PS przy okazji mam pytanie
      Ktoś wrzucił dwuczęściowy film:

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=4221885

jako serial, jak to teraz traktować?
      Czy zmienić typ na film, bo w zasadzie odcinków nie ma. Poza tym jest też problem z czasem trwania, bo na FP jest 2 części po 27 minut. I jest tak właśnie dodane w treści na FDP.
      Chciałem dodać tu treść, alwe nie wiem czy mam przerabiać na film, czy co robić ?

• -
      • +
      • 0
    • Camizi

@Chemas

1. Tak, jest to czas trwania podany z dokładnością co do sekund. Dotyczy to nie tyle filmów dokumentalnych, co krótkometrażowych (w tym etiud). Choć zabawa w taką dokładność ma średni sens moim zdaniem. Nawet w filmotece Filmu Polskiego można znaleźć przykłady, gdzie wideo trwa ciut krócej lub dłużej, niż sugeruje informacja w bazie.

2. Na fdb było to dodane już dawno temu (brak historii dodanych treści). Ja bym dał jako typ TV (produkcja: dla Programu 1 TVP) z czasem trwania 54 (tak to np. widnieje w bazie sfp). Nie widzę zbytnio sensu w robieniu z tego miniserialu, dodawania do niego dwóch odcinków, po czym uzupełnieniu w obu tej samej obsady.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@Camizi
      Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.
      Co do drugiej kwestii też tak myślałem, żeby połączyć te dwie części w jedno TV z łączonym czasem.
      Jeszcze raz dzięki Pozdro :)

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@Chemas

Już nie pamiętam dokładnie, czy podobną sytuację miałem tutaj czy na tym drugim portalu, ale w takich przypadkach jak wspomniane 6’12’’ wpisujemy czas trwania 6 minut, a gdyby było np. 6’32’’ to wtedy będzie to 7 minut. Stosuje się zasadę zaokrąglania 4/5 co znaczy, że wartości do 0,4(9) są ucinane w dół natomiast od 0,5 są dopełniane w górę do pierwszej kolejnej liczby branej pod uwagę.

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@ZSGifMan
      Ja też stosuję taką zasadę.
      Dzięki za zainteresowanie tematem. Bo temat jest według mnie ważny.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@Chemas

Spoko.

A nie masz przypadkiem problemów z dystrybutorami, bo producentów można dodawać na bieżąco, ale lista dystrybutorów jest zamknięta i jakoś nie mogę się zabrać do zwrócenia uwagi na ten problem. A jest problem, bo od jakiegoś pół roku całkowicie przestałem dodawać dystro, bo nie chce mi się sprawdzać czy są w bazie, bo na 99% nie ma.
      Bardzo dobrze (moim zdaniem) byłoby, gdyby dodawało się ich dokładnie tak samo jak wytwórców, przecież i tak to ktoś zweryfikuje, nie? ;)

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@ZSGifMan

Próbowałem dodawać dystrybutorów, ale napotkałem wielkie problemy (głównie jeśli chodzi o źródło), odszedłem więc od tego całkowicie.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@Chemas

To dokładnie tak samo jak ja.      
      Nie byłem w stanie przebić się przez blokadę dystrybutorów i zwyczajnie przestałem dodawać wszystkich, bo uznałem że nie ma sensu sprawdzać czy są czy nie skoro i tak większości nie ma.

Akurat ze źródłami nie miałem wcale problemów, ale to niejako wynika z tego, że nie miałem jak dodać nowego dystrybutora.      

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@ZSGifMan
      Rozumiem :_
      Idę spać, jutro robota :)
      Na pożegdanie
      https://www.youtube.com/watch?v=U2Kyu4XURaE
      :)

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

@Chemas

Hehe, świetny kawałek!           
      Wypocznij przed robotą, kolorowych snów ;) a na sen… Na Sen

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

@ZSGifMan

Dzięki :)
      Ciekawe, czy faktycznie tak gra na gitarze.

• -
      • +
      • 0