"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Ruszają pracę nad Don Kichotem 0

Wszystko wskazuje na to, iż pechowy projekt filmowy Terry'ego Gilliama (Nieustraszeni Bracia Grimm) pt. The Man Who Killed Don Quixote otrzymał kolejną szansę. Reżyser w jednym z wywiadów poinformował, iż ruszą na nowo z produkcją. Wiadomo również, iż artysta znalazł odpowiednią osobę do zagrania głównej roli.

Reżyser Terry Gilliam

W ostatnim wywiadzie Gilliam poinformował, iż rusza na nowo z produkcją swojego najbardziej pechowego filmu. Tajemniczo powiedział również, iż znalazł idealnego kandydata do zagrania głównej roli w tym projekcie. Nie chciał jednak zdradzić, kim jest ów tajemnicza persona.

Przypomnijmy, iż pierwszy raz o tym filmie zaczęło być głośno przed 9 laty. Wtedy w roli głównej wystąpić miał Jean Rochefort, jednak ze względu na nagłą chorobę pracę na planie wstrzymano. Kiedy je wznowiono seria nieszczęśliwych wypadków w których zginęły 3 osoby z ekipy filmowej spowodowały, iż znów wstrzymano pracę przy tym projekcie. Wtedy też zaczęli się wycofywać kolejni inwestorzy.

Inną ważnym bohaterem w tym projekcie jest niejaki Toby Grison, który jest tajemniczym marketingowcem, który ma możliwość podróżowania w czasie. To właśnie podczas jednej z takich podróży Don Kichot bierze go za swojego wiernego giermka, Sancho Pansę.
Z tą rolą ówcześnie związany był Johnny Depp. Wszystko jednak wskazuje, iż teraz aktor nie będzie związany z tym projektem.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…