http://vimeo.com/mironkundzicz

Meirelles wraca do Brazylii 0

Fernando Meirelles, znany, brazylijski reżyser swój następny film nakręci w swojej ojczyźnie. Obraz będzie nosił tytuł Blindness.

Budżet filmu planowany jest na 25 milionów dolarów. Projekt będzie angielskojęzyczny i będzie oparty na książce z 1995 roku autorstwa portugalczyka Jose Saramago, który jest laureatem Literackiej Nagrody Nobla.

Fernando Meirelles / us.movies1.yimg.comFernando Meirelles / us.movies1.yimg.com

Książka jest filozoficznym thrillerem, o epidemii ślepoty, która zaatakowała zwyczajne, lecz nienazwane miasto i zepchnęła jego mieszkańców na skraj załamania.

Autorem scenariusza jest Don McKellar. Zdjęcia mają się rozpocząć następnego lata w rodzinnym mieście Meirellesa, Sao Paolo, oraz Toronto.

Dwa wcześniejsze projekty reżysera Miasto Boga i Wierny ogrodnik zyskały szacunek krytyków i wielu oddanych fanów. Pierwszy film był nominowany do Oscara w kategorii najlepsze zdjęcia, najlepszy reżyser, najlepszy montaż i najlepszy scenariusz adaptowany. Zdobył natomiast nagrodę BAFTA za najlepszy montaż.

Drugi film zdobył nagrodę BIFA dla najlepszego filmu, oraz Oscara dla najlepszej aktorki drógoplanowej (Rachel Weisz). Był nominowany do nagród BAFTA, Złotego Globu i Oscara.

Fernando Meirelles ma na swoim koncie nominacje do Złotego Lwa, Złotego Globu, Oscara i nagrody BAFTA. Wszystkie nominacje otrzymał za dwa wspomniane wyżej filmy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…