"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Disney nie chce Anny Frank 0

Jakiś czas temu informowaliśmy was o planach nakręcenia współczesnej wersji ekranizacji powieści pt. Pamiętniki Anny Frank. W dniu dzisiejszym studio Disney Pictures poinformowało, iż zrezygnowało z prac nad tą produkcją. Głównie ze względu na scenariusz, jaki przedstawił reżyser filmu – David Mamet.

Logo studia Disney Pictures

Producenci z Disneya uznali, iż przedstawiona wersja scenariusza jest zbyt mroczna oraz nie spodoba się szerszej publiczności. Studio Disneya zajmuje się produkcją filmów familijnych oraz tych przeznaczonych dla szerszej publiczności.

Z tego, co wiadomo David Mamet przedstawił scenariusz w którym główną bohaterką byłaby żydowska nastolatka, która żyje w Izraelu i musi poradzić sobie z traumą życia wśród samobójczych zamachów bombowych.
Pamiętniki Anny Frank z kolei opowiadały losy 13-letniej żydowskiej dziewczynki, która musi poradzić sobie z życiem w okupowanej przez nazistów Holandii. W pamiętniku zapisywała codzienne problemy wszystkich osób ukrywających się przez hitlerowcami. Dziewczynka do końca nie straciła wiary w ludzi.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…