FDB.PL 1108 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Powiązania dla filmów będących połączeniem kilku innych produkcji 1
datadream2004

Jestem w trakcie aktualizacji informacji na temat filmu Noi vivi i chciałbym uzyskać pomoc w dwóch kwestiach:
1) powiązania tego filmu z We the Living z 1986
2) połączenia edited from/into z IMDB

Nakreślając pokrótce sprawę, we Włoszech w ‘42 nakręcono adaptację książki We the Living w dwóch częściach, Noi vivi i Addio Kira. Przeszło 40 lat później w USA premierę miał film We the Living, kompilacja obu tych filmów, skrócona czasowo względem zsumowanych obu pozycji, z usuniętymi niektórymi wątkami i z dialogami wziętymi prosto z książki, zamiast przetłumaczonymi z włoskiej wersji.

IMDB nie ma tego filmu w swojej bazie, zamiast tego przy Noi vivi (ale już nie przy Addio Kira) wymienione są kwestie związane z wersją amerykańską, a więc łączny czas trwania, data amerykańskiej premiery, tytuł amerykański itd. Na FDB natomiast film ten figuruje jako odrębna produkcja: https://fdb.pl/film/50887-we-the-living.

Prywatnie skłaniałbym się do pominięcia jakichkolwiek informacji o „amerykańskiej wersji” przy Noi vivi, np. czasu trwania (no bo na ten czas składa się przecież również materiał filmowy z Addio Kira), poza wymienieniem tego filmu w Powiązanych filmach. I tu pojawia się moje drugie pytanie – najbardziej pasowałoby chyba połączenie edited from/into z IMDB, które wykorzystywane jest, gdy materiał filmowy z jakiejś produkcji został wykorzystany do innego filmu. Tyle, że na FDB takiego rodzaju połączenia nie widzę.

Czy użytkownicy mający jakieś doświadczenie w temacie filmów będących kompilacją kilku zagranicznych produkcji mogą się wypowiedzieć, jaki rodzaj połączenia na FDB się w tej sytuacji stosuje? Albo opinię, czy powinienem iść raczej w stronę „wersji amerykańskiej” na stronie filmu Noi vivi, czy też odrębnej produkcji z roku 1986 w naszej bazie?

Sweet_Foxy

@datadream2004 używamy wyłącznie takich powiązań, jakie są dostępne w formularzu; po prostu nie dodajemy czegoś takiego jak edited from. Jeśli uważasz to za jakieś ważne informacje, to możesz napisać jako ciekawostkę.

Proszę czekać…