Zuchwalec

Filtruj oceny

Liczba filmów 125


9

Motylek 7.6

Oparta na autentycznych wydarzeniach historia Henri Charriera, znanego również jako Papillon (Motylek). Ten drobny paryski przestępca zostaje omyłkowo skazany na dożywocie za zbrodnię, której nie popełnił. Trafia do kolonii karnej w Gujanie Francuskiej. Więzienie na Diabelskiej Wyspie słynie z tego, że ucieczka z niego jest niemożliwa. A jednak Papillon próbuje. Próbuje kilkakrotnie – bez względu na minimalne szanse powodzenia i surowość kar, jakie musi później ponosić... Wolność jest dla niego ważniejsza, niż przeżycie.

5

Essential Killing 6.0

Nie wiemy, czy jest bojownikiem Al-Kaidy, czy niewinnym człowiekiem, który znalazł się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie. Mohammed (Vincent Gallo), złapany przez amerykańskich żołnierzy w Afganistanie, zostaje wywieziony do tajnej bazy w Europie Środkowej. Udaje mu się uciec z transportu. Teraz, by przeżyć, nie cofnie się przed najokrutniejszą zbrodnią.

7

Bates Motel 7.0

Kiedy po śmierci męża Norma Bates przeprowadza się wraz z synem do nowego miasteczka, w chłopaku budzą się skłonności, które prowadzą do psychozy.

5

Karbala 6.4

Siedziba irackich władz City Hall zostaje zaatakowana. 40 polskich i 40 bułgarskich żołnierzy odpycha ataki terrorystyczne.

6

W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości 6.5

Superszpieg, James Bond znowu w akcji. Tym razem ma do wykonania niezwykle trudne zadanie. Musi zniszczyć niebezpieczną organizację, która grozi zniszczeniem ludzkości. Bandyci są w posiadaniu bardzo groźnego, śmiertelnego wirusa. 007 spotyka te bandę na zaśnieżonych stokach przepięknych, szwajcarskich gór. Walczy z nimi i naturalnie wygrywa. Nie brak także pięknej kobiety, hiszpańskiej księżniczki, w której nasz bohater rzecz jasna zakochuje się z wzajemnością.

7

O jeden most za daleko 7.7

Film przedstawia przygotowania i realizację zakrojonej na szeroką skalę alianckiej operacji "Market Garden", która po sukcesie lądowania w Normandii miała utorować im drogę do przemysłowego serca III Rzeszy. Cały plan opierał się na zdobyciu kluczowych mostów, umożliwiających szybką i łatwą przeprawę przez Ren. Aby tego dokonać alianci zrzucają swoje jednostki powietrzno-desantowe w pobliżu mostów. Po kilku godzinach zaciętych walk mosty po kolei odbijane są z rąk Niemców, wszystkie prócz Arnhem, gdzie natrafiono na przeważające siły wroga . Tam garstka spadochroniarzy zamiast atakować rozpoczyna, desperacką obronę.

8

Forrest Gump 8.3

Forrest Gump, mężczyzna z niskim ilorazem inteligencji opowiada historię swojego życia przypadkowym osobom czekającym na przystanku na autobus. Zdobył on sławę, fortunę oraz chwałę, jednak jego prawdziwa i jedyna miłość ciągle przed nim ucieka.

4

Riverdale 7.3

Archie i jego ekipa zmagają się z problemami z seksem, miłością, szkołą i rodziną. Nastolatkowie zostają również wplątani w mroczną tajemnicę miasteczka Riverdale.

3

Tajemnica Westerplatte 4.8

Tajemnica Westerplatte to projekt wysokobudżetowego filmu, którego akcja dzieje się podczas pierwszych dni II Wojny Światowej. Jest to epicka opowieść o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armię. Akcja obejmuje siedem dni września 1939 roku. Atak Niemców na Westerplatte rozpoczął Drugą Wojnę Światową. Atutem projektu jest szereg scen batalistycznych, wartka i wciągająca fabuła, oraz efekty specjalne. Niebagatelne znaczenie ma też właściwy dobór obsady – zarówno aktorskiej jak i ekipy realizatorów.

9

Bez przebaczenia 8.1

"Bez przebaczenia" to klasyka współczesnego kina i kwintesencja westernu, jak twierdzi reżyser i odtwórca głównej roli Clint Eastwood. Obraz, który uznano za jedno ze stu największych arcydzieł w historii amerykańskiego kina, został wyróżniony 4 Oscarami® za najlepszy film, reżyserię, najlepszą drugoplanową rolę męską (Gene Hackman) i najlepszy montaż (Joel Cox). Clint Eastwood i Morgan Freeman wcielają się w role emerytowanych rewolwerowców, którzy po raz ostatni chwytają za broń, by wziąć udział w polowaniu na niebezpiecznego przestępcę. W filmie zobaczymy ponadto Richarda Harrisa jako zawodowego zabójcę i Gene'a Hackmana w roli przebiegłego i brutalnego szeryfa o niekonwencjonalnym sposobie rozumienia prawa.

6

Ostatni samuraj 7.4

Widząc, że cesarz powoli staje się marionetka w rekach zachodnich kupców Matsumoto, wszczyna rebelię samurajów. Dbając o swoje interesy amerykanie, wynajmują kapitana Nathana Algrena, by ten wyszkolił, modernizowaną właśnie armię. Niestety podczas pierwszej bitwy siły rządowe zostają rozgromione, a sam kapitan wzięty do niewoli. Przebywając wśród samurajów Natan, zaczyna zmieniać swój światopogląd, uczyć się ich kultury i sposobów walki. Kilka miesięcy później kapitan wraca do cywilizacji, ale nic już nie jest takie jak było i w kolejnej bitwie Natan staje po stronie samurajów.

6

Lot 7.1

Historia pilota, który ocalił pasażerów samolotu od niechybnej śmierci lądując w trakcie awarii. Teraz stoi pomiędzy opinią publiczną, która traktuje go jak bohatera narodowego, a systemem, którego przedstawiciele doszukują się przyczyn zajścia obarczając pilota winą.

8

Bullitt 7.6

Nowe zadanie detektywa Franka Bullitta wygląda na rutynowe: ochrona głównego świadka podczas weekendu poprzedzającego ważny proces. Jednak zanim skończy się noc, świadek będzie leżał umierając od ran postrzałowych, a twardy, rzeczowy Bullitt przysięga, że nie spocznie, póki zabójcy nie zostaną przygwożdżeni.

8

Ofiary wojny 7.3

W trakcie kilkudniowego patrolu w wietnamskiej wiosce, grupa żołnierzy amerykańskich porywa młodą dziewczynę. Tylko młody poborowy sprzeciwia się nieludzkiemu traktowaniu dziewczyny i próbuje ją ocalić. Jego wysiłki na nic się zdają, dziewczyna ginie. Po powrocie młody żołnierz, nie zważając na groźby kolegów, składa skargę u przełożonych.

6

GoldenEye 7.3

James Bond tropi rosyjskich mafiosów z syndykatu zbrodni zwanego organizacją "Janus". Przejęli oni "Złote oko", broń masowego rażenia, która jest umieszczona w rosyjskim satelicie. Zbrodniczą operacją kieruje brytyjski zdrajca, agent 006, który wraz z rosyjskimi wspólnikami planuje zemstę przy pomocy skradzionej broni.

7

Telefon 7.6

Specjalista od reklamy, Stu, odbiera telefon od nieznajomego mężczyzny. Wkrótce aby przeżyć, musi wykonać polecenia psychopaty.

7

Znikający punkt 7.2

Film o podróży samochodem przez Amerykę. Nie przedstawiony bliżej bohater o nazwisku Kowalsky, ucieka przed ścigającą go z błahego powodu policją. Staje się idolem dla mieszkańców mijanych miasteczek. Jest symbolem nonkonformizmu i dążenia do wolności.

4

Dorwać Smarta 6.3

Maxwell Smart jest świetnym analitykiem amerykańskiego wywiadu, marzącym o tym, by pewnego dnia zostać prawdziwym agentem. Niespodziewanie Maxwell dostaje szansę, na swoją pierwsza misję. Sprawa jest jednak bardzo poważna, a od tego czy mu się uda zależy los świata. Smart ma bowiem powstrzymać organizacje zwaną KAOS. Pomaga mu w tym piękna Agentka 99, w której Maxwell od dawna się podkochiwał.

5

Kobieta na skraju dojrzałości 6.3

Mimo 37 lat na karku Mavis Gary (Charlize Theron) prowadzi niedojrzałe życie, pijąc alkohol i od czasu do czasu "wyskrobując" na laptopie parę zdań do książki dla młodzieży, przy których pracuje jako autorka-widmo. Gdy dowiaduje się, że jej dawnej szkolnej miłości urodziło się dziecko, postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka Mercury, aby ponownie związać się z Buddy'm (Patrick Wilson). Zdaje się jednak ona nie dostrzegać, że dawny chłopak prowadzi teraz szczęśliwe życie rodzinne.

8

Pułkownik Kwiatkowski 7.0

Zaraz po wojnie pewien lekarz wdaje się w awanturę z rosyjskim wojskowym. Chcąc ratować skórę podaje się za wysoko postawionego urzędnika UB. Podstęp się udaje, ale do Kwiatkowskiego dociera matka chłopaka osadzonego w więzieniu i prosi go o pomoc. Chcąc zaimponować dziewczynie Kwiatkowski postanawia prowadzić swoją niebezpieczną grę.

7

Dzień świra 7.8

Adaś Miarczyński – lat 44 nie ma szczęścia w życiu. Strudzony, boi się nawet otworzyć oczy po przebudzeniu. Denerwują go sąsiedzi, psy załatwiające swoje potrzeby gdzie popadnie, odgłosy robót ulicznych. Spotkania z matką, synem a tym bardziej z byłą żona przysparzają mu tylko dodatkowych stresów. Jest sam. W codziennym życiu wiernie towarzyszą mu tylko komiczne rytuały i przyzwyczajenia. Dręczony obsesjami stoi na skraju załamania nerwowego. Postanawia przełamać schemat dnia codziennego – wyrusza nad morze. Pojawia się nadzieja na zregenerowanie strapionego umysłu…

4

Kac Vegas 3 5.3

Już od dwóch lat, Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms) i Doug (Justin Bartha) prowadzą ustatkowane życie rodzinne, a pamiątkowe tatuaże zostały laserowo usunięte. Jednak ich kumpel, Alan (Zach Galifianakis) nie potrafi dojść do siebie po śmierci ojca i zdaje sobie sprawę z tego, że sam sobie z tym nie poradzi. A kto może go pocieszyć jak nie najlepsi przyjaciele? Tym razem nic złego nie może się wydarzyć, przecież to nie ślub, ani nawet wieczór kawalerski... Niestety, przez Chowa (Ken Jeong) kolejny raz popadają w kłopoty...

4

Kac Vegas w Bangkoku 6.8

Kontynuacja komedii Kac Vegas. Tym razem znani z pierwszej części Phil, Stu, Alan i Doug udają się do Tajlandii na wesele Stu. Pamiętając o wydarzeniach z Las Vegas panowie starają się aby tym razem wieczór kawalerski przebiegł spokojnie i bez szaleństw, oczywiście nie wszystko pójdzie po ich myśli...

7

Bezsenność 7.3

Detektyw Dormer w wyniku tragicznej pomyłki strzela do swego partnera. Zostaje uniewinniony, lecz nie może pozbyć się wyrzutów sumienia. Wpada w pajęczynę psychologicznych gierek pierwotnego podejrzanego w śledztwie, które prowadził wspólnie z nieżyjącym partnerem.

6

Dark 7.5

Zaginione dziecko zmusza cztery rodziny do gorączkowego poszukiwania odpowiedzi. W pogoni za winowajcą wyjdą na jaw grzechy i sekrety małego miasteczka.

7

Jestem Bogiem 7.4

Eddie Morra to pisarz cierpiący na depresję. Pewnego dnia, w wyniku eksperymentu, po zażyciu narkotyku staje się geniuszem.

8

American Beauty 7.9

Głównym bohaterem American Beauty i narratorem zarazem jest 42-letni Lester Burnham (Kevin Spacey). Oto facet, który po dwudziestu latach letargu budzi się do prawdziwego życia. Impulsem do zmian staje się koleżanka córki, w typie lolitki, rozbudzająca jego zmysły. Pod jej wpływem przewartościowuje swoje życie – ćwiczy i powraca do formy fizycznej, rzuca pracę, staje się szczery i bezkompromisowy. Powraca do marzeń z młodości, które okazują się złudzeniami, bo czy palenie trawki, jeżdżenie sportowym wozem, albo beztroska „Mc-praca” uczyni go wolnym i młodym?

5

Kac Vegas 7.5

Czterech kumpli wyrusza na wieczór kawalerski do Las Vegas. Następnego ranka dopada ich kac-gigant, przyszły pan młody znika, a pozostali nie pamiętają, co się stało. Wyruszając na poszukiwanie kolegi odkrywają, że jeden z nich poślubił striptizerkę, drugi miał doświadczenie homoseksualne, a na dodatek wszystkich czterech ściga lichwiarz – bandyta...

4

Spectre 6.4

Bond za wszelką cenę chce dowieść prawdy na temat organizacji SPECTRE. Rozwiązaniem jest tajemnicza obrączka.

2

Smoleńsk 3.1

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…