FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Gwiazdki (ocenione) i serduszka (dodane do ulubionych) 18
Siwy1984

Mam małe pytanie, nie chcę być upierdliwy, podobają mi się te większe gwiazdki ale nie dało by się żeby były one wraz z serduszkami jednak pomarańczowe w środku po ocenieniu i dodaniu do ulubionych jak było to dotychczas ?
Trochę to jednak lepiej się prezentuje po za tym trzeba się dobrze przyjrzeć w tą ramkę gwiazdki żeby zobaczyć różnicę pomiędzy ocenionymi filmami a tymi nie ocenionymi (może to kwestia przyzwyczajenia się, ale tak mi się zdaje że lepiej by to jednak wyglądało)

fredaser

@Siwy1984 Dołączam się do prośby, gdyż faktycznie teraz wygląda to gorzej i mniej czytelnie niż przed zmianą.

Marac

@Siwy1984 Dokładnie. Bardzo spadła czytelność. :-(

ZSGifMan

@Siwy1984

Dzięki Siwy :)

Zazwyczaj to ja marudzę na zmiany i miauczę jak mi się nie podobają jakieś kolejne duperele i głupoty, no i gdy zobaczyłem te gwiazdki… ugryzłem się w język i siedziałem cicho, ale mam dokładnie tak samo i jakie to szczęście, że nie ja jeden, bo może "pełne" gwiazdki wrócą? ;)




@fredaser @Marac

Tak, niech wrócą!
Tak ładnie prosimy!

LakiLou

@Siwy1984 Też nie mogę się specjalnie przyzwyczaić do tej zmiany. Całe zapełnione gwiazdki były bardziej czytelne.

Anonimowy

@Siwy1984

Wróciłem tu po miesiącu i zdębiałem… faktycznie nieczytelne to. Jak to się mówi lepsze wrogiem dobrego.

Grzegorz_Derebecki

@Siwy1984 coś wymyślę :)

Camizi

@Siwy1984 Podpisuję się pod tym. Jakby gwiazdka po ocenieniu była cała "zamalowana", byłoby dużo czytelniej.

Marac

@Grzegorz_Derebecki Dodam jeszcze, że to samo tyczy się serduszek do polubiania. :)

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Dziwnie się tu podziało ostatnimi dniami – awatar na stronie głównej profilowej jest (i zawsze był) kwadratem. Pod njusami i recenzjami są to jednak… kółka, a tu na forach to ani kwadraty, ani kółka tylko prostokąty o formacie stojącym i proporcjach boku wysokość do szerokości około 3:2. Wcześniej ich wyświetlanie było oparte o wyśrodkowanie i to jeszcze jakoś wyglądało oraz miało sens, a dzisiaj zauważyłem, że wszystkie one są wyrównane do lewej. Co oczywiste większość asymetrycznych obrazków osób jest poucinanych, tylko nieliczne z dużym jakimś "logotypem" na środku są wyświetlane poprawnie.

Dodam też, że w moim zdaniem poprzednie znaczki powiadomień i wiadomości prywatnych były pełniejsze, ładniejsze i bardziej czytelne. Te wyglądają jak po kuracji odchudzania "z kości na ości" :P
     

Anonimowy

@ZSGifMan

"…awatar na stronie głównej profilowej jest (i zawsze był) kwadratem. Pod njusami i recenzjami są to jednak… kółka, a tu na forach to ani kwadraty, ani kółka tylko prostokąty o formacie stojącym i proporcjach boku wysokość do szerokości około 3:2. Wcześniej ich wyświetlanie było oparte o wyśrodkowanie i to jeszcze jakoś wyglądało oraz miało sens"

Słuszna uwaga, też to zauważyłem. Wydaje mi się, że to były takie zmiany na siłę, by coś zmienić i wyszło jak wyszło.

Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan Od jakiegoś czasu migrujemy awatary do kołek (było to już choćby od dawna w nawigacji widoczne i w komentarzach). Wszędzie docelowo będą takie same.

Co do kadrowania to jest to taz zwane smartcrop jest to swego rodzaju experyment w kadrowaniu zdjęć i zobaczymy jak się sprawdzi.

W niektórych przypadkach wyglada to dobrze a w niektórych już tak super nie jest.
Tutaj wiecej o tym informacji https://jcupitt.github.io/libvips/API/current/Using-vipsthumbnail.md.html

Macie tam przykład ptaszka i jego miniaturka jest wyśrodkowana ladnie a przy normalnym obcinaniu byłby pewnie cześciowo ucięty.

Inny przykład z naszego podwórka to np plakat z Pewnego razu… w Hollywood. Na stronie głównej jest ciekawostka z niego (prawie na samym dole strony)

https://cl.ly/d09ac2269828

gdybyśmy normalnego cropa zastosowali to plakat by wygladał tak:
https://cl.ly/9077a360dc29

Anonimowy

@Grzegorz_Derebecki

Wszystko fajnie tylko dalej nie zmienia to faktu, że awatary np. na forum wyglądają u niektórych znacznie gorzej – weźmy właśnie jako przykład miniaturkę użytkownika ZSGifMan. Ma przecięty łeb na pół:-) – chyba tak nie powinno być.

Grzegorz_Derebecki

@Zuchwalec poprawimy to :)

ZSGifMan

@Zuchwalec

No i zainterweniowałeś, a ja wylądowałem w… pętli ;)
Niezbyt lubię awatary w kółkach, ale muszę przyznać, że teraz jest lepiej niż wczoraj.




@Grzegorz_Derebecki

No i naprawione.

Dzięki za wytłumaczenie, ja rozumiem postępujące algorytmy i to, że stają się coraz bardziej "ynteligentne", lecz jeśli by się trzymać strategii kwadratu, to wtedy sprawa będzie prostsza i za każdym razem nie będzie trzeba zmieniać obrazków, bo userzy sami je dopasują. To jest dobre do randomowych (jak ja 'uwielbiam' to słowo) zdjęć, do których nie ma operatora i robi to skrypt. Tu, gdzie użytkownik sam tworzy swoje obrazkowe "ja" i załóżmy, że umie i wie co robi, wystarczy dalej trzymać proporcje i przysłowiowa "kwadratura koła" z łatwością się zmienia w "kołowanie kwadratu" ;)

Zupełnie nie rozumiem skąd ta moda na okrągłe awatary? Ze smartzegarków? Dobrze zgaduję? :P

     

Ale jaja :D
Tu się w kółka zdjęcia wpisały, gdy tymczasem pod filmami… skwadratowiały!
Jeśli mogę coś powiedzieć, zaproponować i wyrazić swoje zdanie, to te kwadratowe jakie teraz są (na stronach filmów, seriali, osób) podobają mi się najbardziej.

Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan tam kwadratowe byly od zawsze bo jeszcze ich nie zmieniłem tak jak pod wiadomościami :) Wszystkie miniaturki będą okrągłe.

Anonimowy

@Grzegorz_Derebecki

Jest lepiej:-), Chociaż podobnie jak Zenon uważam, że w kwadratach było najlepiej. Mam nadzieje, że zostawisz chociaż kwadrat na stronie mojego profilu…

Grzegorz_Derebecki

@Zuchwalec na stronie profilu nie ruszam :)

Chemas

@Siwy1984

Również się przyłączam do tej akcji, fatalnie to faktycznie wygląda.

@Grzegorz_Derebecki

Skoro pojawiły się kółka, to może wreszcie wrócę do swojego awatara z Quake ;) Pasuje jak ulał

Proszę czekać…