"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Uwe Boll nakręcił świetny film 4

Ku zaskoczeniu wszystkich najnowsza produkcja niemieckiego reżysera Uwe Bolla pt. Rampage, zbiera bardzo dobre recenzję. Wydaje się, że tym sposobem artysta ma szansę znów stać lubiany przez wszystkich. Wychodzi na to, że po latach bardzo słabych filmów los się do Bolla uśmiechnął.

Kadr z filmu Rampage (2009)

Najnowszy obraz Bolla nosi tytuł Rampage i jest to historia sfrustrowanego mężczyzny, który konstruuje kevlarowy pancerz i tak uzbrojony wyrusza na miasto zabijać wszystkich, którzy mu się nawiną.

Wśród amerykańskich recenzentów najczęściej pada stwierdzenie, iż wreszcie Uwe Boll nakręcił jakiś film, który jest godny zapamiętania. Niektórzy uważają, iż dawno nie było takiej produkcji, która byłaby świetna ekranizacją ludzkiej desperacji.

Co ciekawe najbardziej recenzenci chwalą trik reżysera w której widz początkowo czuje sympatię do bohatera strzelającego z półautomatycznego uzi do wszystkiego co się rusza. Ale w pewnym momencie uświadamia sobie, że tak naprawdę główny bohater zabija niewinnych ludzi, którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Dodatkowo chwalona jest konwencja, która chwilami przypomina film dokumentalny o tragedii, jaka mogła się wydarzyć w każdym amerykańskim mieście.

Może to nie jest idealna produkcja, ale na pewno jedną z tych, którą trzeba zobaczyć.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia zwistunu nowego filmu Bolla (po angielsku):

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 13

Darth_Artur

Sam kiedyś myślałem, że historia takiego człowieka mogła by być dobrym materiałem na film. Co prawda, miałem mniej krwawą wizje niż Boll, to jednak może być to interesująca propozycja.

Beznickowy

To, że jest to najlepszy film w karierze Uwe Bolla nie znaczy, że jest to film dobry. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że nie postawił on wysoko poprzeczki. Mnie zawsze zastanawiał fakt, dlaczego on nadal kręci filmy, zatrudniając przy tym aktorów ze średniej półki Hollywood.

Redox

No, zwiastun niczego sobie. Trochę pachnie mi tutaj "Upadkiem" Schumachera, ale miejmy nadzieję, że Boll w końcu się obudził i wygrzebał się z samego dna.

cashub

Oby tylko film nie zainspirowal kolejnych czubkow ktorzy wyjda na ulice z automatem i beda strzelac do ludzi…

Gozio

Jeśli to ma jest jego najlepszy film i do tego "godny zapamiętania" to trzeba to zobaczyć :D

Proszę czekać…