Co dalej z The Ghost Polańskiego?

Reżyser Roman Polański

Jak informują amerykańskie media pracę na planie najnowszego filmu Romana Polańskiego pt. The Ghost w którym główne rolę zagrali Pierce Brosnan i Ewan McGregor zostały wstrzymane. Co prawda zdjęcia i montaż już się zakończył, ale obecnie trwają pracę przy montażu dźwięku i muzyki przez co nieobecność reżysera uniemożliwia kontynuowanie prac.

Agent Romana Polańskiego, Jeff Berg poinformował, iż na chwilę obecną wszystkie prace do odwołania zostały wstrzymane. Wszystko zależeć będzie od tego jak szybko uda się go uwolnić z więzienia. Problem w tym, iż najprawdopodobniej do momentu zakończenia sporu sądowego (mniej więcej 2 miesiące) reżyser nie będzie mógł opuszczać Szwajcarii. A to może spowodować, iż zagrożona będzie data premiery tej produkcji, którą ustalono na 18 lutego 2010 roku.

Przypomnijmy, iż reżysera aresztowano w sobotę wieczorem na lotnisku w Zurichu. Jak informuje Szwajcarski Minister Sprawiedliwości jest mało prawdopodobne, aby reżyser mógł wyjść na wolność za kaucję (tym bardziej, iż już raz uciekł wymiarowi sprawiedliwości). Dziś wiadomo, iż Polański odrzucił wniosek władz Stanów Zjednoczonych o ekstradycje i zamierza walczyć przed sądem o swoje uwolnienie.

W europie listy poparcia dla reżysera podpisali między innymi: Andrzej Wajda, Małgorzata Szumowska, Monica Bellucci, Fanny Ardant i wielu innych filmowców. Z kolei w Stanach raczej ostrożnie podchodzi się do całego tematu. Poza wystąpieniem producenta Harveya Weinsteina praktycznie nikt ze środowiska filmowego nie chce komentować całej sprawy.

Areszt Romana Polańskiego ma związek z oskarżeniami o gwałt i molestowanie seksualne, jakie zarzucono mu blisko 31 lat temu. Od tego czasu jest traktowany przez Amerykański wymiar sprawiedliwości jako zbieg.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux