http://vimeo.com/mironkundzicz

Peter Jackson, Napoleon i smoki 0

Peter Jackson wykupił prawa do ekranizacji książki Temeraire, autorstwa Naomi Novik. Saga Temeraire jest osadzona w czasach wojen napoleońskich, ale można tam spotkać również smoki i latające maszyny. Reżyser sfinansował wszystko z własnych pieniędzy.

Fabuła skupia się na brytyjskim kapitanie marynarki wojennej imieniem Will Laurence, któremu udaje się pojmać statek floty francuskiej. Na pokładzie odkrywa smocze jajo, prezent od cesarza chińskiego dla Napoleona. Kiedy z jajka zaczyna wykluwać się smok, Laurence rzuca karierę w marynarce i zostaje kapitanem smoka, którego nazwał Temeraire.

Peter Jackson / upload.wikimedia.orgPeter Jackson / upload.wikimedia.org

Temeraire jest doskonałą mieszanką dwóch gatunków, które uwielbiam, mianowicie fantastyki i historycznej epopei. – mówi Jackson – Nie mogę się już doczekać, kiedy zobaczę wojny napoleońskie przy pomocy szwadronu smoków. To właśnie po to chodzi się na filmy. Kiedy czytałem te książki, widziałem dokładnie wszystko co się w nich dzieje. Są to wspaniale napisane powieści, bardzo świeże i oryginalne, ale, co najważniejsze, są pełne wspaniałych, prawdziwych bohaterów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…