"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Jest zgoda ws. Hobbita 0

Wytwórnia Warner Bros w dniu dzisiejszym poinformowała o porozumieniu jakie zawarła ze spadkobiercami pisarza J.R.R. Tolkiena. Dzięki temu Warner nie straci praw do ekranizacji filmu pt. Hobbit. W zamian za to ureguluje wszystkie zobowiązania wobec spadkobierców pisarza z tytułu zaległych tantiem z dystrybucji filmów z serii Władca Pierścieni.

Kadr z filmu Władca Pierścieni: Powrót Króla (2003)

W lutym 2008 roku firma Tolkien Trust (założyli ją spadkobiercy pisarza) oraz wydawnictwo Harper Colins (posiadające prawo do dystrybucji książek pisarza) pozwało New Line Cinema. Domagali się oni zapłaty za tantiemy, które im przysługiwały z tytułu umowy zawartej w sprawie sprzedaży praw do ekranizacji powieści Władca Pierścieni. Według Tolkien Trust chodziło o kwotę 450 mln $, na którą składało się 7,5 % wpływów, jakie przyniosły filmy. Na początku tego roku spadkobiercy Tolkiena zdecydowali się złożyć w sądzie wniosek o zakaz prac nad ewentualnym filmem Hobbit do czasu zakończenia sporu sądowego.

Nie wiadomo, jaką kwotę zamierza zapłacić Warner Bros (który przejął New Line Cinema). Wiemy jedynie, iż Christopher Tolkien w wydanym komunikacie powiedział, że jest to suma w pełni satysfakcjonująca obie strony. Nigdy pewnie jej nie poznamy, iż w zawartej ugodzie jest zapis o jej poufności.

Teraz, więc nie ma żadnych przeszkód w rozpoczęciu prac nad filmem Hobbit.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…