"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Najlepszy na świecie... Odlot 0

Drugi raz z rzędu najbardziej dochodową filmową produkcją na całym świecie okazała się być animacja pt. Odlot. Obraz studia Pixar zarobiła w miniony weekend przyzwoite 12,3 mln $, co daje jej łączny zysk na poziomie 215 mln $. Warto przy tym wspomnieć, iż w kilkunastu krajach europy i świata (w tym w Polsce) produkcja ta jeszcze nie była wyświetlana. Można, więc oczekiwać, że wciąż świetnie radzić sobie będzie w tym zestawieniu.

Kadr z animacji pt. Odlot (2009)

Na pozycji drugiej znalazła się najnowsza produkcja SF pt. Surogaci. Obraz w reżyserii Jonathana Mostowa i z udziałem Bruce'a Willisa świetnie sobie radził na świecie. Omal nie został liderem tego zestawienia, bowiem z wynikiem 12,2 mln $, praktycznie do końca walczył o zwycięstwo. Warto jednak dodać, iż produkt Pixara jest obrazem trójwymiarowym a więc osiąga lepsze wpływy ze względu na droższe bilety. Gdyby, więc oceniać liczbę sprzedanych biletów to właśnie ta produkcja byłaby liderem.

Trzecią pozycję utrzymały Bękarty wojny, Quentina Tarantino. Obraz radzi sobie równie dobrze zarówno w Stanach jak i reszcie świata. W miniony weekend zarobił kolejne 7,5 mln $, a jego łączne przychody to już 128,9 mln $.

Kolejna pozycja przypadła tym razem produkcji Neilla Blomkampa pt. Dystrykt 9. Opowieść o kosmitach, którzy żyją na terenie RPA jak na niezależną produkcję radzi sobie na świecie bardzo dobrze. W weekend zarobiła 6,1 mln $, a jej łączne przychody to 56,7 mln $.

Pierwszą piątkę zamyka komedia z udziałem Katherine Heigl i Gerarda Butlera pt. Brzydka prawda. Obraz ten zarobił w weekend dobre 5,8 mln $, a jego łączne przychody wynoszą już 55,1 mln $. Trzeba przyznać, iż to całkiem przyzwoity wynik.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…