fredaser

Filtruj oceny

Liczba filmów 2972


3

Zła siła 5.0

Alicia (Manuela Vellés) wraca do domu rodzinnego, by zaopiekować się pogrążoną w śpiączce matką. Tam musi się zmierzyć z mroczną siłą z przeszłości, która teraz zagraża jej dziecku.

5

Opętana 5.6

Kobieta chora na Alzheimera zgadza się na udokumentowanie jej życia. Ekipa filmowa nie jest przygotowana na to co zarejestruje kamera.

1

Let Her Out 6.0

Matka Helen zajmuje się prostytucją. Pewnego razu zostaje napadnięta i zgwałcona, a po tym ataku zachodzi w ciążę. Będąc w zaawansowanej ciąży popełnia samobójstwo. Na świat przychodzi jednak jej córka - Helen (Alanna LeVierge). Obserwujemy dorosłą już Helen, kurier rowerową, która ulega wypadkowi po wtargnięciu przed samochód. Po tym zderzeniu główna bohaterka zaczyna mieć dziwne halucynacje i zaniki pamięci. Okazuje się, że w jej mózgu pojawił się guz - pozostałość po jej bliźniaczce, którą Helen wchłonęła jeszcze w brzuchu matki.

6

Mama i tata 5.7

Na zacisznym przedmieściu, bez widocznej przyczyny, rodziców ogarnia powszechna histeria powodując ich zwracanie się przeciwko własnym dzieciom. Carly Ryan (Anne Winters) i jej brat Josh (Zackary Arthur) muszą podjąć walkę o przetrwanie, by nie zostać zgładzonymi przez ludzi, którzy wydali ich na świat (Nicolas Cage i Selma Blair).

6

Zjadacz grzechów 6.2

Zbuntowany młody ksiądz, Alex Bernier (Heath Ledger) prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci swego mentora. Trafia na ślad tajemniczego zakonu, który od wieków istnieje w Kościele Katolickim. Trop prowadzi do nieśmiertelnego Zjadacza Grzechów. W trakcie niezwykłego rytuału przejmuje on na siebie grzechy ludzi, których Kościół ekskomunikował i wyrzucił poza nawias. Zmęczony brzemieniem zła, które dźwiga, Zjadacz Grzechów marzy o śmierci. Kto jednak przejmie na siebie jego grzechy, zapewniając mu wieczny spokój? Kto podejmie się pełnić rolę nowego Zjadacza Grzechów i wstąpi do zakonu? Ojciec Alex uparcie dąży do poznania prawdy, stawiając czoła wysłannikom zła. A stawką w tej grze jest przeznaczenie... bardziej przerażające od samej śmierci.

3

Amityville 6.6

Bohaterami opowieści jest rodzina, która wprowadza się do pewnego domu mieszczącego się na przedmieściach Long Island. Tajemnicze domostwo zaczyna terroryzować swoich mieszkańców. Okazuje się, że jego poprzednim mieszkańcem był młody człowiek, który wymordował swoich najbliższych. Nowa rodzina będzie musiała stoczyć pojedynek na śmierć i życie z siłami ciemności.

1

Zemsta zza grobu 1.0

Grupa przyjaciół jak zwykle spotyka się w piwnicy jednego z nich - Francisa (Ryan Boudreau), spędzając czas na wspólnych rozmowach i grach. Francis wpada na pomysł, by połączyć się z jakimś duchem poprzez planszę ouija. Oprócz Tony'ego (James Barrett), który nie zamierza grać, grupa ochoczo na to przystaje i w piątkę zasiadają do planszy. Przez chęć zabawy otruty przez żonę Jonah (Cesar Pereira) powraca ze świata zmarłych i szykuję zemstę na żonie jak i na grupie, która go wezwała.

2

The Axe Murders of Villisca 4.0

Z okazji ukończenia liceum przez Caleba (Robert Adamson) jego przyjaciel Denny (Jarrett Sleeper) przygotował dla niego niespodziankę w postaci podróży do jednego z najbardziej nawiedzonych domów, gdzie przed stu laty doszło do morderstwa całej rodziny. Przyjaciele hobbystycznie zajmują się odwiedzaniem nawiedzonych miejsc i nagrywaniem filmików na swój kanał. Tym razem zabierają ze sobą również Jess (Alex Frnka), nową dziewczynę w mieście. Razem ruszają zbadać budynek, w którym doszło do zagadkowej zbrodni.

3

Don't Hang Up 6.4

Chłopcy to straszni żartownisie - wkręcają ludzi przez telefon. Pewnego dnia to oni zostają wkręceni. Zabawa już nie jest taka śmieszna.

6

Sierociniec 7.0

Najbardziej oczekiwane wydarzenie filmowe 2008 roku! Niesamowita mieszanka grozy i wzruszenia, możliwa do osiągnięcia jedynie przez takich geniuszy kina jak Guillermo del Toro (Labirynt Fauna), M. Night Shyamalana (Szósty zmysł) czy Alejandro Amenábar (Inni). Laura spędziła dzieciństwo dorastając w sierocińcu, otoczona troskliwą opieką wychowawców i przyjaźnią dzieci, które były dla niej niczym bracia i siostry. Teraz, jako trzydziestoletnia kobieta, wraca w "rodzinne" strony wraz z mężem Carlosem i siedmioletnim synkiem, Simonem. Jej marzeniem jest ponowne otwarcie porzuconego przytułku i stworzenie ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych. Dom i tajemnicza okolica pobudzają wyobraźnię Simona – chłopiec zaczyna snuć nieprawdopodobne opowieści i wymyślać nie do końca niewinne zabawy... Sytuacja ta zaczyna bardzo niepokoić Laurę, tym bardziej, że przywołuje echa dawno zapomnianych, dręczących wspomnień z jej własnego dzieciństwa. Jest przekonana, że coś przerażającego kryje się w murach starego domu...

4

30 dni mroku 6.7

Większość mieszkańców Barrow na Alasce przeprowadza się na okres 30–dniowych ciemności na północ, gdzie panują bardziej przyjazne warunki pogodowe. Garstka pozostałych osób z przerażeniem odkrywa, że w odciętym od świata miasteczku nie są sami… Przed nieznanym zagrożeniem usiłuje bronić mieszkańców para szeryfów – Eben (Hartnett) i Stella (George).

4

Lustra 6.6

Ben Carson (Kiefer Sutherland) przeżywa trudne chwile. Minął rok odkąd zawieszono go w pracy w nowojorskiej policji. Omyłkowo postrzelił tajnego agenta, przez co nie tylko stracił posadę, ale i popadł w alkoholizm. Przestało mu się układać z żoną i chwilowo pomieszkuje u siostry w Queens. Odzyskanie rodziny jest dla niego najważniejsze, dlatego zatrudnia się jako ochroniarz w centrum handlowym Mayflower. Niedawno wybuchł w nim pożar i luksusowa galeria bardziej przypomina statek widmo, niż ekskluzywne sklepy. Patrolując tajemnicze zgliszcza, Carson zauważa w wiszących na ścianach lustrach coś niezwykłego. Pojawiają się w nich obrazy mrożące krew w żyłach... Przedstawiają przerażające wydarzenia z przeszłości.

3

Bornless Ones 3.0

Emily (Margaret Judson) wspólnie ze swoim chłopakiem Jessem (Devin Goodsell) kupują nowy dom. Para jedzie po raz pierwszy do domu wraz ze swoimi przyjaciółmi, również parą, Michelle (Bobby T) i Woodrowem (Mark Furze). Biorą ze sobą także brata Emily - Zacha (Michael Johnston), który cierpi na porażenie mózgowe. Już na miejscu - podczas sprzątania - grupa odkrywa deski z tajemniczymi symbolami i manekina z wbitymi weń igłami. Z czasem dochodzą do wniosku, że w tym domu poprzedni właściciele używali czarnej magii, która może uleczyć ale na pewno nie zrobi tego za darmo...

3

Delikatna 6.2

Szpital dziecięcy “Mercy Falls” ma zostać zamknięty. Jednak wypadek kolejowy sprawia, że szpital musi użyczyć swoich miejsc dla poszkodowanych dzieci. Do pomocy w szpitalu zostaje oddelegowana Amy - młoda pielęgniarka z Londynu. Wkrótce odkrywa, że jej małym pacjentom zagraża wielkie niebezpieczeństwo. Dzieci są zdenerwowane i przerażone czymś nieuchwytnym i niewidzialnym, co nazywają „mechaniczną dziewczynką”. Twierdzą, że duch mieszka na 3 piętrze szpitala, które zostało zamknięte ponad 40 lat temu. Amy musi chronić dzieci i odkryć mroczny sekret, bo duch dziewczynki gotowy jest na wszystko

3

Gorący pościg 5.6

Poznajcie najseksowniejszego świadka koronnego w historii mafii i jej totalnie nieogarniętą policyjną obstawę. Ten ekscentryczny duet trudno traktować poważnie, ale ich zeznania mogą zaprowadzić szefa kolumbijskiego kartelu za kraty. Czy dotrą przed sąd w jednym kawałku? Łatwo nie będzie, bo w pościg rusza bezwzględna mafia i skorumpowani gliniarze. Nowicjuszka w mundurze i latynoska seksbomba będą musiały dokonać niemożliwego - dogadać się. Jeśli im się to uda, przestępcy będą bez szans. Żaden z nich nie jest gotowy na starcie z kobiecą logiką!

2

Ruiny 5.4

Amy i Stacy, przyjaciółki od lat, w towarzystwie swych chłopaków, Jeffa i Erica, spędzają wakacje w Meksyku. Jeff jest poważnym studentem medycyny, Eric uwielbia imprezować i zachowuje się z irytującą beztroską. Pod koniec wakacji obie pary spotykają niemieckiego turystę Mathiasa i jego greckiego kolegę Dimitra. Cała grupa wybiera się do dżungli, by obejrzeć ruiny świątyni Majów. Odbywały się tam kiedyś wykopaliska, a Mathias, co wkrótce wychodzi na jaw, poszukuje zaginionego brata. Wycieczka okazuje się jednak śmiertelnie niebezpiecznym pomysłem...

3

La Noria 5.5

Młody chłopiec składa z różnych części miniaturowy diabelski młyn, jednak ostatnia część wydaje się nie pasować, przez co chłopiec z rozdrażnieniem przerywa zajęcie. Wtedy zauważa, że w jego pokoju jest jakiś potwór, który zaczyna go ścigać...

4

Paranormal Activity 6.5

Para młodych ludzi, Katie i Micah, którzy właśnie rozpoczynają życie pod jednym dachem, zaczyna podejrzewać, że ich dom nawiedzany jest przez złowrogą istotę, kiedy śpią. Chcąc znaleźć źródło niepokojących zjawisk Micah organizuje monitoring domu. Rano para przegląda to co w nocy zarejestrowała kamera. Pierwszej nocy wydaje się, że ich obawy są wyolbrzymione, jednak kolejne nagrania ujawnią szokującą prawdę.

8

Marianne 7.5

Emma (Victoire Du Bois) jest poczytną autorką horrorów. Decyduje się jednak na zakończenie swojej serii i odpoczęcie od pisania. Niespodziewanie odwiedza ją jej dawna przyjaciółka - Caroline (Aurore Broutin), która oznajmia pisarce, że opowieści zapisane na kartach jej książek dzieją się również w rzeczywistości, a matka Caroline (Mireille Herbstmeyer) uważa się za główną antagonistkę - Marianne. Emma nie dowierza temu wyznaniu, lecz gdy Caroline popełnia samobójstwo, ciągle prosząc Emmę o powrót do Elden - małej miejscowości z której obie pochodzą, Emma się zgadza i wyrusza w podróż wraz ze swą asystentką - Camile (Lucie Boujenah). Na miejscu Emma będzie musiała się zmierzyć z dawnymi demonami jak i z nowo zaistniałą sytuacją.

3

Frontière(s) 5.7

Kiedy zrobili napad i ukradli dużą ilość forsy, ich jedynym pragnieniem była jak najszybsza ucieczka. Strach przed pościgiem prowadzi ich do ponurego zajazdu, zamieszkałego przez osobliwą rodzinę. Uciekinierzy wkrótce zorientują się, że gorzej już trafić nie mogli.

4

Piramida 4.7

Grupka archeologów zostaje uwięziona w piramidzie gdzie przebywa prastare, egipskie bóstwo.

6

13 duchów 6.2

Arthur (Tony Shalhoub) dostaje w spadku po dawno niewidzianym wuju dom znajdujący się na odludziu. Arthur razem ze swoimi dziećmi - Kathy (Shannon Elizabeth), młodszym Bobbiem (Alec Roberts) oraz opiekunką Maggie (Rah Digga) jadą sprawdzić nowy dom, który jest dla nich wybawieniem, gdyż rodzinie groziła eksmisja. Posiadłość okazuje się być wykonana z wielu szyb opatrzonych napisami. Okazuje się, że wuj Arthura - Cyrus (F. Murray Abraham) polował na dusze złych ludzi i przechowywał je zamknięte w piwnicy swej posiadłości w sobie tylko wiadomym celu.

3

Dom umęczonych dusz 5.8

Zespół złożony z reportera i policjanta chce rozwiązać zagadkę nawiedzonego domu. W posiadłości w przeszłości doszło do morderstwa.

6

Ouija: Narodziny zła 5.9

Gra w Ouija jeszcze się nie skończyła i przyniesie kolejne śmiertelne żniwo. Znów znajdziemy się w przerażających, pełnych tajemnic zaświatach, gdzie nikomu nie można ufać.

4

Diabelska plansza Ouija 4.6

Za sprawą tytułowej planszy ouija grupka nastolatków uwalnia złego ducha.

4

Jako w piekle, tak i na Ziemi 6.2

Scarlett (Perdita Weeks) przejęła pasję do archeologicznych poszukiwań od swojego ojca. Aktualnie jest na tropie kamienia filozoficznego a trop wiedzie do paryskich katakumb. Razem ze swoim przyjacielem - Georgem (Ben Feldman), kamerzystą Benjim (Edwin Hodge), przewodnikiem Papillonem (François Civil) i jego znajomymi dziewczyna udaje się do katakumb. Droga jest długa, kręta i kryje różne niebezpieczeństwa.

1

Czarnobyl. Reaktor strachu 5.0

Szóstka turystów korzysta z okazji zgody ukraińskiego rządu i wynajmuje ekstremalnego przewodnika, by oprowadził ich do opuszczonego miasta Pripyat, byłego domu pracowników reaktora atomowego w Czarnobylu. Podczas wyprawy odkrywają, że wcale nie są w tym mieście sami.

2

Smakosz 6.3

Rodzeństwo Jennerów zostaje wybrane przez przerażające monstrum na części zamienne do swojego ciała.

4

Pociąg tortur 4.0

Margaret (Irene Miracle) i Lisa (Laura D'Angelo) są przyjaciółkami i jadą razem pociągiem do Włoch - do rodziny Lisy - w celu spędzenia świąt Bożego Narodzenia. W pociągu poznają przypadkiem dwóch tajemniczych młodych mężczyzn, którzy podróżują na gapę i pewną młodą kobietę (Macha Méril). Dziewczyny korzystają z okazji i przesiadają się do innego pociągu, gdyż ich ma mieć duże opóźnienie. Wsiadają do drugiego pociągu, znajdują wolny przedział i kończy się ich sielanka - troje ludzi z poprzedniego pociągu dosiada się do dziewczyn. Nie mają oni dobrych zamiarów...

1

Opuszczeni 5.2

Streak (Louisa Krause) jest młodą matką, która jest pod ścianą i musi znaleźć sobie pracę. Zatrudnia się w wielkim i opuszczonym apartamentowcu jako ochroniarka na nocną zmianę, do pomocy ma wtedy Coopera (Jason Patric). Podczas pierwszego obchodu Streak słyszy niewytłumaczalny dźwięk dochodzący zza wielkich zamkniętych drzwi. Dziewczyna zastanawia się nad wejściem do środka i zbadaniem źródła tajemniczych odgłosów.