http://vimeo.com/mironkundzicz

MGM kupiła prawa do Rescue Dawn 0

Wytwórnia MGM kupiła prawa do dystrybucji filmu Rescue Dawn w całych Stanach Zjednoczonych. Projekt opowiada historię Dietera Denglera, amerykańskiego pilota, który został zestrzelony nad terytorium Vietcongu.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Werner Herzog (Aguirre, gniew boży). Główną rolę gra Christian Bale (Equilibrium). Informacja ta została podana przez Ricka Sandsa, wiceprezesa MGM. Film zadebiutował na Festiwalu Filmowym w Toronto. W kinach będzie można go zobaczyć w grudniu tego roku.

Werner Herzog / us.movies1.yimg.comWerner Herzog / us.movies1.yimg.com

Obraz jest oparty na prawdziwej historii amerykańskiego pilota, Dietera Denglera, który w trakcie tajnej misji, zostaje zestrzelony nad terytorium Vietcongu, na początku wojny w Wietnamie. Kiedy zostaje wzięty do niewoli, musi się wykazać niewyobrażalną siłą woli, gdyż znajduje się w rękach okrutnych żołnierzy w bazie w Laos. Jego odwaga i wielka chęć uwolnienia się, doprowadzi do zaplanowania idealnej, ale jednocześnie bardzo ryzykownej, ucieczki. Razem ze swoimi towarzyszami wychodzą z obozu, ale dopiero wtedy zdadzą sobie sprawę, jaka straszliwa i niebezpieczna jest dżungla, od której wcześniej byli odgrodzenie obozowym płotem.

Baleowi partnerują Steve Zahn (Orbitowanie bez cukru) i Jeremy Davies (Million Dollar Hotel).

Jesteśmy bardzo podnieceni możliwością pracy z Herzogiem. Jest legendarnym reżyserem i razem z Balem przenieśli tą wspaniałą historię na ekran, tworząc wprost niesamowity i bardzo emocjonujący film. – mówi Sand.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…