• HYDE PARK — 543

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Temat wątku - Prawo do zamieszczania zdjęć w zamkniętych grupach na Facebooku.

• Raedwald

Jestem fanem aktorek z GoT i mam zaszczyt należeć do szeregu grup prywatnych związanych z tymi paniami na Facebooku. Mam jednak pytanie czy wolno mi tam umieszczać zdjęcia tych aktorek znalezione w necie czy muszą mieć każdorazowo zgodę właściciela praw autorskich do fotki. ? Administratorzy grup prywatnych publikują na ogół każdą fotografię zgodną z tematyką grupy i administratorzy niby mówią że mi wolno to publikować ale wolę się upewnić. No więc jeżeli w grupie prywatnej administrator zaakceptuje zdjęcie to jest to już zgodne z prawem ? Bo np grupy związane z Emilią Clarke są pełne jej zdjęć. W jaki sposób publikujący uzyskują zgodę na każdą fotkę ?

• -
      • +
      • 0
    • Raedwald

@Bluejohn_26

Tylko pytałem o zasady na Facebooku.

• -
      • +
      • 0
    • Bluejohn_26

@Raedwald Nie mam fejsa więc się nie znam, ale wydaje mi się, że musisz zaznaczyć kto jest właścicielem praw autorskich, o ile jest on znany.

• -
      • +
      • 0