Ruszają pracę nad Don Kichotem

Reżyser Terry Gilliam

Wszystko wskazuje na to, iż pechowy projekt filmowy Terry'ego Gilliama (Nieustraszeni Bracia Grimm) pt. The Man Who Killed Don Quixote otrzymał kolejną szansę. Reżyser w jednym z wywiadów poinformował, iż ruszą na nowo z produkcją. Wiadomo również, iż artysta znalazł odpowiednią osobę do zagrania głównej roli.

W ostatnim wywiadzie Gilliam poinformował, iż rusza na nowo z produkcją swojego najbardziej pechowego filmu. Tajemniczo powiedział również, iż znalazł idealnego kandydata do zagrania głównej roli w tym projekcie. Nie chciał jednak zdradzić, kim jest ów tajemnicza persona.

Przypomnijmy, iż pierwszy raz o tym filmie zaczęło być głośno przed 9 laty. Wtedy w roli głównej wystąpić miał Jean Rochefort, jednak ze względu na nagłą chorobę pracę na planie wstrzymano. Kiedy je wznowiono seria nieszczęśliwych wypadków w których zginęły 3 osoby z ekipy filmowej spowodowały, iż znów wstrzymano pracę przy tym projekcie. Wtedy też zaczęli się wycofywać kolejni inwestorzy.

Inną ważnym bohaterem w tym projekcie jest niejaki Toby Grison, który jest tajemniczym marketingowcem, który ma możliwość podróżowania w czasie. To właśnie podczas jednej z takich podróży Don Kichot bierze go za swojego wiernego giermka, Sancho Pansę.
Z tą rolą ówcześnie związany był Johnny Depp. Wszystko jednak wskazuje, iż teraz aktor nie będzie związany z tym projektem.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux