"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Co dalej z The Ghost Polańskiego? 2

Jak informują amerykańskie media pracę na planie najnowszego filmu Romana Polańskiego pt. The Ghost w którym główne rolę zagrali Pierce Brosnan i Ewan McGregor zostały wstrzymane. Co prawda zdjęcia i montaż już się zakończył, ale obecnie trwają pracę przy montażu dźwięku i muzyki przez co nieobecność reżysera uniemożliwia kontynuowanie prac.

Reżyser Roman Polański

Agent Romana Polańskiego, Jeff Berg poinformował, iż na chwilę obecną wszystkie prace do odwołania zostały wstrzymane. Wszystko zależeć będzie od tego jak szybko uda się go uwolnić z więzienia. Problem w tym, iż najprawdopodobniej do momentu zakończenia sporu sądowego (mniej więcej 2 miesiące) reżyser nie będzie mógł opuszczać Szwajcarii. A to może spowodować, iż zagrożona będzie data premiery tej produkcji, którą ustalono na 18 lutego 2010 roku.

Przypomnijmy, iż reżysera aresztowano w sobotę wieczorem na lotnisku w Zurichu. Jak informuje Szwajcarski Minister Sprawiedliwości jest mało prawdopodobne, aby reżyser mógł wyjść na wolność za kaucję (tym bardziej, iż już raz uciekł wymiarowi sprawiedliwości). Dziś wiadomo, iż Polański odrzucił wniosek władz Stanów Zjednoczonych o ekstradycje i zamierza walczyć przed sądem o swoje uwolnienie.

W europie listy poparcia dla reżysera podpisali między innymi: Andrzej Wajda, Małgorzata Szumowska, Monica Bellucci, Fanny Ardant i wielu innych filmowców. Z kolei w Stanach raczej ostrożnie podchodzi się do całego tematu. Poza wystąpieniem producenta Harveya Weinsteina praktycznie nikt ze środowiska filmowego nie chce komentować całej sprawy.

Areszt Romana Polańskiego ma związek z oskarżeniami o gwałt i molestowanie seksualne, jakie zarzucono mu blisko 31 lat temu. Od tego czasu jest traktowany przez Amerykański wymiar sprawiedliwości jako zbieg.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

mysza_007 2009-10-02

dodam jeszcze , że właśnie na tvn24 słyszałem , że arnold s zapowiedział , że polanski powinien byc traktowany jak kazdy inny podsadny i nie bedzie zadnego specjalnego traktowania…to bylo do przewidzenia….debilne listy polskich artystow, presja polityczna ze strony polski……od razu bylo wiadomo , że to polanskiemu tylko zaszkodzi tym bardziej , ze do popelnionego czynu to on sie juz kiedys przyznal…a liczono na laske z jego strony jako gubernatora
ale sie nie wyspałem ;p

mysza_007 2009-10-02

a moim zdaniem żałosne jest usprawiedliwianie Polańskiego i robienie z niego ofiary….koleś był wtedy dorosły i powinien wiedzieć , że pewnych rzeczy się nie robi np . nie imprezuje się z 13-latkami…może od razu zalegalizować pedofilię dla sławnych i lubianych ludzi , do tego ją jeszcze naćpał…wiem , że jak ktoś jest za mocno porobiony to nie panuje nad sobą , ale dużo alkoholu i koksu to nie są raczej okoliczności łagodzące ;p tak samo jak ktoś po pijaku czy naćpany spowoduje wypadek- ma jeszcze gorzej przewalone……kilku jego znajomych przyznało , że ma słabość do młodych lasek….amerykańska prasa już jeździ po naszych artystach za żądanie uwolnienia (no bez kitu ZAŻĄDALI tego)…..dla mnie jest to po prostu dawanie zielonego światła innym zwyrolom…jeszcze prezydent się angażuje…
nie jestem zwolennikiem żeby dostał jakiś chamsko wysoki wyrok bo dziewczyna mu wybaczyła i ponoć zadośćuczynił , ale takie nagłośnienie tej sprawy i niesłuszna próba usprawiedliwiania go spowoduje (wydaje mi się) , że zostanie dla przykładu ukarany…
dużo też się mówi , że sędzia się na niego uwziął ale szczerze to jakbym ja był tym sędzią i bym dostał kogoś do osądzenia za coś takiego to bym też raczej nie był nad wyraz wyrozumiały i bym go udupił…….
prawda jest taka , że gdyby to nie był Polański tylko Kowalski to już dawno byłby społecznie wyklęty bez taryfy ulgowej…….
żeby sprawa dotyczyła np podatków , oszustwa czy czegoś w tym stylu to bym osobiście miał to gdzieś a nawet byłbym gorącym zwolennikiem żeby go nie oddawać……zadziwia mnie po prostu robienie w tym przypadku ofiary z
Polańskiego..niektórzy jeszcze twierdzą , że to błędy młodości – śmieszne….40 kilka lat

HeRr 2009-10-02

Ok, wszystko to co piszecie to prawda, to było dziecko a on dorosły itp itp. Wszyscy dużo krzyczą, a nikt nie sprawdza dokładnie co zaszło naprawdę. Ja sam też nie sprawdziłem, ale cały czas nasuwa mi się na myśl 1 pytanie: Co 13 letnia dziewczyna robiła w willi J. Nicholsona? Są takie stany w których ciężko jest mężczyźnie zapanować nad swoim popędem, dużo alkoholu i koksu, który pewnie sypał się tam garściami prowadzi zazwyczaj do seksu. Nie mówię że facet nie jest winny, ale trzeba spojrzeć też na drugą stronę medalu, pod kątem męskiej seksualności. Czy sam fakt przebywania 13 latki w domu kobieciarza J.N. nie jest dziwny? Co tam robiła, szukała pokemonów?

mysza_007 2009-09-30

no dokładnie
a jak widzę k…..teksty , że sama się zgodziła i , że jeszcze sama namawiała to ja się pytam : czy jakby 6-letnie dziecko też się zgodziło i też namawiało to czy wina będzie tego dziecka??

Wodnica79 2009-09-30

Dokładnie – nieletnia to sobie może dużo chcieć – w końcu dzieciom nie daje się wszystkiego, o co płaczą, prawda? Tym bardziej, jeśli "2. strona" jest już pełnoletnia.

Proszę czekać…